Trainz Simulator 2010 Engineers Edition

'Oyun Haberleri' forumunda Dine tarafından 11 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Trainz Simulator 2010 Engineers Edition konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Demiryolları daha hareketli
  Simülasyon türü genelde zordur. Gerçekçi yapısı ve detaylı oynanışa sahiptir. Tabii ki ortaya konan ürünün de kaliteli olması lazım, yoksa hitap ettiği kitleden istenilen tepkiyi pek alamayabilir. Piyasada simülasyon olarak her daim yeni oyunlar bulmak da kolay değil. Bir de işin içine türün daha alt sınıfları girince, yapımlar biraz daha nadir olabiliyor. Tren simülasyonu için raflardaki yerini alan isimler var, ama yeni projeler ve ürünler her zaman olmayabiliyor. Daha önceki versiyonlarıyla genelde başarılı olan Trainz Simulator, 2010 damgalı geliştirilmiş sürümüyle çıkageldi.


  [​IMG]

  Uzun yollar

  Aslında daha önce Trainz Simulator 2009: Engineers Edition planlanmıştı, ancak Trainz Simulator 2010: Engineers Edition (Kısaca TS2010) yayınlandı. TS2010’da dikkat çeken ilk noktayı daha önce farklı yapımlarda da gördüğümüz (Mesela The Elder Scrolls IV: Oblivion gibi) SpeedTree teknolojisi oluşturuyor. SpeedTree açıkçası görselliği biraz daha ön plana çıkartmış. Tren simülasyonlarında ormanlık, yeşillik alanlardan rotamız boyunca bol bol geçeriz, gideriz. Ağaçlar, SpeedTree sayesinde daha gerçekçi. Seri zaten tren simülasyonu olduğu için tren modellemeleri detaylı oluyordu. Detaylı modellemelerle birlikte, SpeedTree etkisiyle çevre biraz daha iyi duruyor. Yine de kaplamalar sırıtabiliyor. Bazı açık alanlar bu yüzden kötü gözüküyor.
  Yapım içinde amaçlarımız aynı. Bir yerden başka yere yük götürmek, yolcu taşımak vs… Bu objektifler seçtiğimiz sezona göre de değişebiliyor. Yeni rotalar var. İngiltere’de Doncaster ve Peterborough’tan, okyanusun diğer tarafı Amerika’ya kadar uzanıyoruz. Rotalar boyunca trenimizi kontrol etmek de çok kolay değil, özellikle en zor seviyede. Hatta en iyi tecrübeyi yaşamak için en zor modu seçmenizi tavsiye ederim. Tabii tüm detayları öğrenmek için de eğitim kısmı var. Yeni Tutorial’lar TS2010’da yer alıyor. lokomotiflerin kullanılmasından, yolcu istasyonlarına ve daha diğer birçok noktaya kadar Tutorial’lar bulunuyor. Bunlara bakmadan geçmeyin. Oyunda buharlı, motorlu ve elektrikli trenler var. Her birinin kullanımı da diğerine göre biraz daha farklı. Oynanışla ilgili diğer bir etken de ara yüzdür. TS2010’un ara yüzü kullanışlı. İçerik hazırlarken ara yüzü istediğiniz biçimde yapabilirsiniz de. Trainz Simulator 2009: World Builder Edition için yapılan içerikler oyunla uyumlu çalışabiliyor.


  Yol biter

  TS2010, eskisine göre daha performanslı. Biraz daha geliştirilmiş. Driver, Surveyor ve Railyard oyun modülleri de yapım içinde yer alıyor. Kendinize göre yeni rotalar da çizip, bunları isterseniz paylaşabilirsiniz. Sonuç olarak Trainz Simulator 2010: Engineers Edition, piyasada nadir bulunan örneklerden biri. Türü sevenlere tavsiye edebilirim. Bir sonraki oyunu Trainz X’in ise 2011’de serinin 10. yılında çıkarılması düşünülüyor.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürlerr...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Trainz Simulator 2010 Forum Tarih
Ship Simulator: Extremes Oyunu Oyunların Tam Çözümü 11 Ekim 2010
FreeFlight 3D Flight Simulator Diğer Cep Oyunları 6 Ekim 2009
Euro Truck Simulator 1.3 Ücretsiz Oyunlar (Free) 1 Ağustos 2009
Euro Truck Simulator v1.2 Demo- İndir Demo Oyun İndir 29 Mayıs 2009
Flight Simulator Oyunu Bitti :( Oyun Haberleri 27 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş