TPAO okullara kitap bağışladı

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  TPAO okullara kitap bağışladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ADIYAMAN (İHA) - Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü lise öğrencilerine 4 bin adet kitap bağışladı.

  Yazar Necati Atar'ın başlattığı 'Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın' kampanyası çerçevesinde TPAO, 4 bin adet kitabı liselere bağışladı. Daha önceden ilköğretim okulları için 5 bin kitap bağışlayan TPAO bu kez de lise öğrencileri için 4 bin adet bağışladı. Kitap bağışının yanı sıra personel kendi arasında topladığı paralarla aldığı iki adet bilgisayarı iki okula hediye etti.

  TPAO Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen kitap teslim töreninde konuşan Bölge Müdürü Besim Şişman, TPAO'nun kuruluşunun 54. yılında okulların eğitimlerine katkıda bulunmak için kitap kampanyasına destek çıktıklarını belirterek, "Aynı kampanya çerçevesinde daha önce ilköğretim okullarımıza 5 bin adet kitap bağışlamıştık. Bu kez ise liselerimize kitap bağışlıyoruz. Bağışladığımız bu kitaplardan öğrencilerimizin faydalanmasını ümit ediyoruz. Bunun yanında bizlerin de kitap okuma alışkanlığı kazanması ve öğrencilere örnek olunması gerekiyor. Kendi yaşantımız çocuklarımıza örnektir. Bunun için doğru rehber olmaya gayret etmeliyiz" dedi.
  Yazar Necati Atar ise, kampanyanın 14 aydan beri devam ettiğini ve bugüne kadar 20 bin adet kitap dağıtıldığını belirterek, "Daha önceden TPAO tarafından bağışlanan 5 bin kitabı 3'ü köy okulu, 9 kent merkezindeki ilköğretim okulu olmak üzere 12 okula dağıttık. Her okula 400 adet kitap verildi. Bu kez ise çok güzel eserler olan kitaplardan karma yaparak lise kütüphanelerine sunulacak" diye konuştu.

  Mynet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - TPAO okullara kitap Forum Tarih
Türkiye Petrolleri (TPAO) Sitesi - Türkiye Petrolleri Web Sitesi Konu Dışı Başlıklar 2 Mart 2011
Başbakan nasıl olurum hangi okullara gitmeliyim kısaca Meslekler Rehberi 26 Ocak 2017
Doktor olmak için hangi okullara gitmeliyiz kısaca Meslekler Rehberi 30 Mart 2014
Astronot olmak için hangi okullara gitmeliyim Meslekler Rehberi 22 Şubat 2014
Doktor Olmak İçin Hangi Okullara Gitmek Gerekir Meslekler Rehberi 24 Ocak 2013

Bu Sayfayı Paylaş