Tozlu Sayfalar

'Aşk Hikayeleri' forumunda Fatma tarafından 5 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Tozlu Sayfalar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu günden geriye dönüp neler yaşadığımın bir hesabını yapsam sanırım ortaya çok ilginç sonuçlar çıkardı. Belki bu çok zaman alacak ve fazla detay gerektirecek, fakat eğlenceli yanı hatıraların yeniden canlandırılışı olacak. Tamam, belki kendime kabul ettirmek zorundayım şunu, güzel hatıraların yanında hatırlamak istemediğimiz olayların da varolduğu gerçeğidir. Ama gün gelir o hatırlamak istemediğimiz olayların üstüne mutlu olduğumuz anılarımızı kaydederiz. İnsanoğlu hatalar yapmaya açıktır. Yeter ki bu hatalardan bir ders çıkarsın, çıkartabilsin. Hatırlıyorum da en çok sevindiğim anlar arasında sınavlardan iyi notlar almaktı. Tabi bir bahar gününde aşık olmak da vardı. Ve geçen zamana, sonbahara inat yeniden yüreğimdeki kıpırtıların oluşması.. Bu satırlara sığmayacak kadar daha neler var belki de düşünsem.

  Nerelerden nereye gelmişim. Her insanın hayatından kesitler aktardığı bir roman yazmaya kalksa acaba kimin romanı en çok satanlar listesinde en üst sıralarda olurdu? Fazla düşünmeye gerek yok,her insanın romanı en çok satardı. Çünkü her insanın diğer insanlara cazip gelecek bir hikayesi mutlaka vardır. Diğer insanları çekici bulmamız gibi.

  Hatıralardan roman yazılmaya çalışılsa bu biyografiye girer ama böyle yazılan romanlarda çok satıldığını biliyoruz. Sonuçta edebiyat dünyasına katkıda bulunma çabamız , yazınsal zenginliğimizin bir ifadesi olacak.
  Biliyorum, öyle çala kalem yazmak da kaliteden ödün vermektir ama kaliteyi yakalamak içinde çok yazmak gerekli.

  Gözlerimi kapadım ve hayal etmeye başladım. Hatıralar canlanırken işte romanımın ilk cümleleri belirmeye başladı. " Gündönümü ve doğumla başlayan "... ,"Yeşilin tüm tonlarını ahenkle birbirine harmanlayan,toprağı yağmurla evlendiren doğanın içinde;küçük ve şirin bir kulübe de"

  Hatıralar üzerine yazmak çok eğlenceli belki de. Kimi zamansa sıkıcı. Göreceksiniz ki, pembe bir düş görmüş gibi sabah kalktığınızdaki o sevinç halinin, vermiş olduğu mutluluğunu. Ve yazmaya devam edeceksiniz,hatıralarınızı... Gerek bir sayfaya gerekse beyninizin en güzel yerine.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tozlu Sayfalar Forum Tarih
Tozlu Yollar Kitabının Özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 22 Aralık 2012
Eren Tozlu Kimdir, Eren Tozlu Biyografisi Yerli - Yabancı Sporcular 13 Nisan 2012
Eren Tozlu Resimleri, Eren Tozlu Fotoları Spor ve Sporcu Resimleri 13 Nisan 2012
Örgü Tozluk Yapılışı El Örgü Örnekleri 13 Aralık 2011
Örgü Tozluk Yapımı Modeli El Örgü Örnekleri 5 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş