Topuktaki Mahmuz Gibi Çıkıntılar, Bir Tür Artrit Midir? - Ağrısı Nasıl Kesilebilir?

'El Ayak ve Vücut Bakımı' forumunda Mavi_inci tarafından 26 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Topuktaki Mahmuz Gibi Çıkıntılar, Bir Tür Artrit Midir? - Ağrısı Nasıl Kesilebilir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Topuktaki Çıkıntılar Artrit midir,Ağrısı Nasıl Kesilebilir?  Topuktaki mahmuz gibi çıkıntılar, bir tür artrit midir? Ağrısı nasıl kesilebilir?


  Bu mahmuzlar, topuk kaslarının kirişlerinde biriken kalsiyumdan oluşur. Zedelenmekten korunmak için kauçuk süngerler ile iyice korunmazlarsa son derece ağrılı olabilirler. Bazı vakalarda ameliyat çok yararlıdır. Bu mahmuzlar bir artrit türü değildir.
  Gündüzleri ayaklarda ve bacaklarda «iğnelenme» duygusu ve geceleri kaslarda kramplar yapan, nedir?Nedeni, arterlerdeki kan dolaşımında ortaya çıkan bir bozukluk olabilir. Bazen, uykudaki yatış biçimine bağlı olarak, kramplar olabilir, ki bu, dolaşım sorunlarının dışındadır. Bu kramplar ağrılı ve korkutucu olmakla birlikte, tıbbi yönden önemli değildir. Bazı doktorlar, gece kramplarını azaltmak ve ağrıları dindirmek için kinin tavsiye ederler. Birçok vakada bu, çok etkilidir.
  Yanma duygusu, parestezi olarak bilinir ve ayaklarda solgunlukla birlikte görüldüğünde daha ciddidir. Kısa bir yürüyüşten sonra gelen bacak krampları, bu yanma duygularıyla birlikteyse, kesinlikle, temel nedenin araştırılmasını gerektirir. Özellikle gençlerde sigara ve yaşlılarda damar sertliği, bu tür kas kramplarının en sık rastlanan nedenleridir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Topuktaki Mahmuz Gibi Forum Tarih
Mahmuzlu İncir Kuşu (Anthus novaeseelandiae) Hakkında Bilgiler Kuşlar 17 Şubat 2012
Çavdar Mahmuzu Mantarı Bitkisi Doğa ve Bitkiler 13 Haziran 2010
Mahmuz Görmek Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 18 Mart 2010
Çavdar Mahmuzu, Çavdar Mahmuzu Özellikleri,Çavdar Mahmuzu Hakkında Doğa ve Bitkiler 16 Ağustos 2009
Mahmuzlu Yılan (Eryx jaculus) Diğer Hayvanlar 15 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş