Toyota Land Cruiser 4x4

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Toyota Land Cruiser 4x4 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Toyota Land Cruiser 4x4 Bilgileri


  Toyota'nın 4x4 ikonu Land Cruiser yeniden geliyor..

  Pazara sunulduğu günden beri 176 ülkede 5 milyondan fazla müşteriye ulaşan 4×4 ikonu Land Cruiser, Toyota’nın ‘verimli sürüş’ felsefesiyle yeniden yola çıkıyor.

  Sürdürülebilir ulaşım ve üstün eko araç hedefine ulaşmak için yapılan çalışmaların yanı sıra Toyota araçlarında üstün özellikler arayan müşteri gruplarının ihtiyaçlarına da odaklanıyor. Müşterilerinin en sert ve zorlu koşullarda bile rahat ve mükemmel bir sürüş gerçekleştirebilme talebini de dikkate alan Toyota araçlarını bu gereksinimler doğrultusunda geliştirmeye devam ediyor.

  [​IMG]

  Pazara sunulduğu günden beri 176 ülkede 5 milyondan fazla kullanıcının ilgisini çeken ve 4WD pazarında bir ikon haline gelen Land Cruiser, Toyota’nın müşteri ihtiyaçlarını dinlediğinin en iyi göstergesi. Land Cruiser sürüş keyfini ve off-road gereksinimleri, yüksek kalite ve konfor ile birleştirirken kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik konusunda ismi ile bir marka…

  [​IMG]

  60 yıllık off-road geçmişinin öğretilerinden yaratılan yeni Land Cruiser, hiç bir şeyden ödün vermiyor. Land Cruiser kullanıcıları, araçlarının en zorlu yol koşullarında mükemmel performans göstermesini bekliyor. Eşsiz tecrübe ile yaratılan Yeni Land Cruiser, sağladığı off-road sürüş yeteneği ve teknik destek ile benzersiz rehberlik sağlıyor. Yeni Land Cruiser’ın off-road özellikleri arasında arazi algılayıcı seçim fonksiyonları, 4 kameralı arazi algılayıcı monitörü ve Crawl Control sunuluyor.

  4WD kullanıcılarının stil, konfor ve sürüş keyfi tercihleri yeni Land Cruiser’da yüksek kalite ve konfor standartları ile karşılanıyor. Dayanıklılığı %11 oranında artırılan yeni Land Cruiser’da, Kinetik Dinamik Süspansiyon Sistemi (KDSS) ve Adaptif Değişken Süpansiyon Sistemi (AVS) ile süspansiyon kontrol edilirken arazi koşullarına göre araç yüksekliği otomatik olarak ayarlanıyor.

  Yeni Toyota Land Cruiser iki motor seçeneğiyle sunuluyor: 205 kW/249 DIN hp
  4.0 litre Dual VVT-i V6 benzinli motor ve 127 kW/173 DIN hp 3.0 litre dört silindirli turbo dizel motor. Her iki motorun da CO2 salımı %12 azalırken, turbo dizel motorun 8.1 l/100 km’lik yakıt tüketimi ve 214 g/km CO2 salımı sınıfının en iyisi olarak dikkati çekiyor.

  Yenilenen Land Cruiser’ın iç mekanında yapılan değişimler de dikkati çekiyor. 3 ve 5 kapılı olmak üzere iki farklı versiyonda sunulan yeni Land Cruiser’ın 7 koltuklu versiyonunda tüm yolcuların rahat edebilmesi için pek çok iyileştirme sunuluyor. Geniş iç mekanda kaydırılabilir ve katlanabilir ikinci ve üçüncü sıra koltuklar ile yolcu konforu artırılırken, sadece bir düğme aracılığı ile sağ ve sol koltuk yükseklikleri bağımsız olarak ayarlanabiliyor.

  [​IMG]

  Yolcuları üst sınıf ve kullanıcı dostu özelliklerle buluşturan Yeni Land Cruiser’ın iç mekanında USB girişi, iPod şarj ünitesi, orta konsola istenildiği takdirde soğutucu yerleştirme imkanı sunuluyor. Son teknolojik özelliklere sahip olan yeni Land Cruiser’da akıllı giriş sistemi, üç bölgeli otomatik klima, 17 hoparlörlü özel ses sistemi, 2000 şarkıya kadar kayıt tutabilen müzik sistemi bulunuyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Toyota Land Cruiser Forum Tarih
2012 Model Toyota Corolla Özellikleri Motorlu Araçlar Dünyası 27 Şubat 2012
2012 Model Toyota Avensis Resimleri Ve Özellikleri Motorlu Araçlar Dünyası 22 Eylül 2011
2013 Model Toyota Corolla Tuning 19 Eylül 2011
2012 Toyota Corolla Tuning 9 Haziran 2011
2012 Model Toyota Corolla Resimleri Motorlu Araçlar Dünyası 18 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş