Travianda Yağmalama Nasıl Olur

'Diğer Oyunlar' forumunda UquR tarafından 17 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Travianda Yağmalama Nasıl Olur konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Travianda Yağmalama Nasıl Olur

  Yağmalama
  Travianda en temel konu yağmadır. Bazıları kendini bir yağmalama sorhoşluğuna kaptırmıştır. yağmalama hırsı dolu olanlar aynı zamanda yağmalanmamak isterler.

  Sarhoşluk diyorum yağmalamaya başlayan kimse üretimden çok daha kazançlı bir yol bulmuştur. Yağma yaparak elde etme hazzını yaşar. ve bu hazzını sürekli arttırmaya çalışır. Savunması da şu şekildedir: "Bu bir oyundur." "Oyunun amacı zaten budur."

  Oyundan zevk almak ne kadar hakkımız ise başkalarının da oyundan zevk alması o kadar gereklidir. Gerekmedikçe yağma yapmamak ve hiçbir zaman da haddi aşmamak lazımdır. hele daha sığınak kurmayı dahi bilmeyen oyuncuların travian oyunundan tamamen soğumasının en başlıca nedeni budur. aşırı yağmalamanın bir sonucu da bizzat yağmacıyı etkiler o da şudur: zevk alamayan oyuncu hesabını kapattığında siz de yağma yapacak köysüz kalırsınız.

  Yağmalanmaktan nasıl kurtulursunuz? Sizinle bilgi ve tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Travian oyunu hakkındaki bu bilgileri dikkatle okumanız gerekli olsa bile yeterli değildir. Bu tecrübeleri başarılı bir şekilde uygulamak sizin uygulama becerinize bağlıdır.

  Yağmalanmamak için sığınak kurmalısınız. herhangi bir inşaat alanına tıklayıp gelen travian bina listesinden sığınağı seçmeniz kurulumu başlatacaktır. Daha sonra sığınak seviyenizi arttırıp seviye 10 'a getirmelisiniz. sığınak seviyenizi bir gecelik üretiminizi alacak şekide arttırın. bir gecelikten kastım online olamadığınız maksimum süredeki üretimi tutabilsin. bunu yaparken bir sığınak zamanla yetmeyebilir 1. sığınağınızı 10. seviye getirdiğinizde yeni sığınaklar yapabilirsiniz. Bu gereklilik 2. sığınak kurmak için şarttır ama 3. sığınak inşaatı için 2. sığınağınızı 10. seviyeye getirme zorunluluğunuz yoktur.

  İkinci sığınağı 10. seviye yapmadan başka sığınaklar kurulabilirsiniz. birincisini 10. seviyeye getirmeden bir başka sığınak kuramassınız.

  Travianda bir gerçek vardır o da Seviye arttıkça satın aldığınız şey pahalılaşır. Her iki açıdan pahalılaşma sözkonusudur. Seviyeyi daha fazla hammadde ile geçmeye başladığınız gibi Seviye geçme ile elde edilen birim sonuç da önceki seviyeye göre daha pahalıya gelir.

  Size tavsiyem 2-3 inşaat yeri boşkalsın geriye kalan her yere 1. seviyede sığınak kurun. Böylece çok daha ucuza sığınma miktarı satın almış olursunuz. Her yeri sığınak doldurmayın boş yerler kalsın. İleride köyünüze inşaat alanlarının lazım olacağını unutmayın. oraları tamamen doldurursanız yıkmak boş yer lazım olduğunda oraları yıkarken inşaat için beklenildiği gibi beklenilmesi gerekir. Birinci seviyedeki bir sığınağı yıkmak 6. seviyedi sığınağı yıkmaktan çok daha kısa sürer. Tıpkı kurulumdaki gibi seviye yükseldikçe bir seviye yıkım süresi artacaktır.

  Merkez binanın seviyesi yükseldiğinde ileride yer açmak için sığınaklara yıkım emri verebilirsin. Her bir yıkım emri sığınağın bir seviye düşürecektir. Sığınağı bir seferde yıkamassınız. Bir sığınak yıkım emri belli bir süre sonra tamamlanır bir seviye daha düşürmek için tekrar yıkım emri vermeniz gerekir. Yıkım emri verirken yanlış sığınağı yıkmamak için (seviyesi yüksek sığınağı yıkmamak için) önce yıkacağınız sığınağa tıklayın, tıkladığınızda adres çubuğunda o sığınağın numarası gözükecektir. yıkım emrini verirken de o numarayı kullanın. Yada yıkım emrini verince kaçıncı seviyedeki bir sığınağın yıkılmaya başlandığı yazısı çıkar oradaki çarpı işaretiyle yıkım emrini hemen durdurabilirsiniz.

  Şunu unutmayın her sığınak seviye yükseltiminde satın aldığınız saklama miktarı daha da pahalılaşır. 1. seviyede en ucuz saklamayı satın alırsınız.

  şu an oynadığım serverda 30 gündür birçok saldırı aldım ve hiçbirinde 1 tane hammadde kaptırmadım. Bunu size övünmek için söylemiyorum. Anlattıklarımı uyguladığınızda sizin de yağmalanmayacağınıza garanti veririm. Bu garanti süresi ileride mancınık devri başlayana kadardır ...

  kim nekadar yağmalama yapar?
  Sığınaklar hangi medeniyete nasıl çalışır?

  Depolarınızda
  3000 odun
  3000 tuğla
  3500 demir
  2500 tahıl olsun

  Sizde (romalısınız) 3 sığınak 10. seviye olsun (varsayalım)
  eğer size galya yada romalı saldırırsa
  sadece 500 demirinizi alır gider.

  Cermen saldırırsa sizden 1000 odun 1000 tuğla 1500 demir 500 tahıl alır gider

  3000 olan sığınak kapasitesi her bir hammadde için çalışır (toplamda değil)

  (yağmalanma ile depolama kapasitesinin ilişkisi yoktur)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Travianda Yağmalama Nasıl Forum Tarih
Travianda ticaret Nasıl Olur Diğer Oyunlar 17 Aralık 2008
Travianda Casus, Gözetçi, Gözetleme: Diğer Oyunlar 17 Aralık 2008
Travianda Kahraman ve Kahraman Kışlası Nedir Diğer Oyunlar 17 Aralık 2008
Travianda Diplomasi nedir?, Nasıl Diplomatik Olunur? Diğer Oyunlar 17 Aralık 2008
Travianda Vaha ve vahalar nedir ne işe yarar? Diğer Oyunlar 17 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş