Trabzonspor'u bekleyen büyük tehlike

'Trabzonspor' forumunda DilzaR tarafından 18 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Trabzonspor'u bekleyen büyük tehlike konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bir deli kuyuya taş atar, 40 akıllı çıkaramaz. Bir taraftar sahaya daldı, Trabzonspor 2 yıl geri gitti. Siz, yol gösterici olduğunu söyleyen gafillere aldanmayın. Derviş gibi sabırlı ve çileye gönüllü olun. Öfkeyle kaybedilen yılların acısı yetmedi mi? Daha kaç ders gerekiyor...

  [​IMG]


  Kenan KARCI yazdı....

  Bu kafa Trabzon'u yakar

  Özgür Özal diyor ki, "Trabzon'a gelen rakipler ve hakemlerin bacakları titreyecek, bizden korkacaklar." Okuyunca dehşete düştüm. Ne yani, Trabzonspor güç yettiremediği rakiplerini baskıyla, korkuyla mı boyun eğdirecek. Ve böyle bir başarıyı Karadeniz'in yürekli insanları kabullenecek, öyle mi!..

  Sorumluluk sahibi kişiler, canları ne kadar yanarsa yansın işkembeden atma hakkına sahip değildir. Bir gün önce de Başkan Sadri Şener tehdit savurmuştu. Yani imam-cemaat meselesine döndü bu iş.

  ZORBA YÖNTEM YOK

  Trabzonspor, kendi hakkını kimseye yedirmeyeceği gibi kimsenin hakkı olanı da zorba yöntemlerle almaya tenezzül etmez. Spor, sadece kazanmak değildir. İlkeler vardır. En başında da ahlaklı olma ilkesi vardır. Trabzonspor, tarihi boyunca ahlaksız kazanca göz dikmemiştir. Burada, "Şerefli ikincilikler" diye züğürt tesellisine de sığınmak doğru değildir. Ancak Trabzonspor'un hak aramak için eşkıya yöntemlerine ihtiyacı yoktur. Trabzonspor, barışçı yollarla da hakkını arayacak kadar erdemlidir.

  CILIZ OLAN DÖVÜLÜR

  Ancak şunu da vurgulamalıyım ki yapılan haksızlıklar sonunda bir infial olur ve istenmeyen olaylar vuku bulursa federasyon da büyük vebal altına girer. Olanları "Hakem hataları" diye geçiştirmek doğru değildir. Bunlar istenmeyen hatalar olsa da cezalandırılmalıdır. "Oldu bi kere" diyerek kenara çekilmek, yüreği yanan insanların içini ferahlatmaz. Geçmişte haksızlıklardan çok çeken Trabzonspor camiasının güveni sarsılmıştır. Hala da benzer suçlara verilen farklı cezalar insanların eşitlik ve adalet duygusunu zedeliyor.

  SUÇLULAR HALA İÇİMİZDE

  Bu ülkede hem şikenin hem rüşvetin belgeleri ortalığa saçıldığı halde hiç kimse üzerine gitmedi. İnanın bana, Türk futbolunun içinde de bir Ergenekon yapılanması var.

  Hatır gönül ilişkisine dayanan adam kayırmaları, şike yaptığı için hapis yatan hakemleri gördük. Daha önce telefon görüşmeleriyle şike yaptığı tespit edilen antrenörlerin hala belgeleri iptal edilmedi. İtirafçıların da kimine "Deli" kimine "Mecnun" denildi. Seçimlerden sonra da "yorgan gitti kavga bitti" misali ortalık süt liman oldu...

  DERS ALMADINIZ MI?

  Hatırlarsınız, geçen sezonun ilk haftasında bir Trabzonspor taraftarının rakip oyunculara saldırması belki takımın 2 yıl geriye gitmesine neden oldu.

  "Keskin sirke küpüne zarar verir, hırsla oturan zararla kalkar" gibi atasözlerini herkesin ezberine almasında büyük yarar var. Trabzonspor'u hiç kimse öfkelerini tatmin etmek için kurban etmeye kalkışmasın. Bugüne kadar Trabzonspor'a en çok kendi içinden çıkan "Kahramanlar" zarar verdi. Yeter artık! Akıllanmak için daha kaç derse ihtiyaç var?

  2 YANLIŞ 1 DOĞRU ETMEZ

  Diyeceksiniz ki, "Yapılan haksızlıklara boyun mu eğeceğiz?" Elbette hayır. Trabzonspor'a bilerek ya da bilmeyerek kötülük yapanlar, bunun bedelini ödemeli. Trabzonspor, şiddetten uzak her türlü demokratik tepkisini göstermeli. Kendisine yanlış yapanları kamuoyu önünde zorda bırakacak her türlü girişimde bulunmalı. Bunun için hem yönetim hem taraftar hem de medya gücü çok iyi örgütlenmeli. Bir yanlışı başka bir yanlışla telafi etme hatasına artık düşülmesin.

  UYANIK OLMAZ LAZIM

  "Sadık görünür kisvede erbab-ı hıyanet. Mürşid sanılır vehlede ashab-ı dalalet." Trabzonspor taraftarı Ziya Paşa'nın bu beytini kulağına küpe etsin. "Samimi görünen hainlere ve rehberlik yaptığını, yol gösterici olduğunu iddia eden sapıklara" itibar etmesin. Doğruluk kisvesine bürünen hainlerden ve yol gösterdiğini sanan gafillerden uzak durun. Trabzonspor zaten ne zaman ayağa kalkmaya çalışsa onu yok etmek için birileri provakasyona girişiyor, içeriden de bazıları onlara bilerek ya da bilmeyerek yardım ediyor.

  HER ŞEYE RAĞMEN

  "İnsan adaletsiz olmaz. Adaletsiz insan olur mu? Olur, olmaz olur mu! Ama olmaz olsun!" diyen Özdemir Asaf'ın dizeleri aslında her şeyi ne kadar güzel özetliyor. İnsan adaletsiz yapamayacağı gibi -temenni edilmez ama- adaletsiz insanlar da olacak. Trabzonspor taraftarı her şeye rağmen derviş gibi sabırlı ve çileye gönüllü olmalı. Yoksa her seferinde zirveye ulaşmak üzereyken uçuruma yuvarlanırsınız. Siz siz olun, "kuru gürültüye” pabuç bırakmayın. Bu yanlış tavsiyeleri verenlere, pabucu ters giydirin...

  alintidir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Trabzonspor'u bekleyen büyük Forum Tarih
Trabzonspor'un kader sınavı Trabzonspor 18 Ekim 2009
Trabzonspor'un PAF takımı da zirvede Spor Haberleri 17 Kasım 2008
Çevremizde Bizi Bekleyen Tehlikeler Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 10 Nisan 2013
Tekkeyi Bekleyen, Çorbayı İçer Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 8 Şubat 2012
Bekleyen Derviş Muradına Ermiş Atasözünün Anlamı Açıklaması Atasözleri & Deyimler 3 Temmuz 2011

Bu Sayfayı Paylaş