Trendleri Kim Belirliyor?

'Populer markalar & Moda' forumunda Siraç tarafından 6 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Trendleri Kim Belirliyor? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Trendleri Kim Belirliyor?

  2009 yılının ilk günlerinde modacıların 2010 trendlerini bitirmiş olduklarını belirletelim. Modacılar her zaman hayatın önünde gitmek zorunda.. Peki bu trendler ve akımlar nasıl belirleniyor?

  Önce renklere karar veriliyor
  Moda dünyasında önce renklere karar veriliyor. Dünyada bununla ilgili çalışmalar yapan ve trendleri değerlendiren birkaç kurum var. İntercolor gibi daha global ya da BTCG ve ICA gibi daha yerel kurumlar, 20-25 kişiden oluşan kurallarının yaptığı toplantılarla birkaç yıl öncesinde hangi renk ve desenlerin öne çıkacağını belirliyor. Bu kurumlar yaptıkları toplantılarda ortaya çıkan sonuçları, öngördükleri yeni trendleri basın ile paylaşıp duyurusunu yapıyorlar. Bunlar arasında özellikle Intercolor'ın yılda iki defa yapılan ve dünyanın en önemli moda etkinliklerinden biri olan Premiere Vision'a etkisi çok büyük. Ağırlıklı olarak tasarımcılardan oluşan kurullardaki üyeler, toplantılarda toplumda gözlemledikleri yeni trendleri paylaşıyor. Ağırlıklı olarak tasarımcılardan oluşan kurullardaki üyeler bu toplantılarda toplumda gözlemledikleri yeni trendleri paylaşıyor, kendilerine göre geleceğin olası trendlerini diğer üyelere aktarıyor. Tasarımcılara sanat etkinliği, film, şarkı, küresel etkisi olan olay tasarımcılara ilham veriyor. Bu Kararlar sonucunda düzgün bir renk paletinden oluşan renk birliği ortaya çıkıyor.

  Kumaş seçimi yapılıyor
  Moda tasarımcısı için iplik çok önemli.. İpliğin ve kumaşın hangi renklerde üretilebileceği büyük önem taşıyor. Üreticiler kolayca satabilecekleri iplik ve kumaş üretmeyi tercih ediyorlar. Tasarımcılar da modellere uygun kumaşları seçerek tasarıma başlıyor. Trend belirleyicileri tarafından seçilen bir renk, 18 - 24 ay içinde dünyanın her yerinde görücüye çıkıyor.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Trendleri Belirliyor Forum Tarih
Tesettür Gelinlik Modelleri 2012 Trendleri Evlilik Hazırlığı & Gelin Damat Giyimi 4 Ocak 2012
2012 Bayan Elbise Trendleri - Yeni Bayan Elbise Modelleri Bayan Giyimi & Bayan Modası 30 Aralık 2011
2014 Yılı Bayan Saç Trendleri Güzellik & Bakım 20 Aralık 2011
2014 yeni saç trendleri - Yeni saç modelleri Güzellik & Bakım 22 Ağustos 2011
2012 Moda Trendleri Populer markalar & Moda 8 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş