THY kış tarifesine geçiyor

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 22 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  THY kış tarifesine geçiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türk Hava Yolları, 26 Ekim 2008 tarihinde sefer artışlarıyla ve yeni hat açılışlarıyla kış tarifesine başlıyor.

  THY'den yapılan açıklamada kış tarifesinde öncelikle yoğun talep gören noktalara haftalık sefer sayısının arttırılacağı belirtilirken, Türk Hava Yolları'nın 26 Ekim Pazar günü Irak'ın başkenti Bağdat'a ilk uçuşunu gerçekleştireceği duyuruldu.

  THY,15 Aralık 2008 tarihinde İngiltere'nin Londra'dan sonraki en büyük şehri olan Birmingham'a, 15 Mart 2008 tarihinde ise Rusya Federasyonuna bağlı Ufa'ya uçuşlara başlayacak.

  Verilen bilgiye göre, kış sezonunda halen İstanbul Hong Kong arasında haftada iki olan sefer sayısı haftada dört sefere, İstanbul-Tahran arasında 10 olan sefer sayısı 12'ye ve Ürdün'ün başkenti Amman'a haftada 7 olan sefer sayısı da haftada 11 sefere çıkarılacak. İstanbul-Tripoli arasında da haftada 3 olan sefer sayısı haftada 7 sefer olarak gerçekleştirilecek.

  THY açıklamasında kış tarifesindeki bir diğer yenilik olarak da bugüne kadar Hartum aktarmalı yapılan Addis Ababa seferlerinin 26 Ekim 2008 tarihinden itibaren İstanbul-Addis Ababa olarak gerçekleştirileceği hatırlatıldı.

  İç hatlarda yapılan değişikliklere göre, İstanbul-Hatay seferleri arttırılarak her gün sabah ve akşam olmak üzere günde 2 sefere, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından yapılan İzmir seferleri sabah ve akşam saatlerindeki seferlere ilave olarak öğle saatlerinde planlanan yeni seferler ile günde 2 seferden 3'e (pazar hariç) çıkarılacak. THY yaptığı açıklamada Star Alliance üyesi olması dolayısıyla Amerika iç hatlarında United Airlines ile ortak uçuşların başlatıldığı hatırlatılarak Türk Hava Yolları'yla Şikago ve New York'a seyahat eden yolculara Amerika'nın bir çok iç hat noktasına THY biletiyle seyahat etme olanağının sunulduğu da kaydedildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - kış tarifesine geçiyor Forum Tarih
Matbaanın icadından önce kitaplar nasıl çoğaltılırdı kısaca Sorular ve Cevaplar Dün 22:40
ilk matbaa ile günümüz matbaası arasında ne gibi benzerlikler vardır kısaca Tarihi Bilgiler Dün 22:39
İlk matbaadan günümüz matbaasına kadar neler değişti kısaca Tarihi Bilgiler Dün 22:38
Bidat ve hurafe örnekleri 10 tane kısaca Diğer Dinler İnançlar Dün 00:26
Ay olmasa ne olabilirdi kısaca Uzay ve Gökyüzü Dün 00:25

Bu Sayfayı Paylaş