The Lost Vikings 1.0

'Ücretsiz Oyunlar (Free)' forumunda Siraç tarafından 17 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  The Lost Vikings 1.0 konusu The Lost Vikings 1.0

  Tanıtım:
  The Lost Vikings, şimdiye kadar pek de alışık olmadığınız türden bir platform yani ilerlemeli tarzda bir oyundur.

  Oyunun Konusu:

  Köylerinde kendi hallerinde normal bir şekilde günlük yaşamını sürdüren farklı yeteneklerdeki birbirlerine çok bağlı 3 vikingli arkadaş, bir gece hiç beklemedikleri bir zamanda uzaylılar tarafından kaçırılır. Uzaylıların getirdikleri yer tam bir bulmaca gibi gizemli bir yapıdadır. Buradan çıkmak için kendi aralarında bir plan yaparlar. Bu planı uygulamaya koyup, kaçmaları için birbirlerinin yeteneklerine ihtiyaçları vardır. Oyunumuz böylelikle başlamış olur.

  Oyundaki Amacımız:

  Oyundaki mantık oldukça basit, 3 farklı özelliklerdeki kahramanın bu yeteneklerini kullanarak onları sağ olarak bölüm çıkışlarına ulaştırabilmek.

  Kahramanların Özellikleri:

  - İlk kahramanımız cesur bir savaşçıdır. Elinde kılıç, sırtında okları vardır. Her türlü düşmanla savaşabilme yeteneğine sahiptir. Ok yardımıyla diğer arkadaşlarının yaklaşamadığı düğmelere basabilmektedir. Fakat kendisini koruması için dostlarına ihtiyacı vardır.

  - İkinci kahramanımızın en büyük kozu hızı ve gücüdür. Eliyle nesneleri ittirebilir, yükseklere zıplayabilir, koşabilir ve koşarken kafasındaki miğfer ile duvarları yıkabilmektedir.

  - Üçüncü kahramanımız ise elindeki kalkan ile arkadaşlarını ve kendini koruyabilir, yüksek yerlerden atlarken kalkanını çevirip, paraşüt olarak kullanabilmektedir. Ayrıca kalkanının üzerinde arkadaşlarını taşıyabilmektedir.

  Oynama Şekli:

  Karakterlerimizi yön tuşlarıyla hareket ettiriyoruz. "Space(Boşluk)" tuşu ile 1. yeteneklerini, "D" tuşu ile de 2. yeteneklerini kullanmalarını sağlıyoruz. Bölümlerdeki soru işaretlerinin yanında "S" tuşuna basarak yardım alıyoruz. Kahramanımızı değiştirmek için "CTRL" tuşunu kullanıyoruz.

  Bütün bunların dışında ekranımızın en alt kısmında kahramanlara ait nesneleri göreceksiniz. Bunlara "TAB" tuşu ile ulaşabilir, "E" tuşu ile kullanabilirsiniz. Örneğin elma şeklindeki nesneyi kullanarak o kahramanın enerjisini arttırabilirsiniz.

  Oyuna Genel Bakış:

  The Lost Vikings; Grafik olarak 1993 yılında yapılan bir oyuna göre gözleri hiç yormayan cıvıl cıvıl renklerle donatılmış olduğunu görüyoruz. Ayrıca kulağa çok hoş gelen ve oyuncuyu asla sıkmayan müzikler de oyunun diğer bir artısı sayılabilir.

  Oyun Hakkında:

  The Lost Vikings oyununu normal bir şekilde çalıştıramadıysanız, sorunsuz olarak oynayabilmeniz için "DosBOX" programını kullanmanızı tavsiye ederim.

  Sonuç olarak...

  Sürükleyici bir senaryoya sahip, ücretsiz ve düşük boyutlu olan bu oyunu oynadığınızda eminim ki çok zevk alacaksınız. Hatta öyle ki alışkanlık dahi yapacaktır. Denemenizde fayda olacağına inanıyorum, pişman olmayacaksınız. Hepinize iyi oyunlar diliyorum...


  Sürüm : 1.0

  Boyut : 1.21 Mb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Silicon & Synapse, Interplay


  [​IMG]  The Lost Vikings 1.0
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Lost Vikings Forum Tarih
Atlantis: The Lost Empire Hilesi Oyun Hileleri 1 Ocak 2012
Lostra ne demek - Lostra anlamı FrmArtuklu TatLı SöZLük 27 Aralık 2010
İmzalık Lost Userbarları Kaliteli Userbar 11 Kasım 2010
Lost The Final Season Soundtrack 2010 Albümü Albüm Tanıtımları 9 Ekim 2010
No Angels - Lost In You Şarkısının Sözleri Yabancı şarkı sözleri 1 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş