Travianda ticaret Nasıl Olur

'Diğer Oyunlar' forumunda UquR tarafından 17 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Travianda ticaret Nasıl Olur konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Travianda ticaret Nasıl Olur

  Travinda ticaret
  insan acelecidir; çabuk olsun ister.

  Hiç kabul edilmeyecek gibi olan ticari teklifleriniz pazarda alıcı bulur. Bunun nedeni sizin alıcıya diğerlerine göre daha yakın olmanızdır.

  Savaş ve üretim oyuncular arasında ticarete neden olan iki temel şeydir. Bazıları savaş kaybeder ve tahıl çok hızlı birikmeye başlar; Ambarlar taşmasın diye hemen ambarların boşaltılması gerekir. Savaştan ganimetle dönen askerlerin depoyu taşıracak olması da sizin lehinize teklifler bulmanızı sağlar. Tahıl isteyen teklifleriniz hemen alıcı bulur. Bazen tahıl ambarları yeterli gelmediğinde pazarcılar ambar gibi kullanılır.

  Travian oyunun çeşitli aşamalarında pazardaki teliflerin yönü değişir. Kimi zaman demir hiç istemediğiniz kadar pazarda bulunurken kimi zaman hiç demir bulamassınız. Odun Tuğla ve Tahıl içinde aynı durum sözkonusudur.

  örneğin akşamdan yanlış hesap yaparlar ve sabah bir kalkarlar askerler ölmeye başlamıştır; çünkü askerlerin bazıları saatte 1 bazıları saatte 2 bazıları saatte 3 tahıl tüketirler.

  Bir de şunu söyleyebilirim; Travian da kişinin nüfusu kadar sürekli tahıl tüketiminin olması tahılı diğer hammaddelerden ayıran bir özelliktir. Bu nedenle nüfusunu hızla arttıran bir kişi aynı hızda tahıl üretim seviyelerini yükseltmesse kısa sürede tahıl sorunu yaşayacaktır. ama her ne kadar olursa olsun Asker üretimi kadar tahıl düşmanı birşey yoktur. Tahıl üretimi eksi olan askeri bol oyuncuların tahılı bittiğinde askerler ölmeye başlar. yada aşırı hırslanan oyuncu asker üretiminde önerilen rakam ne ise ona tıklayıp asker üretimini başlatır ve bu da tahılı bitiriverir; ya askerler üretilip hazır edildiğinde yada daha üretilirken tahılın üretim değeri eksi olduğundan tahıl alımı yapılır. Böyle durumlarda en kısa sürede tahıl ihtiyacı giderilmesi gerekir. en yakın nereden alınabilecek ise oradan tahıl satın alınır.

  Bütün tahıl alışverişlerini askere ve eksi üretime bağlamak yanlış olur. Diğer ürünlerin değişimleri gibi tahılın değişiminde de temel nedenler şunlar olabilir.

  Bir seviye yükseltme veya teknoloji satın almalarda eksik kalan hammadde üretimi fazla verenle hammadde ile değiştirilir. Değişimin nedeni o an gelmekte olan saldırıda hammadde kaptırmamak da olabilir. Ürünlerin yağmalanmaması için depoların boşaltılması gerekmektedir. ama aşırı birikmiş bir hammadde başka bir hammadde ile değiştirilmeden birşeylere harcanamamaktadır. bu durumda saldırıdan önce ulaşacak uygun bir hammadde türü hemen satın alınır.

  Tahıl ufak paketler halinde piyasaya sürülebilir.

  Her üç medeniyetin de (romalı, cermen ve galyalı) pazarlamacıların taşıma kapasitesini dikkate almalısınız.

  Travian da ticaret yaparken şuna dikkat ediyorum: üç boy paketler halinde satış yapmak. genel olarak 500 den daha az 500 ile 1000 arası ve 1000 den fazla şeklinde üç paket yapmaya dikkat ediyorum.

  ufak paketler ile çok daha fazla kar oranıyla ticaret yapmak mümkün olabiliyor.

  Benim burada anlattıklarım bir tecrübedir, size daha çok bir yaklaşım ve mantık vermeye çalıştım. Sizler de bazı şeyleri keşfetmek için sürekli denemeler yapabilirsiniz. Örneğin ufak rakamlarda satış yaparsınız olmadı rakamları değiştirirsiniz. Kar oranını fazla tutarsınız satış olmadığında azaltıp öyle denersiniz veya ilgili hammaddeyi değil başka hammaddeyi teklif edersiniz.

  Köyler geliştikçe bu da ticarete mutlaka yansıyacaktır. Bir zaman geçerli olan mantıktan çok kar yaptığınız halde sonradan o bulduğunuz yöntemle kar edememeye başlayabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Travianda ticaret Nasıl Forum Tarih
Travianda Casus, Gözetçi, Gözetleme: Diğer Oyunlar 17 Aralık 2008
Travianda Kahraman ve Kahraman Kışlası Nedir Diğer Oyunlar 17 Aralık 2008
Travianda Yağmalama Nasıl Olur Diğer Oyunlar 17 Aralık 2008
Travianda Diplomasi nedir?, Nasıl Diplomatik Olunur? Diğer Oyunlar 17 Aralık 2008
Travianda Vaha ve vahalar nedir ne işe yarar? Diğer Oyunlar 17 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş