Trabzon - Beşikdüzü - Beşikdüzü Anadolu Teknik Lisesi Ve Endüstri Meslek Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Trabzon - Beşikdüzü - Beşikdüzü Anadolu Teknik Lisesi Ve Endüstri Meslek Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Beşikdüzü Anadolu Teknik Lisesi Ve Endüstri Meslek Lisesi - Trabzonda Bulunan Liseler


  Tarihçemiz

  Yapımına 1974 yılında Pratik Kız Sanat Okulu olarak başlanan ve 17.08.1983 tarihinde Endüstri Meslek Lisesi’ne dönüştürülen okulumuz; 1983-1984 öğretim yılında ELEKTRİK bölümü ile eğitim-öğretime başlamış, 1984-1985 öğretim yılında aynı bina ve atölyelerde TESVİYE bölümü, 1999-2000 öğretim yılında BİLGİSAYAR (Donanım) bölümü açılmıştır.2007-2008 Eğitim - Öğretim yılından itibaren Anadolu Teknik Lisesi (Bilişim Teknolojileri Alanı) açılmış olup, Beşikdüzü Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi olarak faaliyet göstermektedir. Halen üç alan(Elektrik-Elektronik Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanı, Makine Teknolojisi Alanı) olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.

  Misyonumuz

  Okulumuz için belirlenmiş olan eğitim-öğretim programını, çevre faktörlerini de dikkate alarak etkili ve verimli bir şekilde uygulamak, öğrencilerin kabiliyetlerine ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmetini sunmak, onların sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini artırmak temel işlevimizdir.

  Vizyonumuz

  Ülkemizi, Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak çevremizde öğrenmeyi öğrenmiş, üretken bireyler yetiştiren eğitim, kültür ve sanat merkezi olmak.
  Amacımız

  Öğrencilerini Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçları Doğrultusunda: Atatürk inkılap ve ilkelerine, Anayasada ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı; Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek; Beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek; İlgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak ve onların, kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak

  İlkelerimiz

  Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı olmak. Çalışkan olmak. Dürüst olmak. Güvenilir olmak. Şeffaf olmak. Tarafsız olmak. Adil olmak. Hoşgörülü olmak. İnsan haklarına saygılı olmak. Önerilere ve yeniliklere açık olmak. Öğrenci odaklı olmak. Öğrencileri sevmek ve onlara saygılı olmak. Problemin değil, çözümün parçası olmak

  Okulumuzun fiziki kapasitesi

  Okulumuz arsasının tamamı 10000m2 dir. Toplam kapalı alanı 1640 m2 olup, öğretim, atölye, ve 2 kat 4 daireli lojmandan oluşmuştur. 9 adet dershanesi, 1 adet teknik resim salonu, 1 fen laboratuarı, 1 kütüphane, 2 bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır. 4 adet atölyesi mevcut olup, bu atölyeler elektrik ve tesviye bölümleri tarafından kullanılmaktadır.Tesviye bölüm dersleri için (Autocad+CNC) bölüm bünyesinde 1 tane bilgisayar sınıfı mevcuttur. Bilgisayar bölümü için ise öğretim binasında 1 sınıf atölyeye dönüştürülmüştür. Okulumuzun spor salonu olmayıp, 1 adet toprak futbol sahası, 1 adet toprak voleybol sahası, 1 adet badminton sahası,1 adet beton basketbol sahası ve 2 adet masa tenisi masası mevcuttur.


  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / BEŞİKDÜZÜ
  Adı: BEŞİKDÜZÜ ANADOLU TEKNİK LİSESİ VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
  Adresi: VARDALLI MAHALLESI PROF.DR.AYDIN DUMANOĞLU BULVARI NO:1/A
  Telefon Numarası: 4628714825
  Faks Numarası: 4628713125

  http://bemlis.meb.k12.tr/
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Trabzon Beşikdüzü Beşikdüzü Forum Tarih
Yeşilköy İlköretim Okulu Beşikdüzü Trabzon Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Yeşilköy Cumhuriyet İlköğretim Okulu Beşikdüzü Trabzon Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Türkelli İlköğretim Okulu Beşikdüzü Trabzon Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Şehit Öğretmen Gürhan Yardım İlköğretim Okulu Beşikdüzü Trabzon Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Merkez İlköğretim Okulu Beşikdüzü Trabzon Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş