Toksin Atmaya Yardımcı Bitkiler Nelerdir

'Şifalı Bitkiler' forumunda SeLeN tarafından 24 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Toksin Atmaya Yardımcı Bitkiler Nelerdir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  toksin atıcı bitkiler - toksin nasıl atılır - toksinler nasıl atılır - toksınlerı vucuttan nasıl atılır - kanda toksin - kandaki toksinleri atmak - toksin - toksin atici dogal su


  Toksin atmak için ve zayıflamak için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, lahana ile aşağıdaki tarife göre hazırlanan, bitki çayının içilmesinin yararlı olacağını belirtmektedir.
  Kaynamakta olan 750 ml suyun içerisine 4-5 tane beyaz lahana yaprağı, parçalanmadan, atılır. Tencerenin ağzı kapatılarak kısık ateşte 7 dakika süresince lahana yaprakları haşlanır.

  Damak tadının hoş olması veya içiminin kolay olması maksadıyla kürün için asla yabancı maddeler karıştırılmamalıdır. Hazırlanan toksin atıcı ve zayıflama kürü aşağıdaki kurallara uyularak tüketilir.

  Beyaz lahana kürünün uygulanışı

  İlk 5 gün her gün, sabahları ve akşamları birer su bardağı, ikinci hafta her gün birer su bardağı, üçüncü hafta 2 günde bir 1 su bardağı, dördüncü hafta 3 günde bir 1 su bardağı, beşinci hafta 7 günde bir 1 su bardağı içilir. Altıncı hafta hiç içilmez. Yedinci hafta ise sadece 1 su bardağı kadar içilir. Yemeklerden 1 saat kadar önce veya 2 saat kadar sonra içilmesine dikkat edilmelidir.

  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu beyaz lahana kürünün hem zayıflamak, hem toksin atmak, hem de kansere karşı koruyucu özellikleri olduğuna vurgu yapmıştır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Toksin Atmaya Yardımcı Forum Tarih
Toksin Diyeti - Ekolojik Toksin Diyeti Diyet Beslenme 4 Ağustos 2010
Toksin savaşçıları lahana, soğan ve sarımsak Şifalı Bitkiler 27 Ağustos 2009
Toksin Nedir? Toksin Hakkında Konu Dışı Başlıklar 7 Ağustos 2009
Servet-i Fünun Döneminde Anlatmaya Bağlı Edebi Metinlerin Özellikleri Seviyeli-Ciddi Konular 24 Aralık 2012
Tanzimat Döneminde Anlatmaya Bağlı Edebi Metinlerin Özellikleri Nelerdir? Seviyeli-Ciddi Konular 24 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş