Touchpad'in hassasiyetini azaltmak

'Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler' forumunda Siraç tarafından 22 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Touchpad'in hassasiyetini azaltmak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Touchpad'in hassasiyetini azaltmak

  Dizüstünüzün klavyesinde bir şey yazarken imleç sağa sola zıplamaya başlıyor ve yazdığınız harfler ekranın dört bir yanına saçılıyor. Elbette bilgisayarınızın içine bir şey girmiş değil. Bu sorunun başlıca sebebi dizüstünüzün touchpad'inin giriş hassasiyetinin çok yüksek seviyeye ayarlanmış olması.

  Birçok dizüstü özel bir sürücüyle geldiği için (örneğin Synaptics TouchPad) hassasiyeti düşürerek bu sorunu halledebilirsiniz.

  Böyle bir sürücünün olmadığı durumlarda, touchpad sisteme sıradan bir PS/2 fare olarak bağlanır. Bilgisayarım'a sağ tuşla tıklayıp bağlam menüsünden Özellik'i seçmenizin bu gibi durumlarda faydası olabilir. Şimdi Sistem Özellikleri penceresi açılacak. Buradan Donanım sekmesine, ardından da Aygıt Yöneticisi düğmesine basın. Fare ve diğer işaret aygıtları kısmına çift tıkladığınızda touchpad bir PS/2 faresi olarak görünecektir. Bu satıra sağ tuşla tıklayıp önce aygıtın özelliklerine, buradaki Gelişmiş seçenekler'den de hassasiyeti azaltabileceğiniz Örnekleme hızı seçeneğine ulaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Touchpad'in hassasiyetini azaltmak Forum Tarih
Diş hassasiyetinizi rahatlatmak için bir çözüm Ağız ve Diş Sağlığı 4 Mart 2010
Besin hassasiyetiniz mi var? Genel Sağlık 7 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş