Travian Köy Alma; Reis, Senatör veya Kabile Reisiyle köyünüzü nasıl ele geçirirler?

'Diğer Oyunlar' forumunda UquR tarafından 17 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Travian Köy Alma; Reis, Senatör veya Kabile Reisiyle köyünüzü nasıl ele geçirirler? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Travian Köy Alma; Reis, Senatör veya Kabile Reisiyle köyünüzü nasıl ele geçirirler?

  Travian Köy Alma;
  Travian da Reis, Senatör veya Kabile Reisiyle köyünüzü nasıl ele geçirirler?


  Birden fazla köyünüz olduğunda şöyle bir probleminiz olur. İkinci ve daha sonraki köylerinizi reisle birileri elinizden alabilir.

  Aslında birinci köyünüzü alamazlar ifadesi tam doğru değildir; Daha doğrusu merkez köyünüzü reisle alamazlar. İlk köy otomatik merkez köy atanır. Siz merkez köyünüzü kendi stratejinize göre değiştirebilirsiniz.

  Merkez köy değiştirirken; hesap silme ve birlikten çıkma işlemlerindeki gibi hesap şifresi istenir.

  Merkez köyü değiştirmek için hangi köyü merkez yapacaksanız o köyde Saray (köşk değil) kurmanız gerek. Bir oyuncu aynı anda bir tek köyüne saray kurabilir. Başka köyde saray varsa onu yıkmadan bir ikinci köye saray kurulamaz.

  Merkez köyünüz haricindeki köyünüzü almaları için önce köşkü (yada sarayı) yıkmaları lazım; Saldırılan köyde Köşk yokken köy alınır, köşk yada saray varken reisli saldırıyla köy alınamaz.

  Ticaret yapma üzerine strateji kurduğumda; dağınık yerlere köy kurmuştum. Köylerimi almaya karşı şu şekilde koruyordum. Bir köyü merkez köy yaptıktan sonra o köydeki sarayı yıkıyordum. Ayrıca her köyümde elçilik binası vardı (Elçilik binası olmadan Saray kurulamaz). Reisli saldırı alan köye hemen saray kurup orayı merkez köy yapıyordum. Böylece almaya çalışan oyuncu köyü alamıyordu.

  Bu köy vermemenin bir de hilesi vardır. Temel olarak travianda multi hesap için önlemler alınmıştır. Bu önlemleri kullanarak da köy vermemeye çalışabilirsiniz. Size reisle saldırı yapan kişiye temsilcilik verir ve hesabınıza girmesini sağlarsanız köyü alamaz. Hatta bu önlemi en baştan kullananlar olur; çevresinde nüfuslu kişilere hesabıma bakar mısın 2-3 gün yokum der ve böylece o kişi tarafından köyüne reisle saldırı yapılmasının önlemini almış olur. Danışıklı köy verme görüntüsü olacağı için temsilcisi olunan hesaptan köy alınamaz.

  Köyün alınmasını zorlaştırmak için belediye binasından büyük festival düzenleyebilirsiniz. Reisin etkisini %5 kadar azaltacaktır. Bu da köyünüzün %100 bağlılığını normal hesaplama yapıp saldıranın süprizle karşılaşması ve ekstra saldırıya ihtiyacı olmasını sağlar.

  Siz online iken Merkez yapmasanız bile köyünüzü almaları güçtür; Nedeni de sizin tekrar tekrar köşk yapmanız, köşkün seviyesini yükseltmeniz, başka köylerden asker desteği almanız onların işini ciddi anlamda zorlaştırır.

  Her medeniyetin bir seferlik (Senatör/ Reis/ Kabile Reisi) saldırısı farklı vatan sevgisi (vatan bağlılığı) düşürür. Normalde 4-5 reis saldırısı ile köyün vatan sevgisi sıfırlanabilir.

  Köy alma düşüncesinde olan kişi sizin hammaddelerinizi gözetlemez; Eğer köyünüz iki şekilden biri olan Sur ve köşk seviyesini gözetleme şekliyle gözetlendiyse muhtemelen ya çok büyük bir saldırı alacaksınız ya da köyünüzü ele geçirecekler. Çünkü sur ve saray seviyesine bakılırken hammadde miktarlarınız casus gönderene gözükmez yani oyuncu sizin hammaddenizle ilgilenmiyor...
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekürler..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Travian Köy Alma Forum Tarih
Travian yeni köy kurmak Nasıl Köy Kurulur Diğer Oyunlar 17 Aralık 2008
Travian Browser Oyunu Görevleri Oyun Hileleri 25 Eylül 2010
Travian Browser Oyunu Hileleri Oyun Hileleri 29 Mart 2010
Travian Beyond Kurulumu (Yeni) Diğer Oyunlar 14 Mart 2009
Travianda ticaret Nasıl Olur Diğer Oyunlar 17 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş