Triole 27 Şubat'taki oyunumuz saat 20.30'da Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsünde

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda KaRDeLeN tarafından 23 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Triole 27 Şubat'taki oyunumuz saat 20.30'da Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsünde konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  TİYATRO TRİOLE 27 Şubat'taki oyunumuz saat 20.30'da Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü'nde...

  TİYATRO TRİOLE

  Tiyatro Triole 2004 senesinde kurulmuştur. Ekip üyelerinin tümü ekonomiden hukuka, iletişimden işletmeye farklı akademik altyapılardan gelmektedir.

  Her sezon farklı türde oyunları sahnelemeyi tercih eden Triole, seçeceği oyunlarda gerek konu gerekse orijin bakımından herhangi bir sınırlamaya gitmez. Triole seyircisi sahnelenen bir oyunda baştan aşağıya temposundan ödün vermeyen bir fars komedisi de izleyebilir, tüm ağırlığını dolu dolu hissettiren bir trajedi de.. Kuruluşundan bu yana bu tavrın arkasında sağlamca duran ekibimiz, bundan sonraki projelerinde de aynı inançla yoluna devam edecektir.

  2004-2005 sezonunda Theresia Walser’in “King Kong’un Kızları” adlı oyunuyla seyirci karşısına çıkan ekip, 2005-2006 sezonunda Barillet & Gredy’nin “Çetin Ceviz” adlı komedisini sahneye koymuştur. 2006-2007 sezonunda “Abacı Kebeci Sen Neci – Sevgili Doktor” adlı oyunla perde açan Triole, 2007-2008’de Woody Allen’ın “Tanrı”sı ile birlikte, turneler hariç olmak dört sezonda 50’den fazla gösterim yapmış ve yaklaşık 5000 seyirciye ulaşmıştır. Son olarak 2008-2009 sezonunda Devekuşu Kabare’nin oyunlarından derlenen “Bir Varmış Hep Varmış” adlı oyunla seyirciyle buluşan Triole, turnelerle birlikte sezonda 20’den fazla oyun sahnelemiştir. Son olarak 2009-2010 sezonunda Sulhi Dölek tarafından kaleme alınan “Kafalar” adlı oyunla perde açan Triole, kabare türünde ikinci oyununu seyirci karşısına çıkarmıştır.


  KAFALAR

  Kabare türünün en güzel örneklerinden biri olan "Kafalar", daha önce hiç sahnelenmemiş olmasıyla da ayrı bir yere sahip. Triole müdavimlerini, merak edenleri, bir de ben göreyim neymiş diyenleri ve gerçek bir kabare görmek için sabırsızlananları bekliyor.

  Kafayı tiyatro ile bozmuş olan Triole, kendi gibi olanları yanına çekmekte usta kafa manevraları kullanmaya hızla devam ediyor. Kelimenin tam anlamıyla “bölünerek çoğalan” ekip artık yavaş yavaş küçük bir kabile halini aldı. Ve bu sezon ekibin görevi “Kafalar” üstüne şaka yapmaca, kafa patlatmaca, kafa karış etmece, kafa bulmaca ve tabi ki kafa yapmaca… Ekip her geçen gün vazgeçmeden malzeme üreten kafasızlarla inceden inceye kafa buluyor. Eski kafa, çağdaş kafa, kıskanç kafa, bencil kafa, sakin kafa, çatlak kafa, kaz kafa, mankafa, vasat kafa, despot kafa, gamsız kafa, taş kafa... fa..fa..fa... Fenalık getirenlere fenalık geçirtiyor, çalıyor, söylüyorlar, daha ne olsun!

  Triole, kendi tadında, Triole kafasında yeni bir oyunla tekrar sahnede!

  Yazan : Sulhi Dölek
  Yöneten : Özdemir Çiftçioğlu
  Müzik : Mehmet Pervez
  Dekor Uygulama : Matrak Sanat
  Afiş & Broşür Tasarım : Ümit Kayabaş

  Oynayanlar

  Suat Ünaldı
  Nazan Diri
  Çağın Ünsal
  Onur Yar
  Mesut Özkeçeci
  Esin Doğan

  Şubat ayı oyun tarihleri : 6 – 20 – 27 Şubat 2010
  İletişim : 0532 471 15 52
   

Bu Sayfayı Paylaş