Toslak Sabir Erkin İlköğretim Okulu Alanya Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Toslak Sabir Erkin İlköğretim Okulu Alanya Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Toslak Sabir Erkin İlköğretim Okulu Hakkında - Toslak Sabir Erkin İlköğretim Okulu Tanıtım - Toslak Sabir Erkin İlköğretim Okulu Resimleri - Toslak Sabir Erkin İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri


  [​IMG]  Köyümüzde ilkokul, 1943 yılında köydeki bir evin düzenlenmesi ile başlamıştır. Burada bir eğitmenin kontrolünde okuma-yazma çalışmalarına başlanmıştır. Çevremizin de en eski ilkokulu olma özelliğini taşımaktadır.
  Eğitim-öğretim faaliyetleri burada sürerken 1949 yılında imece usulü ile ilkokulumuz yapılmış ve çalışmamalar bu binada devam etmiştir.

  1985 yılında okulumuz bünyesinde ortaokul açılmıştır. Derslik yetersizliği nedeniyle devlet desteği ve köylünün öz verili çabaları ile şu anda B Blok olarak kullanılan bina inşa edilmiş ve 1986 yılında hizmete açılmıştır.  Öğrenci sayılarının kalabalıklılığı ve derslik yetersizliği nedeni ile 1990 yılında Dr. Sabir ERKİN tarafından 3 derslik, 1 laboratuar, 1 öğretmenler odası, 1 müdür odası , 1 çalışma odası ve tuvaletlerin bulunduğu bina yapılarak okulumuzun kullanımına devredilmiştir.
  Okulumuz adını B blok binasını yaptıran hayırseverin adını alarak 1990 yılından itibaren SABIR ERKİN İLKOKULU olarak eğitim-öğretimine devam etmiştir.
  Öğrenci sayımızın hızla artışı ve eğitime verilen değerin artması ve 8 yıllık eğitim çerçevesinde okulumuz derslik sayısını yetersiz kalması ve sınıfların aşırı şekilde kalabalıklaşması nedeniyle 2006 yılında 11 derslik, 1 laboratuar, 1 öğretmenler odası, 1 müdür odası , 1 çalışma odası ve tuvaletlerin bulunduğu bina yapılarak okulumuzun kullanımına devredilmiştir.
  Okulumuzda 3 ayrı blokta toplam 21 derslik , 1 Fen ve Teknoloji laboratuarı, 1 Bilgisayar laboratuarı, 1 kütüphane, 1 Sosyal Bilgiler Laboratuarı, 1 Slayt ve Tepegöz izleme odası, 1 Öğretmenler odası, 1 Müdür odası, 1 memur odası 3 adet depo bulunmaktadır.

  Toslak Sabir Erkin İlköğretim Okulu Antalya Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Toslak Sabir Erkin İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Toslak Sabir Erkin İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Toslak Sabir Erkin İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Toslak Sabir Erkin İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / ALANYA

  Adı: TOSLAK SABİR ERKİN İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Toslak Köyü Kabaklık Mahallesi Alanya

  Telefon Numarası: 2425254002

  Faks Numarası: 2425254002

  Web Adresi:
  Toslak Sabir Erkin İlköğretim Okulu

  E-OKUL


  [​IMG]


  [​IMG]  [​IMG]  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Toslak Sabir Erkin Forum Tarih
Toslak Ketenlık İlköğretim Okulu Alanya Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 26 Temmuz 2010
Toslak Köyü Alanya Antalya Antalya Tanıtımı 2 Nisan 2010
Sabırla ilgili kompozisyon örneği kısaca Makaleler-Denemeler 6 Mayıs 2014
Sabır İle İlgili Sözler Güzel Sözler-Mesajlar 20 Aralık 2013
Sabırla İlgili Şiirler, Sabır Hakkında Şiir Şiirler 6 Haziran 2012

Bu Sayfayı Paylaş