Trabzon dünya devi olacak

'Trabzonspor' forumunda Dine tarafından 11 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Trabzon dünya devi olacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Trabzon dünya devi olacak

  [​IMG]

  Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Fotomaç'a birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kulübü dünya devi yapacaklarını söyleyen Hacısalioğlu, "Kolej ve üniversite kuracağız. Ayrıca Trabzonspor Hastanesi projemiz de var. Bu hamlelerle beraber şampiyonluk da gelecek" dedi.


  ***​

  Trabzon dünya devi olacak

  Trabzonspor büyük takım. Biz onu büyük kulüp yapıyoruz. Marina, Hes projesi, Trabzoncell dev adımlar. Sırada kolej, üniversite, hastane var. Bu hamleler bitince şampiyonluk da gelir.

  Süper Lig'de son haftalarda aldığı galibiyetlerle yeniden şampiyonluk yarışına dahil olan Trabzonspor'da asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, FOTOMAÇ'a konuştu. Bordo-mavili yönetici, projelerinden şampiyonluk şanslarına, Hugo Broos'dan Şenol Güneş ve Fatih Tekke'ye kadar önemli konularda çarpıcı [​IMG]
  açıklamalar yaptı. İşte Hacısalihoğlu'ndan inciler: "Futbol artık bir endüstri. Geçmişte Trabzonspor bir spor kulübüydü. Ancak şu anda büyük bir kuruluş, şirket hatta holding. Bu nedenle tesisleşme ve ekonomik atılımlar çok önemli. Geldiğimizde 10 yıldır yatırımlar durmuştu. Biz önce Marina'yı aldık. Buraya Trabzon'u tanıtacak bir işletme modeli düşünüyoruz. Yayla Kent'i, Kızılay'ın katkılarıyla devraldık. Sezon başı kamplarını şayet Yayla Kent'te yaparsak birçok televizyon oradan yayın yapacak. Böylece Trabzonspor'un turizme katkısı olacak.


  TRABZONSPOR HASTANESİ'Nİ KURACAĞIZ
  Trabzonsporspor Hastanesi projemiz var, henüz düşünce aşamasında. Doğu Karadeniz'deki takımlara hizmet edecek. HES projesi, Trabzoncell hayata geçirildi. Bunlar kulübe önemli gelir getirecek. Ayrıca Trabzonspor Kütüphanesi ve Trabzonspor Parkı açacağız. Müze için de yer alındı. Lise ve üniversite konusunda ise çalışmalarımız sürüyor. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin her taşıyla ilgili yenilenme yapıldı. Statla ilgili de öyle. Artık sportif başarı, ekonomi, kurumsallaşma ve sosyal yapıyı birlikte düşünmek zorundasınız. Bir takım düşünün sahada çok başarılı ama ekonomik anlamda kötü. Ya da çok muazzam bir sosyal yapıya sahip ama saha sonuçları kötü. Dördünün birlikte olması lazım. Trabzonspor'u büyük takım değil, büyük kulüp yapmalıyız.


  KÜMEYE OYNAYAN TAKIM ERTESİ YIL LİDERLİĞİ KAÇIRDI
  Yönetime geldiğimizde yeni doğan çocuklar ve gençler İstanbul takımlarının taraftarı olmaya başlamıştı. Sponsorlar, zaten az olan geliri kesmeye çalışıyordu. Yerli ve yabancı oyuncular Trabzonspor'a gelmekten çekiniyordu. Hem taraftarı, hem ekonomiyi canlandırabilmek için, Trabzonspor'a ilgiyi arttırabilmek için iddialı bir ekip oluşturmak şarttı. Biz de bunu yaptık. Borçlanarak, borçsuz takım haline gelmeye çalıştık. 'Barcelona modeli' dedik. Trabzonspor'u cazip hale getirdik. Belki biraz fazla para ödemiş olabiliriz transfere. Ama o günleri iyi bir hatırlamak gerekir. 27. hafta ligde kalmayı garantilemiş bir Trabzonspor'u aldık. Bir yıl sonra son hafta şampiyonluğu kaçıran Trabzonspor'u meydene getirdik. Duran yatırımları yeniden harekete geçirdik. Trabzonspor camiası artık başka projeler üretiyor. Yeni gelirler, yeni sosyal faaliyetlerle uğraşıyorlar.


  TRABZONLU OYUNCU SAYISINI ARTIRACAĞIZ
  Herkesin ideali Trabzonspor'da Trabzonlu oyuncuların sayısının artması. Ancak bunu sağlıklı düşünmek lazım. Şövenist olmamak lazım. Trabzonlu oyuncuları araştırdık. Ancak bize uygun oyuncu bulmakta zorlandık. Alabildiğimiz Engin Baytar oldu. Yalnız bir iki oyuncu almaktan ziyade daha uzun süreli bir proje gerçekleştirdik: Karadenizspor. Düşünün, PAF takımından sonra futbolcularımız oynayacak takım olmadığı için dağılıyordu. Bu nedenle alt yapının bize hiçbir katkısı yoktu. Şimdi alt yapıdaki oyuncular yarı profesyonellik dönemlerini Karadenizspor'da tamamlayacaklar. İdealimiz Karadenizspor'un Bank Asya Lig'e çıkması. Oradan alınacak oyuncuların daha rahat takıma uyum sağlayabilmesi. 2 yıl içinde Karadenizspor'dan gelecek oyuncularla, 61 numaralı futbolcu aramaya gerek kalmayacak. Bu arada Trabzonspor'un teknik direktörü ile Karadenizspor teknik direktörü organik bağ içerisinde olacak. Barcelona da olduğu gibi. Yeterliği olmayan oyuncular, bölge takımlarına verilecek. Böylece daha fazla katkımız olacak bölge takımlarına.

  HUGO BROOS, TÜRKİYE'YE UYUM SAĞLAYAMADI
  "Hugo Broos tercihinde o günkü şartları değerlendirmek lazım. Ersun hoca ayrıldıktan sonra bizim ilk tercihimiz Şenol Güneş idi. Ancak Şenol hocanın sözleşmesi vardı, gelmesi mümkün olmadı. Yerli hoca ile de görüşmeler yaptık. Olmayınca yabancı hocaya döndük. Burada Türkiye ve Trabzon'un zorluklarıyla karşılaştık. Bazıları gerçekleşmedi. O günkü şartlarda olabilecek beş on tane hoca bulduk. Bunların arasında kariyer olarak en olumlusu Hugo Broos'du. Bu şartlarda bile gelmekten çekindi. Kan uyuşmazlığı oldu. Hugo Broos çok başarısız bir antrenör demek de doğru değil, şampiyonlukları var ülkesinde. Kariyeri iyi. Ama Türkiye'yi, Türk insanını tanımaktaki zorluğu başarıyı engelledi. Sonunda da yolları ayırdık.

  GÜNEŞ'İN FEDAKÂRLIĞINI KARŞILIKSIZ BIRAKMAYALIM
  Trabzonspor'u Trabzonlu bir teknik direktöre emanet etmenin en doğru yol olduğunu yaşanan gelişmeler bir kez daha ortaya çıkardı. En uygun ismin Şenol Güneş olduğunda herkes hemfikir. Bana göre Şenol Güneş büyük bir fedakârlık yaparak buraya geldi. Çünkü Kore'de çok seviliyordu. Ücret konuşmadan, şart ileri sürmeden Trabzonspor'a geldi. Şimdi ona biraz zaman tanımak gerekir. Ve herkesin de destek olması şart.

  TAKIMIN ESKİ YILDIZLARININ İSİMLERİNİ YAŞATACAĞIZ
  Geçmişte önemli katkıları olan, hizmetleri olan kişileri onore etmek, unutturmamak adına onların isimlerini tesislere verdik. Şamil Ekinci Müzesi, Ahmet Suat Özyazıcı Stadı, Cemil Usta Sahası, Hayrettin Şiranlı Sahası gibi projeler yaptık. Geçmişte en fazla forma giyen oyuncularımızın isimlerini stattaki kapılara vermeye çalışacağız. 1 numaralı kapı olacağına 'Hami Mandıralı kapısı' olmasının ne sakıncası var. Bunlar camianın bütünleşmesi, aidiyet duygusunun artması için fırsattır.

  FIFA'DA TRABZONSPOR'UN DOSYASI KALMAYACAK
  FIFA'daki dosyalarımızın bir çoğunu kapadık. Anadolu takımlarının çok sayıda dosyası var. Belki de Türk takımlarında en az dosyası olan bizim takım. Geçmiş dosyaları temizleme açısından çok önemli yol aldık. Kulübe bu işleri çok iyi bilen Metin Kazancıoğlu'nu getirdik. Sözleşmeleri yaparken ileride ihtilaf çıkmayacak şekilde düzenlemeye çalışıyoruz.

  ŞAMPİYONLUK İÇİN HAZIR OLMAK LAZIM
  Biz iki sezondur Trabzonspor'un ilk dört takım arasında olmasını izleyen bir politika izledik. Umuyoruz ki bu dört takımın üzerinde olur. Ama bu tabii çok kolay bir hadise değil. Bir takımın şampiyon olabilmesi için futbolcularının yönetiminin, kulüp personelinin, basınının hazır olması gerekir. Umuyoruz ki en kısa sürede Trabzonspor taraftarı bu sevinci yaşayacaktır.

  TRANSFERDE SON KARARI ŞENOL HOCA VERECEK
  Şenol Güneş gelirken biz ona yardımcılarını seçmek, transferde son kararı vermek gibi yetkiler verdik. Elbette yönetim de ekonomik açıdan uygun görürse alınacak. Fatih Tekke de şartlar uyarsa alınır. Yabancı oyuncu transferinde iddia ediyorum en iyisini Trabzonspor... Sylva, Cale, Alanzinho çok iyi transferler. Gabriç keza öyle. Song, tartışmasız kariyer açısından birinci. Colman 6 gol atmış Güiza yarısı kadar. Trabzonspor'da bizim istediğimiz ya bir katkı, ya bir dua. Biz bunu istiyoruz.
  CEVAT KOL

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Trabzon dünya devi Forum Tarih
2017 Trabzon nüfusu Trabzon Tanıtımı 31 Ocak 2017
Amasra Sinop ve Trabzon'un alınmasının Osmanlı Devleti için önemi kısaca Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017
2016 Trabzon nüfusu kaçtır? Trabzon Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Trabzon Nüfusu Trabzon Tanıtımı 30 Ocak 2014
Trabzon Hurmasının Faydaları Yararları Nelerdir Şifalı Bitkiler 11 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş