Trabzonspor'dan kenetlenme mesajı

'Trabzonspor' forumunda KaRDeLeN tarafından 24 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Trabzonspor'dan kenetlenme mesajı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bordo-mavili kulübün yönetim kurulu, yaptığı açıklamada, ligin son haftalarında alınan olumsuz sonuçların tüm camiayı olduğu gibi kendilerini de büyük bir üzüntüye sevk ettiğini, kuşkusuz bu olumsuzlukların ilk muhatapları olan oyuncuların ve teknik heyetin de elde edilen sonuçların bütün ağırlığını üzerlerinde hissettiğini belirtti.

  Böylesi zor dönemlerde bordo-mavili takıma her zamankinden daha fazla destek verilmesi ve elde edilen başarılı sonuçların sahibi olan oyunculara moral aşılanması gerektiği ifade edilen açıklamada, ''Sezona kadrosunda yaptığı büyük değişikliklerle yeni bir yapılanma anlayışıyla giren Trabzonspor'un aldığı sonuçlar ve zirvede yer bulması, beklentileri bir anda artırmış, aynı zamanda farklı bir baskı ortamı da oluşturmuştur. Her şeye rağmen birkaç yıllık bir proje olarak gördüğümüz bu yeni kadronun zaman zaman inişli çıkışlı grafikler yaşamasının doğal olabileceği gerçeğini hepimiz kabul etmek durumundayız. Sevinçleri paylaşarak büyüten camiamız kederleri de bölüşerek azaltmanın çarelerini aramalıdır'' denildi.

  Zor günlerde yıkımın kolay olduğu kaydedilen açıklamada, şöyle devam edildi:

  ''Ancak asıl önemli ve anlamlı olan bu zorlukların üstesinden gelebilecek toplumsal birlikteliği gösterebilmektir. Turkcell Süper Lig'de bu sezon tüm takımlar benzer kayıpları yaşamakta, ancak bu kayıplardan en az hasarla çıkmayı başarabilenler yarışın önünde kalabilmektedirler. Her şeye rağmen zirvedeki konumumuzda büyük bir değişim yaşanmamasını şans olarak görmeli, yeni bir seri başlangıcı için sezon başında sağladığımız huzur ve güven ortamına yeniden dönmeliyiz. Bizler hedeflere ulaşmanın en az teknik değerler kadar karakterle de doğru orantılı olduğuna inanan ve bunu defalarca ispatlayan bir ekolün temsilcileri olarak, bu karakter olgunluğuna tekrar kavuşmalı, gerek sahada gerekse de saha dışında başlangıçtaki yürekliliğimize dönüş yapmalıyız.''

  Bu doğrultuda kamuoyuna yön verenler başta olmak üzere, camianın dinamiklerinin takımın üzerinde bir spekülasyon ortamı yaratmaktan çok, destek ve yön veren anlayışı tercih ederek katkı yapmaları gerektiği belirtilen açıklamada, ''Bugüne kadar yapılan doğruları geçmiş örneklerde olduğu gibi anlık reflekslerle yok etmek, bu büyük camiaya hiçbir şey kazandırmayacağı gibi geleceğin şekillenmesinin önüne en büyük engel olarak çıkacaktır. Bu gerçekler ışığında, tüm kesimleri sağduyumuzu korumaya ve oyuncularımızla teknik heyetimize sahip çıkmaya çağırıyor, bu olgunluğu hep birlikte göstereceğimize inanıyoruz'' ifadelerine yer verildi.


  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Trabzonspor'dan kenetlenme mesajı Forum Tarih
Trabzonspor'dan EURO 2016'ya gönderme! Trabzonspor 8 Ocak 2010
Trabzonspor'dan buruk veda... Trabzonspor 7 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş