THY 550 kişiyi işten çıkarıyor

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 2 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  THY 550 kişiyi işten çıkarıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çağrı merkezini iki şirkete devredeceğini açıklayan THY'de, 550 kişi işten çıkarılacak.

  THY bayrama çağrı merkezindeki 550 kişiyi işten atma hazırlığıyla girdi. Bayramın ikinci günü gazete ilanlarıyla THY'yi halka şikâyet eden Hava-İş sendikası ise dün protesto gösterisi düzenledi. THY "Biz daha profesyonel bir hizmet verilebilmesi için dışarıdan almaya karar verdik" derken Hava-İş Başkanı Atilay Ayçin, taşeronların üçte bir fiyatına çalışan alacağını dile getirdi. THY yönetimi ile Hava-İş, maaş pazarlıkları grevin kapısından dönülmesinin ardından şimdi de 550 kişinin çalıştığı çağrı merkezinin tasfiye edilecek olması nedeniyle karşı karşıya geldi.

  THY, borsaya da 22 Eylül'de bir açıklama yaparak bünyesindeki çağrı merkezini kapatma kararı aldığını ve hizmeti dışarıdan AssisTT ve Vodatech adlı iki şirketten alacağını açıkladı. Bu açıklama üzerine Hava-İş sendikası ise dün gazetelere ilan vererek THY'nin 550 kişiyi işinden edeceğini belirtti ve kurumu halka şikâyet etti. Borsa açıklamasından bu yana şirket çalışları da iş yavaşlatma eylemine gitti.

  Sendika, asıl hedefin sendikalı, toplu sözleşmeli haklarını kaldırmak olduğunu belirtti. THY'den konuyla ilgili görüşmelerde THY Genel Müdürü Temel Kotil'in bir açıklama yapmayacağı daha önce yaptıkları açıklamanın geçerli olduğu belirtildi. Kotil, 25 Eylül'de yaptığı açıklamada, çeşitli sektörlerde büyük iş hacmine sahip şirketlerin çağrı merkezi hizmetini dışarıdan satın aldığını belirtmiş, THY'nin gelişen sektörde daha profesyonel ve teknik altyapıyla hizmet verebilmesi için bu alandan çıkmaya ve bu hizmeti dışarıdan almaya karar verdiğini dile getirmişti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - kişiyi işten çıkarıyor Forum Tarih
Madencilik devi Rio Tinto 14.000 kişiyi işten çıkarıyor Ekonomi Ve Borsa 10 Aralık 2008
Suzuki, bin 200 kişiyi işten çıkarıyor Ekonomi Ve Borsa 29 Kasım 2008
Sony, 8 bin kişiyi işten çıkartacak Ekonomi Ve Borsa 9 Aralık 2008
HSBC, bin 100 kişiyi işten çıkaracak Ekonomi Ve Borsa 28 Eylül 2008
Biz Kırk Kişiyiz Birbirimizi Biliriz Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 20 Haziran 2012

Bu Sayfayı Paylaş