Thy kirasıyla okul yapılacak

'Eğitim Haberleri' forumunda Dine tarafından 1 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Thy kirasıyla okul yapılacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  THY KİRASIYLA OKUL YAPILACAK
  İstanbul İl Özel idaresi THY'ye kiralanan iki yalının geliriyle eğitim kurumu yaptıracak. 30 Kasım 2009 Pazartesi İstanbul İl Özel İdaresi Fehime ve Hatice Sultan Yalıları için THY Do-Co'dan aldığı aylık 450 bin lira kira ile okul inşa edecek. Ortaköy'de okul olarak hizmet verirken 6 yıl önce meydana gelen şüpheli bir yangınla kullanılamaz hale gelen Fehime Sultan Yalısı ile Yüzme İhtisas Kulübü'ne ev sahipliği yapan Hatice Sultan Yalısı'nı ikram şirketi THY Do&Co 25 yıllığına yıllık KDV hariç 5 milyon 450 bin liraya kiraladı. Vali Muammer Güler başkanlığında yapılan ihalenin onaylanmasının ardından Ocak 2009 itibariyle aylık 450 bin lira kira ödemeye başlayan THY butik otel olarak hizmete sokmayı planladığı yalıların restorasyonu için 10 aydan bu yana proje hazırlık çalışmalarını sürdürüyor. Restorasyon çalışmaları için 15 milyon dolarlık bir yatırım öngörülüyor.

  3 OKUL PARASI ÇIKTI
  İstanbul İl Özel İdaresi yetkilileri 10 aylık kira geliri ile 3 yeni okul parasının elde edildiğini belirtti. Proje çalışmalarının Anıtlar Kurulu ile paralel yürütüldüğünü söyleyen THY Basın Müşaviri Ali Genç "Restorasyona başlanacak. Bu çalışmalar 1.5 yıl içinde tamamlanacak" dedi.

  SULTAN YALILARI
  Ortaköy'deki altı sultan yalısından biri olan Hatice Sultan Yalısı 1972'de Yüzme İhtisas Kulübü'ne tahsis edildi. Fehime Sultan Yalısı ise okul olarak hizmet verdi. 2002'deki yangında büyük hasar gördü. 2003'ten beri otopark olarak kullanıldı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - kirasıyla okul yapılacak Forum Tarih
Okulda faaliyet gösteren eğitsel ve sosyal kulüpler hakkındaki düşünceleriniz nedir Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Okuldaki müzik kulübünün görevleri ve sorumlulukları kısaca Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Okuldaki kızılay kulübünün görevleri ve sorumlulukları kısaca Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Okuldaki yeşilay kulübünün görevleri ve sorumlulukları kısaca Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Okuldaki sivil savunma kulübünün görevleri ve sorumlulukları kısaca Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş