Tom Amcanın Kulübesi özeti

Eylül

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Tom Amcanın Kulübesi kitabı özeti,
Tom Amcanın Kulübesi hikayesinin özeti,


Tom Amcanın Kulübesi.jpeg


Tom Amcanın Kulübesi Kitap Özeti:

Tom amca, zengin olmasına rağmen maddi sıkıntılar çeken bir adamın kölesi olarak yaşamaktadır. Bu adam Tom amcayı sevmektedir ancak maddi sıkıntılar yaşadığından dolayı Tom amcayı başka bir kişiye köle olarak satmak zorunda kalacaktır. Tom amca ise bir kulübede yaşayan çevresindeki herkes tarafından sevilen, dürüst bir amcadır.

Bir gün Tom amca bir köle tüccarına para karşılığında verilir ve teknede giderken zengin aile kızı olan Eva ile tanışır. Eva, Tom amcayı çok sevdiği için zengin babasına onu köle olarak satın almasını söyler ve babası bu isteği geri çevirmez.

Bir süre sonra Eva’nın babası hastalanır ve hayatını kaybeder. Eva’nın babasının ölümünden sonra da annesi Tom amcayı zengin ama bir o kadar da gaddar bir iş adamına satar. Adamın gaddar olduğu kadar eşi de bir o kadar yufka yüreklidir çünkü bu kadın kölelere acır ve onlara sevgi ile yaklaşır.

Tom amca adam tarafından ne kadar eziyet görse de görevlerini yerine getirir. Bir zaman sonra gaddar adam ölür ve karısı tüm köleleri azat eder böylece Tom amca da özgür bir insan olur.
 

Üst