Tolga Zafer Özdemir Kimdir - Tolga Zafer Özdemir Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 6 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Tolga Zafer Özdemir Kimdir - Tolga Zafer Özdemir Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tolga Zafer Özdemir Kimdir - Tolga Zafer ÖzdemirResimleri - Tolga Zafer Özdemir Biyografisi - Tolga Zafer Özdemir Hakkında
  Tolga Zafer Özdemir (d. 12 Aralık 1975, Ankara), Türk senfonik müzik bestecisi ve müzikolog.

  Çok kültürlü ve çoksesli bir müzik stili olan besteci, yeni bir müzik teorisi olan “Armonik Kaos Teorisi”ni geliştirmiştir.


  1975 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Antalya’da tamamladı. Yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde 1999’da tamamladı. Yükseköğrenimi sırasında Faris Akarsu’dan teori ve piyano dersleri aldı. Aynı dönemde çeşitli müzik gruplarıyla İstanbul’da gece kulüplerinde çaldı.

  İstanbul Üniversitesi Müzik İleri Araştırmaları Merkezi (MİAM) kompozisyon bölümünde yüksek lisans programına kabul edildi; Kamran İnce, İlhan Usmanbaş, Mark Wingate ve Fernando Benadon ile çalıştı[1] . 2002 yılında yüksek lisansını tamamladı ve tam burslu olarak University of Memphis Rudi E. Scheidt School of Music`te doktora programına kabul edildi. Dünyada az bilinen “Antik Ortadoğu Müzik Teorisi” üzerine araştırmalar yaptı ve bunun sonucu olarak yeni bir müzik teorisi olan “Armonik Kaos Teorisi”ni geliştirdi[1] . Memphis’te 2005’te “Yılın bestecisi” seçildi. 40 civarında beste yapan sanatçının eserleri dünyanın çeşitli ülkelerinde seslendirildi. Yunanistan’da yapılan bir ululslararası bestecilik yarışmasında ödül aldı.

  ABD’deki eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönen sanatçı bir süre Akdeniz Üniversitesi‘nde kompozisyon dersleri verdi. 2009 yılından bu yana Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünde armoni dersleri vermektedir. Mehmet Güreli’nin “Gölge” filminin müziklerini bestelemiştir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tolga Zafer Özdemir Forum Tarih
Tolga Zengin Kimdir, Tolga Zengin Biyografisi Yerli - Yabancı Sporcular 7 Temmuz 2013
Tolga Taş Kaderime Bak 2012 Albümü Tanıtımı Albüm Tanıtımları 27 Kasım 2012
Tolga Karel Resimleri, Tolga Karel Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 5 Nisan 2012
Mavi Ayın Altında Kitabı - Tolga Karanlıkoğlu Kitap, Resim ve Dergi 22 Kasım 2011
Tolga Eti İlköğretim Okulu Bilgileri İstanbul Çatalca İstanbul Tanıtımı 24 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş