Trafik Levhalarının Üçgen, Kare, Yuvarlak ve Dikdörtgen Olması Ne Anlama Gelir

'Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler' forumunda Eylül tarafından 19 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. Trafik Levhalarının Üçgen, Kare, Yuvarlak ve Dikdörtgen Olması Ne Anlama Gelir konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    ben 5. sınıfa gidiyorum acaba işe yararmı
    Trafik işaretleri sadece yuvarlak değildir.Trafik işaretleri yerine göre yuvarlak, üçgen, dikdörtgen, kare vb. şekillerde olabilmektedir.

Trafik işaretleri karayollarında yasak, tehlike, bilgi işaretleri olmak üzere 3 çeşittir

*Dikdörtgen ve Kare Levhalar: Düzenleyici işaret levhalarıdır ve trafiğin düzenlenmesine yardım eder.Yol ve trafik hakkında düzenleyici bilgiler verir.

*Eşkenar Dörtgen Levhalar: Uyarı işaret levhalarıdır.Bu levhalar sürücülere ileride olabilecek tehlikeleri bildirir.

*Yuvarlak Levhalar: Yuvarlak trafik levhaları bilgilendirici levhalardır.Yayaların ve sürücülerin trafik hakkında bilgilendirilmesini

sağlar.(Sola mecburi yön, mecburi yaya yolu, azami hız sınırlaması gibi…)

*Üçgen Levhalar: Sürücüye trafik kuralları ve yollar hakkında bilgi verir.Yol hakkında tehlikleri ve uyarıları yapan levhalardır.(Sola tehlikeli viraj, yol çalışması, bisiklet geçebilir gibi…)

2. Ben sadece kare daire ve Üçgen şekilli Olanları bilmek istiyorum yardım

3. Hepsi yanlış desem yalan olur:)

4. hem üçgene hemde kareye uyarıcı ve tehlike bildirici yazıyosun kafam karıştı

5. :D
    :D:D:D:D:D:D:D:DD:D:D:D:DD:D:D:D:D:D::D:DD::D:D:D:D:D:D:D:D:DD:D:D:
    ben buldum

6. bana üçgen kare ve yuvarlak lazım :eek:

7. ben sadece üçgen trafik levhasının anlamını istiyorum o_O

8. Doğrumu bu konular birisi doğru birisi yanliş üniversite Sınavı'nda çıkacak geçemesem bittim

9. 7|g

7|g

bence cok guzel 100Aldım performasdannno_O

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Mayıs 2016

10. Ben 4. sınıfa gidiyorum bugün trafik sınavım var inşallah hepsi doğru cikar☺

11. Ben 3. sinifa gidiyorum ama karenin anlamini bulamadim

12. Ben üniversite 2. sınıfa giditom yarın finalde çıkacak yardım edin hiçbirşeyden fazla emin değili desem yalan olur

13. Bunlar kesinlikle doğru =)

14. ilk olarak size daire şeklinde levhaları söyleyeceğim daire yasakları hatırlatıcı !!!!!! şimdi sıra kare levhalara geldi kare bilgilendirici !!!!!!! Ve üçgen levhalara geldi üçgen uyarıcı !!!!!!!

Dikdörtgen levhalar da var onlar da bilgilendirici !!!!! :):)

15. ben 4. sınıfa gidiyorum ama aradığım şeyi bulamıyorum

16. çok işime yaradı teşekkürler

17. inşalah doğru çıkar 4. 2. dönem 1. sınava gireceğim öncekiler iyi ama bu nasıl olacak

18. Ben yuvarlak ile ilgili bilgiler ölüyordum yani yuvarlak ve fallar la ilgili bilgiler alıyordum ama hiçbir bilgiye ulaşamadım ne yapmalıyım

Yükleniyor...