Trakya Üniversitesi İpsala Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 2 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Trakya Üniversitesi İpsala Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İpsala Meslek Yüksekokulu İletişim - İpsala Meslek Yüksekokulu - İpsala Meslek Yüksekokulu tarihçe - İpsala Meslek Yüksekokulu resimleri - İpsala Meslek Yüksekokulu - ipsala myo - myo - meslek yüksek okulları


  [​IMG]

  ipsala Meslek Yüksekokulu Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 2002-2003 eğitim-öğretim yılında kurulmuştur. Kuruluş ve gelişim aşamasında İpsala�nın yerel yönetim birimleri, yetkilileri ve halkın büyük desteği olmuştur. 2003-2004 eğitim öğretim yılında Gümrük İşletme ve Endüstriyel Elektronik programlarında toplam 59 öğrenci ile öğretime başlamıştır. Daha sonra 2005-2006 Eğitim- Öğretim döneminde 30 kontenjanlık �Dış Ticaret� Programı açılarak Eğitim-Öğretime başlamıştır. 2007-2008 eğitim öğretim yılında da Tarı İşletmeciliği ve Pazarlama Programı açılmış ve program sayısı 4�e yükselmiştir. Yüksekokula devam eden öğrenci sayısı 420 olup 2007-2008 dönemi sonuna kadar 277 öğrenci mezun olmuştur. Önlisans düzeyinde öğretim yapan İpsala Meslek Yüksekokulu'nda; 1 Yrd.Doç.Dr., 7 Öğretim Görevlisi, 1 Okutman, Üniversitemizin diğer birimlerinden gelen öğretim elemanları, Milli Eğitim, Gümrük Müdürlüğü ve diğer kuruluşlardan gelen öğretim görevlileri ile eğitim-öğretim sürdürülmektedir. Yüksekokulda görevli 6 idari personel bulunmaktadır.

  Yüksekokulumuz, Ülkemizin ekonomi, sanayi alanları başta olmak üzere toplumun ve kuruluşların ihtiyaçlarına uygun, çağdaş yaşamın gereği olan bilgisayar teknolojileriyle donanmış, bilgi ve beceri sahibi kaliteli ara eleman ihtiyacına cevap verecek elemanları yetiştirmek ve bilimsel çalışmalar ile sosyal ve kültürel değişime öncülük ederek bölgenin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınmasına da destek sağlamayı misyon edinmiştir. İpsala Meslek Yüksekokulu bu misyonunu gerçekleştirirken öncelikle Atatürk İlke ve İnkılaplarını özümsemiş, alanında uzman, teknolojiye, bilgisayar ve bilişim dünyasına hakim bireyler yetiştirme sorumluluğunu sahip olduğu eğitim programları ile hayata geçirmeyi vizyon edinmiştir. Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Kurumlarından Meslek Yüksekokullarına Sınavsız Geçişi içeren 4702 Sayılı Kanun uyarınca 2002 yılından itibaren mesleki ve teknik orta öğretim kurumlarından mezun olanlar istedikleri taktirde, bitirdikleri programın devamı niteliğinde veya buna en yakın programların uygulandığı, öncelikle kendi mesleki ve teknik eğitim bölgesi içinde yer alan veya bölgesi dışındaki meslek yüksekokullarına sınavsız olarak yerleştirilebilmektedirler. Meslek Yüksekokulu mezunları Dikey Geçiş Sınavı ile İlgili Fakültelerin Lisans programlarına girebilmektedirler.


  T.C.
  Trakya Üniversitesi
  İpsala Meslek Yüksekokulu

  Adres

  Bayrambey Mah. Enez Cad. No:140
  22400 İpsala / Edirne

  Telefon

  (0284) 616 13 48
  (0284) 616 10 57

  :: T. Ü. Ipsala Meslek Yüksekokulu ::
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Trakya Üniversitesi İpsala Forum Tarih
Trakya Üniversitesi Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 11 Nisan 2011
Trakya Üniversitesi Tunca Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 11 Nisan 2011
Trakya Üniversitesi Arda Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 11 Nisan 2011
Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 2 Mart 2011
Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 2 Mart 2011

Bu Sayfayı Paylaş