TGC Değişim Grubu seçimlerde iddialı

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 28 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  TGC Değişim Grubu seçimlerde iddialı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  TGC'nin 28-29 Nisan'daki genel kuruluna katılacak olan 'Değişim Grubu' üyeleri, yeni bir anlayışla gazetecilere sosyal, kültürel, mesleki ve hukuki alanlarda destek vermeyi amaçlıyor. İşte değişim grubunun çalışma programı:

  ürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Genel Kurul'a hazırlanıyor. 28-29 Nisan tarihlerinde yapılacak olan genel kurulda, uzun zamandır çalışmalarını yürüten ve "Değişim Grubu" adı altında birleşen cemiyet üyeleri, bir bildiri hazırlayarak seçime start verdiler. 28 Nisan Çarşamba günü başlayacak genel kurulun ikinci gününde, 29 Nisan Perşembe günü saat 09.00-17.00 saatleri arasında oy kullanılacak. Değişim Grubu üyeleri, tüm cemiyet üyelerini 'Cemiyet'e sahip çıkmaya ve oy kullanmaya davet ediyorlar.


  NEDEN "DEĞİŞİM"
  Grup, 'değişim' adını almasının gerekçelerinden bazılarını şöyle sıraladı:
  "Çünkü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, yıllardan bu yana değişmeyen isimler ve zihniyet yüzünden her alanda erozyona uğradı. Üyeler için hiçbir şey yapılmaz oldu, bundan dolayı TGC ile üyeler arasındaki bağlar kopma noktasına gelmiş durumda. Üyeler, adeta TGC'nin yerini unuttu. TGC'de yönetimin neredeyse tamamına yakını, artık mesleği bırakmış isimlerden oluşmaya başladı. TGC'nin vurdumduymazlığı yüzünden kamuoyundaki etkinliği, giderek azaldı. Bu durum, hem Cemiyet'i, hem mesleği, hem de bireysel olarak gazetecileri olumsuz etkiledi. Her kurumdan bir meslektaşımızın yer alacağı bir anlayış ile yola çıkıyoruz. Yeniden meslektaşlarımıza "elinizi taşın altına koyun" diyoruz. Yeniden güçlü bir değişim için omuz omuza verelim."
  Grup, ayrıca yönetime gelmeleri halinde TBMM'de sayıları 20'ye yakın olan gazeteci milletvekilleri ile bağlantı kurarak meslektaşlarının sorunlarını çözmeyi de amaçlıyor. Grup Basın İlan Kurumu'ndan verilen paranın tamamını üyeleri için kullanacağını da duyurdu.


  İşte çalışma programı
  •Emekli üyelerimizden mesleğini devam ettirmek isteyenlere, bu imkan telif karşılığı sunulacak. Bunun için Bizim Gazete daha da güçlendirilecek.
  •Basın Dispanseri hem yenileştirilecek, hem de geliştirilecek ve üyelerin sağlık sorunlarının çözüm noktası haline getirilecek.
  •Herhangi bir nedenden işsiz kalan meslektaşlarımıza hem hukuki destek verilecek, hem de iş bulması için bir "iş havuzu" oluşturulması için adımlar atılacak.
  •İşsizlik fonu güçlendirilecek, işsiz kalan arkadaşlarımıza bu fondan anlamlı destek sağlanacak.
  •Basın özgürlüğü konusunda gerekli düzenlemelerin yapılması noktasında adımlar atılacak.
  •Sahada görev yapan meslektaşlarımızın zaman zaman çeşitli kurumlarla karşı karşıya gelmesine neden olan uygulamaların yeniden düzenlenmesi için girişimde bulunacak.


  Kaynak~Haber7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Değişim Grubu seçimlerde Forum Tarih
Çevremizde kültürel öğelerin değişimine örnek Eğitim Bilgileri 23 Kasım 2016
Maddenin değişiminde rol oynayan doğa olayları nelerdir Doğa ve Bitkiler 7 Şubat 2015
Elektron ilgisi ve periyodik tablodaki değişimi kısaca Konu Dışı Başlıklar 18 Nisan 2014
1963 - 2004 yılları ihracat verileri Türkiye nasıl bir değişim geçirmiştir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Taşıtların Geçmişten Günümüze Kadar Değişimi ve Gelişimi Motosiklet Dünyası 22 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş