Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 2 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu İletişim - Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu - Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarihçe - Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu resimleri - Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu - edirne Teknik bilimler myo - myo - meslek yüksek okulları


  Tarihçe

  Edirne Meslek Yüksekokulu 1976-77 öğretim yılında Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak, Hayati Bilimler ve Sosyal Bilimler olmak üzere iki bölümde 256 öğrenci ile öğretime başlamıştır. 1978-79 öğretim yılı sonunda meslek yüksek okullarının kapatılması nedeni ile öğrenciler diğer okullara nakledilmiştir. 1980-81 öğretim yılında tekrar öğretime açılan M.Y.O ile birlikte Edirne M.Y.O , Maden, Elektrik, İşletme ve Muhasebe programları olmak üzere 4 program ve 90 öğrenci ile öğretime açılmıştır. 1981-1982 öğretim yılında 41 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile Trakya Üniversitesi'ne bağlanmıştır. 1993-94 öğretim yılında ikinci öğretime başlandı.

  Yükseköğretim Kurulu'nun 13.04.2006 tarihinde yapmış olduğu toplantıda almış olduğu kararla okulumuzdaki Teknik Programları bünyesinde bulunduran Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve İktisadi ve İdari Programları bünyesinde bulunduran Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu adlarıyla iki ayrı okul olarak eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

  Yüksekokulumuzda normal öğretimde 12, ikinci öğretimde 6 olmak üzere toplam 18 programda eğitim öğretim devam etmektedir. Biomedikal Cihaz Teknolojisi programına öğrenci alınmamaktadır. Önlisans düzeyinde öğretim yapan Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda; 4 Yard. Doçent, 27 Öğretim Görevlisi, 10 Okutman ve üniversitemizin diğer birimlerinden gelen öğretim elemanları ile birlikte 55 öğretim elemanı ile 23 adet İdari Personel, 2500'in üzerinde öğrenciye hizmet vermektedir.

  Programlar

  Bİlgİsayar Teknolojİsİ ve Programlama

  Elektrİk

  Endüstrİyel Elektronİk

  EL SANATLARI

  Harİta ve Kadastro

  Makİne

  Mİmarİ Dekoratİf Sanatlar

  Mobİlya Dekorasyon

  Radyo tv

  Restorasyon

  Seramİk

  Serİgrafİ

  Tekstİl

  Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Trakya Üniversitesi Edirne Forum Tarih
Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 2 Mart 2011
Trakya Üniversitesi Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 11 Nisan 2011
Trakya Üniversitesi Tunca Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 11 Nisan 2011
Trakya Üniversitesi Arda Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 11 Nisan 2011
Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 2 Mart 2011

Bu Sayfayı Paylaş