The Offspring, The Offspring Kimdir?, The Offspring Hakkinda Hersey

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda NeslisH tarafından 12 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  The Offspring, The Offspring Kimdir?, The Offspring Hakkinda Hersey konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yıldızları "Americana" adlı albümlerini çıkarmalarıyla parlayan, ünlü punk-rock grubu The Offspring; lise yıllarında Bryan (Dexter) Holland ve bas gitarist arkadaşı Greg Kriesel tarafından kuruldu. Ardından aralarına ikinci gitarist olarak Kenin (Noddles) Wasserman ve baterist Ron Welty de katıldı. Bu kadroyla ilk kayıtlarını 1987 yılında kendi aralarında para toplayarak gerçekleştirdiler. Çıkarttıkları kasedi dinleyen "Nemesis" adlı San Diego bazlı plak şirketinin yapımcıları, Offspring'e ikinci albümleri olan "Baghdad"ı çıkarma fırsatını verdiler. 1985 yılında üniversitede mikrobiyoloji dalında eğitim almaya başlayan Dexter, aynı anda grubun solistliğini de yapıyordu.

  Bu çalışmaların ardından ilk ciddi albümleri olan "Ignition"ı çıkardılar. 380.000 kopya satan bu albümün başarısından sonra Offspring, "Smash" isimli çalışmayla yeniden dinleyicisinin karşısına geçti. Dünyaca ünlü müzik televizyonu MTV'de en çok gösterilenler arasında yer alan "Come Out And Play" ve "Self Esteem", bu albümün çıkış parçalarıydı. "Smash" tam 5 milyon kopya sattı. Bu gerçekten inanılmaz bir başarıydı.

  1997 Şubat'ında ise "Ixnay On The Hombre" piyasaya sürüldü ki, bu albüm de en az "Smash" kadar başarılı oldu. Punk öğelerinin yanında "Gone Away" de alternatif rock dinleyicileri için önemli bir şarkıydı.

  Kasım 1998'de ise "Americana" adlı albümlerini çıkardılar. Çalışmalar esnasında bu albüme koydukları isim "You Are Too Fat To Make Porn" idi. Ancak sonradan albümün ismini "Americana" olarak değiştirmeye karar verdiler. Ayrıca bu albümde, promosyon olarak, bir dinleyici Dexter’ın kendi küçük uçağıyla –ki kendisi o sıralar bir pilotluk ehliyeti de almıştı- grup ile birlikte uçma hakkını elde etti.

  Elbette, "Americana" en çok, o renkli videosu "Pretty Fly" ile ses getirmişti. Albümün ikinci videosu olan "Why Don't You Get A Job" ise listelere ikinci sıradan giriş yapmıştı. Albümün başarısı, grubu Kuzey Amerika'da bir turneye çıkmaya zorladı.

  Son albümleri olan "Conspiracy Of One" ise "Pretty Fly" kadar renkli olan "Original Prankster" parçasının klibi ile piyasaya sürülmüştü. Bu albüm her ne kadar "Americana" kadar başarı sağlayamasa da sahip olduğu satış grafiği göz ardı edilemezdi.

  Yukarıda da söz edildiği gibi Bryan (Dexter) Holland aslında mikrobiyoloji okuyordu. Kendisi ile yapılan bir roportajda ise bu eğitimini yarıda bıraktığını prfoesör olan hocalarına söylediğinde çok büyük tepki aldığını belirtti. Dexter, "Ancak onlar burada ne yaptığımı bilmediklerinden 'Neden bıraktın?' gibi bir soru soruyorlar. Bu grupla zaman kaybetmemem gerektiğini söylüyorlar" dedi.

  Evet son olarakda 2003 de "Splinter" Albümlerini çıkardılar ve sonrasında da birde 2004 yılında (Can't Get My) Head Around You adında Single yaptılar
   

Bu Sayfayı Paylaş