Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2 (PC)(inceleme)

'Oyun Haberleri' forumunda UquR tarafından 26 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2 (PC)(inceleme) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2 (PC)(inceleme)

  Ben bu oyunu begenmedım


  Günah şehrine geri dönüyoruz
  Tom Clancy, gerçekten büyük bir isim. Oyundünyasında bu ismi duymayan kesim yok denecek kadar azdır. SplinterCell, Ghost Recon ve Rainbow Six gibi başarılı yapımlarla, hepgidilmemiş yerlere giden, yapılmaya cesaret edilemeyenleri yapan,düşünülmeyen zekilikteki kurguları tasarlayan bir isim... İlk RainbowSix Vegas, isimdeki �Vegas� takısı itibariyle tepkiyle karşılaşan biroyun olmasının yanında, oldukça beğenilen ve başarılı bir yapımdı.Başarının arkasındaki tecrübeli el Ubisoft Montreal, bu kez hikayeyefarklı bir yönden tekrar başlayarak tamamlamayı hedefliyor.

  Las Vegasın ışıkları göz kamaştırıyor

  Vegas 2'nin hikayesi ilk oyuna paralel olarakişleniyor. Oyuna tekrar Vegas'ta başlıyoruz, ama bu kez farklı birnoktadayız ve ilk oyunda meydana gelen olayları araştırmak ilk önemligörevimiz. Söylenenlere göre, Vegas 2'nin ilerleyişi belli bir süredensonra ilk oyunla birleşecek ve bu noktadan devam edip sonucabağlanacak. Düşününce gayet mantıklı bir yöntem olduğunu anlamak zordeğil. Amerika'nın ışıklı şehrini teröristlerden kurtarmak için birnevi bu son şansımız olacak. Unreal Engine 3 ile geliştirilen Vegas 2,ilk oyuna nazaran daha etkileşimli bir çevreye sahip olacak. Bu kezsadece Casino ve eğlence kulüplerinde mekik dokumayacağız. Her ne kadarGRAW ile benzer yönleri olsa da Rainbow Six, GRAW gibi açık mekanlardadeğil, daha çok kapalı mekanlarda geçiyor ve bu özelliğini yeni oyundada devam ettirmesi büyük bir ihtimal.

  Montreal stüdyosunun üzerinde yoğunlaştığı en önemli noktalardan biri,yapay zeka. Takımımıza daha detaylı emirler verebileceğiz. Oyundakisiper alma yöntemi ilk oyunla aynı. Üstelik ek olarak ilkinde olmayanhızlı koşma özelliği Vegas 2'de olacak. Yönetmekle yükümlü olduğumuztakımımızın hareket ve karar verme kabiliyetleri daha da gelişmişolacak. Düşman yapay zekası da iyi olacağı gibi bu yön, bazı yeniekipmanlarla desteklenecek. Özellikle bazı düşman askerlerinekipmanları olarak ısı algılayıcıları ve gece görüş sistemleribulunuyor. Tüm bunlar, sizin karanlık bir ortamda göremediğinizdüşmanın belki de sizi görmesini sağlayacak. Böylelikle yapay zekanıntamamıyla işlevsel olduğunu görebileceğiz. Aynı şekilde karşı taraftanbir sis bombası atıldığında, ısı algılayıcı cihazınızı açarak etraftahareket eden tüm canlıları görebilir, böylece bombanın etkisini en azaindirmiş olursunuz. Buna ek olarak çevredeki bazı dayanıksız engellerve ince yapılar kırılıp, parçalanabilecek, sonuç olarak her yapınınarkasına saklanılamayacak.

  Birlikten güç doğar
  Yapımcıların üzerine yoğunlaştığı bir diğer nokta ise, Co-op oynanış. İlk Vegas oyunu özellikleXbox Live üzerinden oldukça yüksek bir ilgi ile karşılaşmıştı.Yapımcılar, ilk oyunda tek kişilik senaryonun ağır bastığınıbelirtirken, yeni oyunda Co-op oynanışın daha ön planda olacağındanbahsediyorlar. Rainbow Six Vegas 2�nin tek kişilik senaryosu, Co-opolarak ta arkadaşlar arasında PSN ve Xbox Live üzerinden oynanabilecekve aynı zamanda diyaloglara da izin verecek. Üstelik bölümler, Co-opoynanışa göre hazırlanıyor.
  [​IMG]
  "Takımımıza daha detaylı emirler verebileceğiz. Oyundaki siperalma yöntemi ilk oyunla aynı. Üstelik ek olarak ilkinde olmayan hızlıkoşma özelliği Vegas 2'de olacak."

  Ayrıca rütbe sistemi bulunuyor. Aslında oyunda kullanılansilahların görünüşleri haricinde hiçbir farkı olmadığınısöyleyebiliriz. Vegas 2'nin Multiplayer'ı mümkün olduğunca dengelihazırlanıyor. Böylece otomatik bir tüfekle hızlı ateş edilip isabetoranı yüksek olmayacakken, bazı silahlar ağır hasar verebilecek, ama bukez de tekrar doldurması zaman alacak. Oyundaki tecrübe sistemi,oyuncunun seçtiği karakterin sınıfında uzmanlaşmasıyla yükselecek vebuna uygun olarak yeni ekipmanlara sahip olabilecek. Baktığımızda Callof Duty 4 ile benzer özelliklerinin olduğunu söyleyebiliriz. Bir soruüzerine yapımcılar, Rainbows Six�in, Londra veya New York gibi büyükşehirlerde devam edebileceğinin mümkün olduğunu belirtiyor. Belirtmekteyarar var ki Vegas 2, serinin son oyunu.Yanlış anlamayın. Rainbow Six serisinin değil, Vegas isminin son oyunu.Ubisoft Montreal tarafından gelişimi devam eden Vegas 2�nin Mart ayındaPC, PS3 ve XBOX 360 için raflarda olması bekleniyor. Biz de sonoperasyon için orada olacağız.

  RESİMLER:
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Clancy's Rainbow Vegas Forum Tarih
Tom Clancy's splinter Cell - Chaos Theory Oyunların Tam Çözümü 12 Aralık 2009
Tom Clancy's Splinter Cell - Conviction Oyunların Tam Çözümü 9 Aralık 2009
Tom Clancy's H.A.W.X - 2009 Oyunların Tam Çözümü 8 Aralık 2009
Tom Clancy's HAWX (Java) Java Oyunları 7 Ekim 2009
Tom Clancy's HAWX (Java) İndir (Download) Java Oyunları 7 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş