Tom ve Jerry Karakterleri Hakkında Bilgi

'Masal Kahramanları' forumunda Mavi_inci tarafından 14 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Tom ve Jerry Karakterleri Hakkında Bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tom ve Jerry Karakterleri Hakkında Bilgi

  Tom ve Jerry


  Tom, Mavi Rus kedisi cinsi, sevilen ve güvenilir bir ev kedisidir. Jerry, Tom ile aynı evi paylaşan küçük kahverengi bir faredir. Tom öfkeli, alıngan ve bir o kadar da sakar bir kedidir. Tom da en az Jerry kadar zekidir ama çok ağırdır. Jerry ise özgür, kurnaz, fırsatçı,akıllı bir faredir. Çok enerjik ve zekidir. Tom'dan daha kıvrak bir zekâya sahiptir. Jerry, Tom ile mücadelesinde genellikle galip gelirken, Tom ise çoğu zaman mağlubiyetten kurtulamaz. Buna rağmen yılmadan usanmadan Jerry'yi yakalama planlarına devam eder. Tom ya da Jerry filmlerde fazla konuşturulmamıştır. Ancak Tom bazı serilerde dişi kedilere şarkı söyleyebilmiştir. Tom'un şarkı söylerken aksanı ünlü Fransız oyuncu Charles Boyer'e benzetilmiştir.


  [​IMG]  Bunun dışında karakterlerin özellikle Tom'un üzüldüğü ve çaresiz kaldığı zamanlarda konuştuğu görülür. Örneğin; II. Dünya Savaşı'nın propagandası olan Don't you believe it adlı slogan 1940'larda kullanıldı. Jerry ise yalnızca 1956'da yapılmış bir kısa filmde konuşturulmuştur. Bunun dışında her ikisinin de konuşturulduğu tek film 1943 yapımlı The Lonesome Mouse (Yalnız Fare)'dir.
  Diğer karakterler

  Filmlerde diğer karakterler Tom'un arkadaşları, köpekler, kuş, ördek, balık gibi Tom'un avlamayı hedefledikleri ve insanlardır. Filmlerde insanlar fazla görülmez, görüldüğü filmlerde ise (örn. The Cat Concerto) ana karakterlerin belirgin durması için gölge şeklinde veya kısmen gösterilir. Karakterlerin çoğu aslında bir iki seri için geçici olarak konmuş ancak izleyici tarafından kabul görünce devamlı karakterler haline gelmişlerdir.  Butch

  Butch, siyah beyaz renkte bir sokak kedisidir. Yemek, ev ve sevgili konusunda Tom ile çekişir ve bu yüzden Tom'un bir numaralı düşmanıdır. İlk olarak 1943'te Baby Puss adlı kısa filmle dahil olmuştur, kötü, uyuz ve çıkarcı bir kedi olarak seyircinin karşısına çıkar ve genelikle sokak çöplüğünde yaşar. 17 kısa filmde canlandırılmıştır.

  [​IMG]
  Toodles

  Tom ve Jerry filmlerinin çekici, güzel beyaz dişi kedi karakteridir. Tom'un ilgi duyduğu dişi kedidir. Butch ile Tom onu paylaşamazlar ve Tom genelde mağlup olan taraftır. Lana Turner'in Week-End at the Waldorf isimli filmde canlandırdığı Bunny Smith isimli karakterden esinlenerek yaratılmıştır. 4 kısa filmde canlandırılmıştır. Filmlerde hiç diyaloğa girmemiştir.


  [​IMG]
  Tuffy

  Tuffy ya da Nibbles, adlı karakter Tom ve Jerry filmlerinin bebek bezli yavru faresidir. İlk olarak 1946'da The Little Orphan isimli filmde ortaya çıkmıştır. Jerry'nin küçük kardeşidir. 13 kısa filmde yer almıştır. Eski İngilizce aksanıyla konuşturulmuştur.


  [​IMG]
  Spike ve Tyke

  Spike, Tom ve Jerry filmlerinin İngiliz Buldoğu cinsi, kızgın ve saldırgan bekçi köpeğidir. Kedilerden hiç hoşlanmaz, fakat farelere sempati duyar. Tom'un bir çok konuda rakibidir. İlk kez 1942'de serilere katılmış ve 28 kısa filmde canlandırılmıştır. Filmde sık konuşan bir karakterdir seslendirmesini Daws Butler ve daha sonra Jimmy Durante yapmıştır.


  Tyke, Spike adlı köpeğin yavrusudur. Her ikisi de aynı tarihlerde seriye katılmışlardır. Daha sonra Spike ve Tyke adlı ayrı bir kısa filmde yer almışlardır. Tyke serilere 1946'da katılmış daha sonra babası Spike ile sadece kendi serüvenlerinin olduğu başka bir animasyonda yer almışlardır.


  [​IMG]
  Mammy Two Shoes

  Mammy Two Shoes, siyahi Amerikalı, orta yaşlı bir ev hizmetçisidir. Tom ve Jerry filmlerinde yüzü görünmez. Tom'u süpürgeyle döver ve ona genellikle kötü davranır, fareden korktuğu zamanlar sandelyeye çıkar. Karakterin seslendirmesini Lillian Randolph yapmıştır. 19 kısa filmde canlandırması yapılmıştır.


  [​IMG]  Quacker

  Quacker, Tom ve Jerry filmlerinde 1950 ile 1957 yılları arası canlandırılmış, sarı renk tüylü, turuncu gagalı ördek yavrusudur. Seslendirmesini Red Cofee adlı ses sanatçısı yapmıştır. Yedi adet kısa filmde canlandırılmıştır. Genelde annesinin kaybettiği, Jerry'nin ise onu Tom'un elinden kurtarmaya çalıştığı bir karakter olarak canlandırılmıştır. Bir bölümde de yanlışlıkla yumurtasının üstüne oturduğu için annesi olduğunu sanar ve Jerry onu Tom'un ellerinden kurtaramamıştır.


  [​IMG]
  Meathead (Et Kafa )

  Meathead, Tom ve Jerry filmlerine 1943 yılında katılmış, turuncu sokak ayısıdır .Tom'un en güçlü rakibidir. Oynadığı bölümlerde Tom'u eşek sudan gelinceye kadar pataklar . 7 kısa filmde canlandırılmıştır.
   

 2. biraz kısa lütfeeeeeeennnnnnnnnnnn
   

 3. Ya jerry kiz mi erkekmi cevap lutfen
   

 4. jeryy tabıkıde erkek:D
   

 5. yaw bu köpek karakteri ingiliz bulldog denmiş ama ingiliz buldog değil ingiliz bulldoğun kuyruğu olmaz onun cinsi american bulldog
   

 6. jerry kız mı erkek mi lütfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen söyleyinnnn
   

 7. tom ve jerry nin sevdikleri yaptıkları yapamadıkları ya lütfen yazın L Ü T F E N
   

 8. tabi iki de jerry erkek
   

 9. ya ben bu tom ve jerry e bayılıyorum kendimi bildim bileli var annem babam bile çok seviyo hatırlıyorum da ben küçükken babamla uzanıp televiyonda izler babam tom ve jerry hakkında espiri yapar ben de çok gülerdim. karnımın ağrıdını hatırlıyodum. ama babamın espiri yapmasına gerek yok zaten tom ve jerry çok komiiiik:DDDDD:DDDDDDDDDDDDDDD
   

 10. jerry kız mıdır?erkek midir? :(
   

 11. Jerry tabikide erkek :d
   

 12. tom gri renklidir jerry ise klahverengi renklidir tom her zaman jerry kovalayıp yemek istiyor
   

 13. tom erkek jerry de erkek tom sevimsiz jerry sevimli
   

 14. tom ve jerri hepp kavga ederler
   

 15. Tom, Mavi Rus kedisi cinsi, sevilen ve güvenilir bir ev kedisidir. Jerry, Tom ile aynı evi paylaşan küçük kahverengi bir faredir. Tom öfkeli, alıngan ve bir o kadar da sakar bir kedidir. Tom da en az Jerry kadar zekidir ama çok ağırdır. Jerry ise özgür, kurnaz, fırsatçı,akıllı bir faredir. Çok enerjik ve zekidir. Tom'dan daha kıvrak bir zekâya sahiptir. Jerry, Tom ile mücadelesinde genellikle galip gelirken, Tom ise çoğu zaman mağlubiyetten kurtulamaz. Buna rağmen yılmadan usanmadan Jerry'yi yakalama planlarına devam eder. Tom ya da Jerry filmlerde fazla konuşturulmamıştır. Ancak Tom bazı serilerde dişi kedilere şarkı söyleyebilmiştir. Tom'un şarkı söylerken aksanı ünlü Fransız oyuncu Charles Boyer'e benzetilmiştir.
   

 16. Ben anaokulu ogretmeniyim ve suan da ogrencilerim ile oturduk tom ve jerry izliyoruz suan tek konumuz ise jerry kiz mi erkek mi oldugu az once bagira cagira tartisiyorlardi tom ve jerryi cocuklugumdan beri izlerim ama suan sogudum
   

 17. bence güzellllllllll:p:)
   

 18. bencede güzel tom erkek jerry kız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Jerry Karakterleri Hakkında Forum Tarih
Tom ve Jerry Karakterleri, Tom ve Jerry Çizgifilm Karakterleri Masal Kahramanları 2 Ocak 2012
Tom Ve Jerry'nin Sevmediği Şeyler Nedir Masal Kahramanları 11 Kasım 2011
Tom Ve Jerry'nin Sevdiği Şeyler Nelerdir Masal Kahramanları 11 Kasım 2011
Çizgi Filim Kahramanı Tom ve Jerry, Tom ve Jerry'nin Genel Özellikleri Nelerdir? Masal Kahramanları 11 Ağustos 2011
Tom ve Jerry Boyama Resimleri Okul Öncesi Eğitim 26 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş