TEVRAT'ın Şifresi

'Diğer Dinler İnançlar' forumunda NeslisH tarafından 26 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  TEVRAT'ın Şifresi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  TEVRAT'ın Şifresi

  Bedri Ruhselman'ın 1959 yılında gördüğü kıyamet (uyanış) vizyonundaki dünya manyetik alanının değişmesi 44 yıl sonra gerçekleşti ! 2003 yılında, yani geçen yıl Ruslar Sibirya'da fark ettikleri manyetik değişikliği ölçtüler ve çarpıcı bir açıklama yaptılar. Evet ! . . Dünyanın manyetik ekseni 200 km. kaymıştı. Yalnız eksen değildi kayan; bir manyetik değişim yaşanıyordu ve dünyanın nabız atışı olarak kabul edilen manyetik frekansı (Schumann Rezonansı) da değişmiş ve halen değişmeye devam etmekteydi. Genelde insanlığın farkında olmadığı bu küresel değerleri fark etmiş olan bilim adamları endişeyle haykırıyorlardı: "Bir manyetik felâket yaklaşıyor !". Bilimsel kaynaktan alınan bu 3. tür uyarıya bir başka 4. kaynak da eşlik etti; bir mucize ! . .

  İsrail'li matematik profesörü Eliyahu Ribs; Kutsal kitap Tevrat'ta, Tevrat'ın Musa'ya Sina dağında verilişinden beri bilinen bir şifreyi çözerek, Tevratı insanlık tarihinin yaşamış ve yaşanacak olunan her olayı bildiren bir başka şifreli mesaj kitap haline dönüştürdü.

  Olay şöyle gelişti; Tevrat kendi içinde 39 kitap içerir ve bunların ilk beşi Musa'ya verilen kitaptır. Sonrakiler Musa'dan sonraki Yahudi peygamberler tarafında ilâve edilenlerdir ve Tevrat 1000 yılda ortaya çıkmış bir eserdir. Musa'ya verilen ilk beş kitaba "Tora" adı verilir ve Tevrat'ın bu kısmı, içinde tüm insanların ve tüm dünya olaylarının geçmişten kıyamete, her ne olmuş ve olacaksa tamamını bildiren mucizevi bir şifre içermektedir. Sözcükler hiç ara vermeden bitişik yazılıp bir bilgisayara yüklendiğinde eşit atlama aralıklarıyla yatay, dikey veya çapraz olarak okunabilen sözcüklerle Tora her soruya cevap vermektedir. Bu; günümüzde bilgisayar çağına programlanmış bir mucizedir.

  Şifre çözüldüğünde ilk fark edilenlerden biri; İsrail Başbakanı İzak Rabin'in suikaste kurban gideceği idi. Haber, İzak Rabin'e ulaştırıldı. Fakat, 3200 yıl önce verilmiş olan Tevrat'ta bildirildiği gibi suikast gerçekleşti ve İzak Rabin öldürüldü. Newyork'ta terörist saldırı sonucu çöken ikiz kuleler için Tevratın şifresinde şu ibareler vardı.
  "11 Eylül 2001, İkiz kuleler, uçak tarafından çökertildi, Bin Laden'in suçu, Pentagon hasarlı."
  Bu inanılmaz olgu için Tevrat'ın içinde şu iki pasaj yer alır;
  Tevrat, Musa'ya iki düz büyük taş levhanın her iki yüzü üzerine yazılı olarak verildikten sonra (Çıkış; bap 24 ve 34) Râb şöyle diyor: "İşte ben ahtediyorum, bütün dünyada ve bütün milletler önünde yapılmamış olan harikalar yapacağım, bütün milletler rabbin işini görecek çünkü yaptığımız iş heybetlidir."

  Ve yine Tevrat'ın Daniel bölümünde şifre hakkında: (Daniel; bap 12/9)
  "Git Daniel, çünkü sonun vaktine kadar bu sözler saklı ve mühürlüdür." denmektedir. Buradaki "Sonun vaktine kadar" sözü önemlidir ve içinde bulunduğumuz dönem "Zamanların sonu" olarak nitelendirilmektedir.
  "Kutsal kelam Tevrat"ın içerdiği bu mucizevi şifre ve "her şey" hakkında verdiği inanılmaz bilgi için Nostradamus bir dörtlüğünde şunu söylüyor:

  "Değişim günü geldiğinde
  Göz alıcı kelamın içinden
  Onun ebediliği anlaşılacak"

  Ve bu olaya anagramlarla düşürdüğü tarih bu yüzyılın sonudur (Şifre 1990'da çözüldü.)

  Tora'nın şifresi şu anda tüm dünyada bilgisayar programı halinde satılmaktadır ve şifrenin çözülüp programın ilk oluşturulduğu yıllarda denemek için ansiklopediden rasgele alınan 66 ünlü kişinin isimleri verildiğinde Tora'nın şifresi her birinin doğum ve ölüm yılları ile doğum-ölüm şehirlerini kusursuz vermiştir. Matematikte bunun rasgelelik olasılığı on milyonda birdir. Yani bu bir hatasızlık ve kesinlik oranıdır. Bu, şu demektir ki; "herkesin ve her olayın geçmişten "kıyamete" kadar akaşik kayıtlarını içeren ve 304.805 harf ile oluşturulmuş interaktif bir veri tabanı."

  Şifreye şu soru soruluyor; "Toranın şifresi doğru mudur?" Cevap şu :
  "Tora, Tanrı sözüdür, sizin bilgisayar dediğiniz mekanizma tarzında, Cebrail tarafından düzenlenmiştir? "

  Yani insanlığın yaşadığı ve yaşayacağı her şeyi içeren şifreli ikinci bir vahiy gizliydi Tevrat'ın içinde ! . .
  Buluş "American Statistical Science" dergisinde 1992'de yayınlandıktan sonra bütün bilim ve istatistik matematiği çevreleri böyle fantastik bir iddianın doğru olamayacağını, çünkü geleceğin değişken olduğu ve 3200 yıl önceden herkesin ve her şeyin belirli olmasının mümkün olmadığını iddia ederek şifreyi çürütmeye kalktılar; fakat sonunda pes etti ve şifrenin doğru sonuç verdiğini kabul etmek zorunda kaldılar. Bunların içinde Harward ve Yale üniversiteleri matematik profesörleri de yer alıyordu.
  Amerikan Gizli İstihbarat Servisinin ulusal güvenlik konusunun kıdemli şifrecisi Harold Ganz bu iddiaya gülerek meydan okudu ve yaptığı 440 saatlik çalışma sonucunda şifrenin doğruluğunu açıklayarak şu sözleri söyledi. "Bu gerçeği fark ettiğimde bütün tüylerin diken diken oldu ! ."
  Ve sonuçta 19 Mart 1996'da bilim akademileri şu sonuca vardılar:
  "Tevratın şifresi kanıtlanmış bir gerçektir !"

  Şifreye geçmiş ve gelecek hakkında ne sorarsanız cevabını biliyordu. Ve bu da kısaca din öğretilerindeki "Kader" konusunun tamamen doğru olduğunun ve her şeyiyle belirli bir kaderin yürürlükte olduğunun kanıtıdır
  Amerikalı araştırmacı Joseph Noah'ın şifre üzerinde yaptığı çalışmalar sonrası önümüzdeki günler için birer birer sorduğu sorular sonucu buldukları özetle şunlardır:

  "2005-2012 yılları arası, dünyanın Yeni bir çağa geçişi öncesindeki "kıyamet" dönemidir. Olaylar, Arap-İsrail çatışması ile, İsrail'in kuzeyindeki Megiddon dağındaki askeri alanın büyük ve birleşik Arap-Müslüman güçlerince işgali ile başlayacak. Har, dağ anl****** geliyor, Megiddon dağı "Harmegiddon" yani Yuhanna'nın vahyinde bildirilen Armageddon harbi kıyamet sürecinin başlangıcı olacak Tevrat'taki şifreye göre. Daha sonra biyolojik silahlar ve nükleer silahlar kullanılarak dünya çapında bir harp söz konusu olacak. Bu arada Mars gezegeninin ayı olan Phobos, yedi parça halinde dünyaya çarpacak. Bütün bunlar olurken altıncı şakra realitesindeki alın şakrası (Lacivert renkli şakra) açık olanlara zarar gelmeyecek ve 2012'de büyük bir nüfus kaybından sonra dünya ve insanlık yepyeni bir çağa girecek."

  İşte her söylediği doğru çıkan mucizevi "Tora"nın şifresi bunları söylüyor ! .

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - TEVRAT'ın Şifresi Forum Tarih
Wolfteamda Şifresi Nasıl Değiştirilir Diğer Oyunlar 26 Eylül 2012
Gta San Andreas Oyunu Bölüm Geçme Şifresi Diğer Oyunlar 16 Ekim 2011
E Devlet Şifresi Alma, E Devlet Şifresi Nasıl Alınır Seviyeli-Ciddi Konular 11 Ekim 2011
Msn Şifresi Değiştirme MSN Diğer Paylaşımlar 22 Temmuz 2011
GTA Helikopter Şifresi Nedir? PSP Gta Libertycity'de Helikopter İndime Şifresi Nedir? Oyun Hileleri 21 Temmuz 2011

Bu Sayfayı Paylaş