Trader Olmak İsteyenler

'Silkroad Online' forumunda Siraç tarafından 15 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Trader Olmak İsteyenler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Trader Olmak İsteyenler

  Tüccarlık (Trader), para kazanmanın en iyi yöntemlerinin başında traderlık mesleği gelir, peki trader olmak için neler gereklidir ve nasıl yapılır? ;
  Tabiki her meslekte olduğu gibi tüccar olmanız içinde karakter levelınızın en az 20 olması gerekmektedir ve Şehirlerde bulunan Specialyt Shopların yanındaki Merchant Unıon'larından cinsiyetimize göre Flag satın alıp üzerimize giyiyoruz. Stable'lardanda Trans bölümünden kullanabildiğimiz seviyedeki (Lvl.) At veyahut Develerden satın almalıyız (Her zaman yanımızda yedek binek bulundurmamız faydalı olacakatır.) ve tabi yolculuk esnasında bineğimiz hasar alması muhtemel olacağı içinde bolca HP potlarından ve Abnormal Statue Cure potionlarından da almamız işimizi bir nebze garanti altına alacaktır. Bineğimize binip Specialyt Shoplardaki Trader Shop isimli şahısdanda satacağımız malı satın alıyoruz. Trader mesleğinden para kazanabilmemiz için aldığımız malları diğer şehirlerdeki Trader Shoplara satmamız yeterli olacaktır tabi işin zorluğu malları kazasız belasız diğer şehirlere ulaştırmaktan geçiyor.

  Bir tüccarın dikkat etmesi gereken en önemli nokta satın aldığı malın değeri, ne kadar değerli mal taşırsanız karınızda o oranla artacaktır tabi yolun zorluğunuda bu orana eklemek gerekir

  Taşıdığınız malın değerine göre kervanınız Yıldız kazanır, siz Trader Shopdan malları satın aldığınız esnada bineğinizin ıventorysinin en alt kısmında boş bulunan Yıldız şeklindeki slotlar değeri karşılığındaki malı yüklediğinizde yanmaya başlar. Bu yıldızlar yolculuğunuz sırasında sizi engellemek için çıkan npc Thieflerin sayısını belirler ve en önemlisi ise Thief mesleğini seçmiş kişilerin bize doğrudan saldırıp saldıramayacağınıda tespit etmektedir. 1 Yıldız değerindeki kervanlara 1 adet npc thief çıkar ve Player thieflerin doğrudan size saldıramaz fakat yıldız sayınız 2 ve üzerinde olduğu taktirde çıkan npc thief sayısıda bu orana eş değer olacaktır ayrıca Player thieflerin doğrudan saldırılarına açık konumda olduğunuz anlamına gelmektedir.

  Satın aldığınız malların istikametine görede kar yüzdeniz ortalama aşağıdaki gibidir;

  Jangan - Donwhag = % 386
  Donwhag - Hotan = % 440
  Jangan - Hotan = % 660

  Sizleri bu zorlu yolculukda korumak için Hunterlar bulunmaktadır, Malları satın aldığınız yerlerde bu oyunculara rastlayabilir ve yapacağınız anlaşma ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
   

 2. avatar

  avatar Üye

  Eline sağlık paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Trader Olmak İsteyenler Forum Tarih
Trader TüpGaz 4.4.1 İndir S-T 22 Mayıs 2009
Trader DogalGaz 1.8.3.0 İndir S-T 22 Mayıs 2009
Trader Kuafor 1.0.0 İndir S-T 22 Mayıs 2009
Trader Kobi 1.8.3.0 İndir S-T 22 Mayıs 2009
Meslekler (Trader, Hunter, Thief) Silkroad Online 9 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş