THY, sarhoş pilotu işten çıkardı

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 26 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  THY, sarhoş pilotu işten çıkardı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  THY, 10 Eylül 2008 tarihinde Esenboğa-Tahran-Esenboğa seferi için hazırlanırken alkollü olduğu tespit edilen kaptan pilot A.Ü.'yü işten çıkardı, ikinci pilotun terfisini 5 yıl süre ile durdurdu.

  Söz konusu olay, TK 1272 sefer sayılı uçağın kaptan pilotunun sarhoş olduğunu kabin amirinin fark etmesi ve durumu ilgili makamlara rapor etmesiyle ortaya çıktı. THY Basın Müşavirliği'nin sarhoş pilot ve yardımcısı hakkında yaptığı açıklamada; ''Ortaklığımızda görevli bir kaptan pilotun uçuşa uygun olmayan bir durumda göreve geldiğinin öğrenilmesi üzerine ilgili kişi aynı gün uçuştan alınmış ve kaptan pilot ile ikinci pilot açısından konu soruşturulmuş, incelenmiş, olayın disiplin kuruluna sevki uygun görülmüştür.'' denildi.

  Toplu İş Sözleşmesi gereğince disiplin kurulunda bulunan sendika temsilcilerinin katılımıyla kurul toplantısınin dün yapıldığı ve kaptan pilotun iş aktinin feshine, ikinci pilotun durumunun da değerlendirilmesine karar verildiği ifade edilen açıklamada, ''Uçuş Disiplin Kurulu da ikinci pilotun 5 yıl süreyle ikinci pilotlukta terfinin durdurulmasını kararlaştırmıştır. İlgili kişinin üst yönetimin bilgisi dahilinde uçurulması söz konusu değildir. Konunun öğrenilmesinin ardından kaptan pilot ve ikinci pilot hakkında gereken işlemler yapılmış olup soruşturma sürdürülmektedir.'' ifadelerine yer verildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - sarhoş pilotu işten Forum Tarih
Veresiye Şarap İçen İki Kere Sarhoş Olur Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 15 Şubat 2012
Sarhoş Gitar Akorları - Duman Müzik Türleri ve Enstrümanları 12 Mayıs 2011
Sarhoş Salatası Tarifi - Sarhoş Salatası Yapılışı Kebaplar ve Salatalar 14 Aralık 2010
İroni Aşkından Sarhoşum 2010 Albümü Albüm Tanıtımları 5 Kasım 2010
Şevval Sam Sarhoş Klibi (Orjinal Yeni Video Klip) Müzik Videoları 26 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş