Tolga Güleç - Tolga Güleç Kimdir - Tolga Güleç Hayatı

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Mavi_inci tarafından 17 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Tolga Güleç - Tolga Güleç Kimdir - Tolga Güleç Hayatı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tolga Güleç - Tolga Güleç Kimdir - Tolga Güleç Hayatı

  20.09.1981 İskenderun doğumluyum. İlk kez ortaokul yıllarında tiyatro sahnesine çıktım, babamın tayinleri dolayısıyla çok şehir gezdim, Adana'da liseyi bitirdim. Daha sonra Çukurova Üniversitesi İşletme bölümünde okurken; Tiyatro (oyunculuk) bölümüne girebilmek için hayatımın riskini alıp, işletme bölümünü son sınıftan bıraktım ve 22 yaşında dokuz eylül üniversitesi güzel sanatlar fakültesi tiyatro bölümü oyunculuk ana sanat dalı yetenek sınavlarına girerek kazandım ve 6 yılda bitirdim.

  [​IMG]

  Oyunculuğa nasıl başladınız?

  Profesyonel anlamda oyunculuğa da okula girdikten sonra başladığımı söyleyebilirim.


  Hangi dizilerde rol aldınız?
  Misi, Kırık Kanatlar, Hatırla Sevgili, Gece Gündüz gibi dizilerde ufak rollerde rol aldım, ama Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi benim için hayatımın dönüm noktası ve rolü oldu.

  Dizideki karakterinizden bahsedermisiniz?

  Ahmet karakteri hakkında bişey bahsetmeme gerek yok, şu an 3. bölüm bitti ve çok gizli sırları olan, seyircinin ağzını açık bırakabilicek kadar enteresan bir adam Ahmet.. Oldukça sevecen,içten, bir o kadar asi, mütevazılığını elden bırakmayan, annesinin kuzusu, davasının peşinden koşarken aşık olmayı da ihmal etmeyen bir adam Ahmet..
   

Bu Sayfayı Paylaş