Tigra / Greer Nelson (Tigra Kimdir? - Tigra Hakkında)

'Masal Kahramanları' forumunda KaRDeLeN tarafından 18 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Tigra / Greer Nelson (Tigra Kimdir? - Tigra Hakkında) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tigra / Greer Nelson

  [​IMG]  Güçleri
  Çevikliği ve kuvveti süper-insan seviyesindedir. Görme, işitme ve koklama duyuları çok gelişmiştir. Silah olarak kullanabileceği pençeleri vardır. Kedi ve kedi benzeri canlılarla iletişim kurabilir.

  Biyografi
  Greer Grant Nelson'ın iki farklı süper-gücü vardır: Biri bilimsel olarak geliştirilmiş, diğeri ise mistik. Dr. Joanne Marie Tumolo'nun laboratuar asistanıyken bir insanın fiziksel ve zihinsel potansiyelini arttıran bilim projesine dahil oldu. Finansal destek bulamamaktan Dr. Tumolo projeye Malcom Donalbain'in yaptığı özel yardımı kabul etti. Donalbaim'in asıl amacı kendisine hizmet edecek kadın savaşçılardan oluşan bir ordu yapmaktı. Donalbain testler için Shirlee Bryant'ı kullanırken Dr. Tumolo da gizlice yürüttüğü testlerinde Nelson'ı kullanıyordu. Bryant ve Nelson süper-insan yeteneklerine sahip oldular.
  Bryant testler sırasında ölünce onun bir patlama sırasına öldüğünün sanılması için Donalbaim ve adamları laboratuara dinamit yerleştirdiler. Patlama sırasında Tumolo yaralandı. Öğretmeninin öldüğünü sanan Nelson patlamaya sebep olan Donalbain'in planlarını durdurmaya çalıştı. Donalbain'in özel olarak hazırlattığı kedi kostümünü giyip kendisine Cat adını verdi ve Donalbain'in planlarını engelleyip onun hapse gitmesini sağladı. Nelson kısa süre sonra Tumolo'nun ölmediğini, fakat beyninde oluşan hasar nedeniyle hastanede olduğunu öğrendi. Bu süre boyunca genellikle Chicago bölgesinde Cat adıyla suçla mücadele eden biri oldu.
  Nelson'ın bilmediği şey ise Tumolo'nun Avrupa'da Orta Çağ zamanında büyüyle insanlaştırılan bir kedi ırkının üyesi olduğuydu. Uluslararası bir terör örgütü olan HYDRA'nın ırkına karşı olan planlarını farkeden Tumolo sağlık durumu çok kritik olmasına rağmen HYDRA'yı engellemeye çalıştı. Fakat HYDRA onu ele geçirdi. Nelson diğer kimliğiyle Cat olarak onları takip etti. Cat'in HYDRA ajanlarına olan saldırısında ajanlar kaçtılar, fakat Cat'in bir çeşit radyasyona maruz kalmasına neden oldular. Nelson'ın hayatını kurtarmak için Tumolo ve ırkı onun mistik bir şekilde yarı-insan, yarı-kedi olan Tigra'ya dönüşmesini sağladılar. Tigra'nın yardımıyla HYDRA ajanları geri püskürtüldü.

  [​IMG]

  Nelson elindeki bir muska sayesinde istediği zaman normal insan şekline geri dönebilecek olsa da bu yeni haline o kadar alıştı ki çok nadir dönüşüm geçirdi. New York'a taşınan Tigra bir maceracı olarak pek çok süper-kahraman ve suçluyla karşılaştıktan sonra Avengers'a katıldı. Ekipte bulunduğu birkaç ay boyunca sürekli ekip üyeliğine değer birisi olup olmadığından kuşku duydu. Avengers'tan ayrılıp San Francisco'ya taşındı ve burada Jessica Drew ile arkadaş oldu.
  Aylar sonra ekipteki üye sayısının fazlalığı nedeniyle daha iyi hizmet verebilmek için Avengers iki gruba ayrıldığında Los Angeles'a taşınan Hawkeye burada Avengers'ın Batı Yakası'nı oluştururken Tigra'yı da davet etti. Teklifi kabul eden Tigra'nın insan ve kedi kişilikleri bölünmeye başladığından ekipte sorunlar yaşamaya başladı. Avengers'ın görevlerinden biri sırasında Tigra kedi ırkından kişilerle karşılaştı. Bu ırkın yöneticisi eğer onlar için Master Pandemonium adlı iblis benzeri bir varlığı öldürürse Tigra'nın kişilik bölünmesini büyüyle iyileştirebileceklerini söyledi. Tigra teklifi kabul etti, fakat bunu yapmaya fırsat bulduysa da Avengers'ın öldürme karşıtı olan kurallarını kıramadı.

  [​IMG]

  Bir antreman sırasında neredeyse Hawkeye'ın ölümüne neden olunca Nelson tamamen Tigra kimliğinden kurtulmaya karar verdi. Fakat bu kararından kısa süre sonra gelişen olaylar onu tekrar kedi ırkından kişilerle karşı karşıya getirdi. Bir kere daha Master Pandemonium'u öldürmesi istendi ama Tigra gene bunu reddince cezalandırılarak bedenindeki kedi ruhu söküldü ve tamamen normal bir insana döndü. Eski kostümünü giyip Cat olarak Avengers'la kedi ırkına karşı savaştı ve onların en iyi savaşçılarıyla teke tek mücadele edip yendi. Kedi ruhu bir kere daha Nelson ile birleşti. Artık eskisinden daha güçlü olmuştu, ama iradesi tamamen Nelson'ınkiydi. Avengers'a dönüp bazı ekip arkadaşlarıyla romantik ilişkiler yaşadı.
  Zamanla Tigra'nın kedi yanı tekrar baskın çıkmaya ve bir kere daha aşırı agresif davranışlar sergilemeye başladı. Aynı zamanda fiziksel olarak da bir kediye benzemeye başlamıştı. Ekip arkadaşı Hank Pym boyut küçültücü güçlerini kullanarak onu bir ev kedisi boyutuna indirip tedavi bulana kadar hapsetmek zorunda kaldı. Hapsedildiği yerden kaçıp bir süre şehirde başı boş dolandı. Bir büyücü olan Agatha Harkness tarafından bulununca kedi ırkından kişilerin de yardımıyla iyileştirildi. Bir muska sayesinde istediği zaman insan, istediği zaman kedimsi formuna dönüşebilecekti. Tigra ekip arkadaşlarının yanına geri dönüp Avengers'da yeralmaya devam etti.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tigra Greer Nelson Forum Tarih
Tigra Menu 2.0 Web Programlama & Scriptler 11 Nisan 2009
PaLeosen-Eosen PeLajik KireçtaşLarı Stratigrafisi - Maden Müh. Hakkında genel Bilgiler Diğer Mesleki Bilgiler 3 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş