Tiyatro sezonunu 'Deli İbrahim' açtı

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tiyatro sezonunu 'Deli İbrahim' açtı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tiyatro sezonunu 'Deli İbrahim' açtı  Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2009 - 2010 sanat sezonunu, Tayyare Kültür Merkezi'nde sahnelenen "Deli İbrahim" adlı oyunu ile açtı.  [​IMG]


  Turan Oflazoğlu'nun kaleme aldığı ve oyuncu, yönetmen Ali Düşenkalkar'ın yönettiği 'Deli İbrahim', Bursalıları tarihi bir yolculuğa çıkardı. Ağabeyi IV. Murat'ın ölümünden sonra annesi Kösem Sultan ve çevresinin ısrarı ile tahta geçen Sultan İbrahim'in dramını konu alan oyunu, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı Ahmet Ömer Erdönmez, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Projeler Koordinatörü Aziz Elbas ilgiyle izledi.
  Şehir Tiyatrosu sanatçıları Altuğ Görgü, Nihal Türksever, E. Ertan Akman, Günay Y. Güney, Murat Liman, Müge Açıkdüşünenler, Bülent Uçar, Didem Hun Liman, Nilgün Türksever Görgü, M. Eren Topçak, Esra Yaşar, Uğur Serener, İlyas Sarı, Seyit Ahmet Sancak, Burhan Narınç, Suat Oktay Şenocak, Asaf Baran Bozkurt, Cansu Can, Sinem Akar, Kaan Nalcı ve Yavuz Selim Sancak'ın rol aldığı oyunda IV. Murat'ı da usta sanatçı Y. Kenan Işık seslendirdi.
  İzleyiciler, usta oyuncuların muhteşem performansına alkışlarla karşılık verdi. Gerek kostümleri ve sahne uyarlaması gerekse oyunun içeriği ile sanatseverlere görsel bir şölen sunan oyun, Bursalılardan tam not aldı. Deli İbrahim'i, bugün Tayyare Kültür Merkezi'nde yeniden sahneleneceğini belirten sanatçılar, yeni sezonda yeni oyunların da seyircilerle buluşacağını müjdeledi.

  (CİHAN)​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tiyatro sezonunu 'Deli Forum Tarih
Tiyatronun İnsan ve Toplum İçin Önemi Tiyatro ve Skeçler 14 Şubat 2014
Tiyatronun Faydaları İle İlgili Yazı Örneği Tiyatro ve Skeçler 6 Şubat 2014
Tiyatronun Yararları Faydaları İle İlgili Yazı Tiyatro ve Skeçler 22 Eylül 2013
İlk yerli tiyatro eseri yazarı kimdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 5 Eylül 2013
Dünya Tiyatrolar Gününün Anlam Ve Önemi Özel Gün ve Geceler 21 Temmuz 2013

Bu Sayfayı Paylaş