Topaç İlköğretim Okulu Acıgöl Nevşehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 2 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Topaç İlköğretim Okulu Acıgöl Nevşehir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nevşehir'derki Okullar - Topaç İlköğretim Okulu Acıgöl - Topaç İlköğretim Okulu Tanıtımı - Topaç İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri - Topaç İlköğretim Okulu Tarihçesi


  [​IMG]
  MİSYONUMUZ

  Bizler; özgür düşünebilen, öğrenmeyi öğrenen, toplumla ve kendisiyle barışık, bilime evrensel ve toplumsal değerlere inanan, değişim ve gelişime açık, güvenilir ve tutarlı davranış sergileyen, çevre bilincine sahip, mükemmeli yakalamaya çalışan, öğrendiklerini davranışa dönüştürebilen, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, kendini gerçekleştirmiş bireyler yetiştirmek için varız.

  VİZYONUMUZ

  Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda; Doğru, Dürüst, Çağdaş, Araştırmacı, Özgüvenini kazanmış, Güzel ülkemizi; Hak ettiği yerine getirmek için, Sürekli çalışan, Bireyler yetiştirmektir

  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  Topaç Köyünde eğitim-öğretim ilk kez 1943 yılında iki dershaneli olarak bugün muhtarlığın depo olarak kullundığı köy meydanındaki binada yapılmıştır. Bu iki dershaneli okulda eğitim-öğretim 1961 yılına kadar Mahmut Sevil isimli eğitmen tarafından 3 er yıl olürük verilmiştir. 1961 yılında ise bugün lojman olarak kullandığımız 3 bina yapılmıştır.Burada eğitim-öğretim faaliyeti 1984 yılına kadar devam etmiştir. 1984 yılında 6 şubeli olarak bugün bir kısmını kullandığımız 2 katlı eski okul yapılmıştır.

  Bu bina eğitim-öğretim faaliyetleri 1999 yılına kadar sürdürülmüştür. 1999 yılında ise eski okula ek olarak bugün içerisinde idareninde bulunduğu iki katlı 6 şubeli yeni bir okul yapılmıştır.

  2007 yılında ise bu yuni binanın üzerine 7 dershaneli kat ilavesi yapılmıştır. Bugün eğitim-öğretim 1984 yılında yapılan okul ile 1999 yılında yapılan okulda devam etmektedir. Topaç Köyünde 1943 yılından beri eğitim-öğretim faaliyetleri kesintisiz olarak sürdürülmektedir.

  Okulumuz 199.. yılında Eğitim-Öğretime başlamıştır.Okulumuzda 2,,4,5,6. sınıflardan ikişer şube; 1,3,7,8. sııflardan birer şube bulunmakla beraber toplam 120 öğrencimiz vardır.


  Topaç İlköğretim Okulu

  kaynak :webrehberiz Biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Topaç İlköğretim Okulu Forum Tarih
Topaç Köyü Hakkında Bilgi Acıgöl Nevşehir Nevşehir Tanıtımı 22 Ocak 2011
Büyüktopaç Köyü Hakkında Bilgi Şarkışla Sivas Sivas Tanıtımı 19 Ocak 2011
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş