Titresin Kalbim İsmini Her Duyduğumda

'İlahi Sözler Ezgiler' forumunda Dine tarafından 25 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Titresin Kalbim İsmini Her Duyduğumda konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ilık bahar rüzgârları gibi ferahlatsın yaralarımı. Sürüklesin sonbaharı eylülü hatta hüznü bile. Ben ikindi vaktinin yorgun tutsağıyım. Uzayan gölgemle birlikte kısalan ömrüm kızıllaşan gökyüzüne dalmış sönük gözlerim var.

  Muhtaçlığımı acizliğimi katıp duama bir tutam tevekkül istiyorum Rabbim; bakışlarıma yitiklerime kaybedişlerime. Bir tevekkül istiyorum Rabbim; gözlerimin kapandığı yer umut açıldığı yer Alla hu Ekber!

  Bir tevekkül iliştir kalbime ey Rabbim!

  Suskunluğumun adı olsun. Ayaza çekmiş gecelerimin sızılarını sustursun önce. Dindirsin bütün hesaplarımı kavgalarımı anlamsız gürültülerimi. Sakin ve suskun bir teslimiyette bulayım âlemin huzurunu.

  Biliyorum sessizlik gecenin üzerinde bir yük değildir sadece. Her kalem kâğıtlara önce sessizliği yazar ve her sessizlik önce aşka bular kendini. Meryem suskunluğuna bulanmış aşk-ı tevekkül istiyorum senden ey Rabbim.

  Yalnızca senden ve yalnızca senin aşkını istiyorum. Bir inşirah bir genişlik bir tevekkül… Kalemimin ilk hecesi sükût son hecesi Nûn…

  Bir tevekkül iliştir kalbime ey Rabbim!

  Tebessümler bıraksın yüzümde. Baharı bekleyen tohumlarım filizlensin kalbimin otağında. Ufak bir çocuk saflığıyla bürünsün duam ellerime. Gözyaşlarım beklediğim muştularımı beslesin.

  Bir tevekkül bahşet ey Rabbim gönlüme duama sabrıma.

  Yeni bir dirilişi müjdeleyen bir bahar örülsün hayatıma. Gözyaşlarımın dilini bilen sensin tut kelimelerimin niyazını tut ellerimi tut beni ey Rabbim ve bir tevekkül kondur yüreğime…

  Bir tevekkül iliştir kalbime ey Rabbim!

  Armağanım olsun. Yağmur damlası gibi usulca ıslatsın çatlamış ruhumu. Bütün dayanaklarımı ve bütün tutamaklarımı bırakıp ardımda senin sağlam ipine sarılayım sımsıkı. Seni bulayım hep aramaklarımda.

  Titresin kalbim ismini her duyduğumda.

  Şah damarı yakınlığında değsin alnım secdeye. Atmasına izin verdiğin kalbim senin aşkınla atsın. Senin isminle başlasın başlamaklarım. Ben aceleye meyyal gönlümle hicretini tamamlayamayan bir muhacirim. Ellerim boş boynum düşük dizlerim titrek.

  Bir tevekkül istiyorum Rabbim; sana giden yollarımı açan yüreğime bir fetih hasretlerime bir vuslat…

  Fazlından bir tevekkül istiyorum ey Rabbim beni sana bağlayan yalnız sana sadece sana.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Şubat 2010

Yükleniyor...
Benzer Konular - Titresin Kalbim İsmini Forum Tarih
Kalbimizin büyüklüğü ve ağırlığı Genel Sağlık 9 Ağustos 2015
Gönen Kalbimin Işığı Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 1 Nisan 2012
Yusuf Güney Unut Onu Kalbim Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 14 Şubat 2012
Kalbim 4 mevsim dizi oyuncuları Diğer Yerli Diziler 24 Aralık 2011
Kalbim dört mevsim dizisinin oyuncuları Diğer Yerli Diziler 24 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş