Trakya Üniversitesi Arda Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 11 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Trakya Üniversitesi Arda Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Arda Meslek Yüksekokulu İletişim - Arda Meslek Yüksekokulu - Arda Meslek Yüksekokulu tarihçe - Arda Meslek Yüksekokulu resimleri - Arda Meslek Yüksekokulu - Arda myo - myo - meslek yüksek okulları


  [​IMG]

  T.Ü. Rektörlüğünün Edirne ilinde Arda Meslek Yüksekokulu kurulması ile ilgili teklifi 26.05.2006 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında incelenmiş ve 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Teknik Programlar Bölümü içersinde "Gıda Teknolojisi" ile "Mutfak Yönetimi (Gastronomi)" Programlan açılarak Arda Meslek Yüksekokulunun kurulmasına karar verilmiştir. Yüksekokulumuzda 2007-2008 Eğitim Öğretim yılında "Gıda Teknolojisi" programına öğrenci alınarak eğitime başlanmıştır. 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında "Yağ Endüstrisi" Programı açılmış ve öğrenci almış olup Yüksekokulumuzda "Gıda Teknolojisi" ve "Yağ Endüstrisi" programlarında eğitim öğretim sürdürülmekte ve son olarak 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılında Faaliyete geçen "Kimya Teknolojisi Programı" ile eğitim öğretim sürdürülmektedir. Yüksekokulumuz, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ilke ve inkılapları doğrultusunda çağdaş, akılcı ve bilimselliğe dayanan, ülkesine ve milletine karşı görev ve sorumluluklannı bilen ve bunları davranış haline getiren yaratıcı, üretken bir toplum oluşturma yolunda öğrencilerimize gereken eğitim öğretim verilmektedir.

  Ülkemiz ekonomisine nitelikli ara eleman yetiştirmeyi amaç edinen Yüksekokulumuzda eğitim görmüş, yeni ve ileri teknolojiye ayak uydurabilen, öğrendiklerini uygulayabilen, özgür, eleştirel düşünebilen öğrencilerimizin ülke ekonomisine katkı sağlayacağma olan inancımız tamdır.

  Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin çağdaş, laik, demokratik, akılcı değerler çerçevesinde yetişen bireyler olarak Yüksekokulumuzu en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamak için tüm gücümüzle çalışmaktayız.

  Arda MYO İletişim Bilgileri
  Adres : Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi 22100 Merkez / EDİRNE
  Telefon : 0-284-214 47 56
  Fax : 0-284-214 75 53


  Hoşgeldiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Trakya Üniversitesi Arda Forum Tarih
Trakya Üniversitesi Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 11 Nisan 2011
Trakya Üniversitesi Tunca Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 11 Nisan 2011
Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 2 Mart 2011
Trakya Üniversitesi İpsala Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 2 Mart 2011
Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 2 Mart 2011

Bu Sayfayı Paylaş