Tesol Sertifikası Nedir - Tesol Sertifikası Hakkında Bilgi

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda SeLeN tarafından 25 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Tesol Sertifikası Nedir - Tesol Sertifikası Hakkında Bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  tesol sertifikası - amerikan kültür derneğinde tesol sertifikası - amerikan kültür tesol - İntesol İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular - Tesol Sertifikası Nasıl kullanılır - Uluslararası İngilizce Öğretmenlik Sertifikası  INTESOL Turkiye size neler sunar:

  Bu sertifika ile hem Türkiye' de hem de tükm dünyada ana dili İngilizce olmayan herkese yasal olarak İngilizce öğretebilirsiniz. (Bu program sonunda alacağız sertifika ile Türkiye'deki tüm özel okullarda ve dil kurslarında M.E.B dan onaylı atamanız yapılarak çalışabilirsiniz.)
  INTESOL İngilizce Öğretimi Metodolojisi ve Uygulaması Sertifikası (The INTESOL Certificate in the Methodology and Practice of English Language Teaching) alırsınız. Böylelikle, uluslararası tanınırlığa sahip iki sertifikaya tek zaman diliminde bir kez kurs bedeli ödeyerek sahip olursunuz.
  Antalya ve İstanbul' da TESOL Kurs seçenekleri;
  4 hafta süren yoğunlaştırılmış kurs
  9 hafta süren Ptesi,Salı,Çarş,Perş akşam kursu ( Günde 3 saat )
  9 hafta süren Ctesi ve Pazar kursu ( Günde 6 saat )
  Online TESOL (Ne zaman isterseniz, Nerede olursanız) Daha fazlası...
  Yüksek derecede yetenekli ve deneyimli "öğretmen yetiştirme eğitmenleri" ile çalışırsınız.
  Eğer İstanbul veya Antalya' da ikamet etmiyorsanız, kalacak yer ile ilgili rehberlik desteği alırsınız.
  Sizlere, gereken bütün ihtiyaçlarınız ( yabancı ülke vatandaşıysanız vize ve çalışma izni, sigorta, şehir rehberliği, getirmeniz gerekenler, en uygun havayolları, ingilizce bilen personel ve hatta sağlık hizmetleri ) ile ilgili destek verecek olan bir öğrenci koordinatörünüz olacaktır.
  İş İmkanları :

  TESOL sertifikası ile hayat boyu bir meslek garantiniz olur. Bu belge Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı' na bağlı kuruluşlarda da geçerlidir.
  Bu sertifika ile Azerbaycan, Rusya, İran, Irak, Arjantin, Güney Kore vb. kısaca ana dili ingilizce olmayan tüm ülkelerde İngilizce Öğretmeni olarak çalışabilirsiniz.
  İş imkanlarınızı kişisel olarak ya da Amerikan Kültür Derneği® Dil Okulları' nın uluslararası bağlantıları ile değerlendirebilirsiniz.
  Kurumumuzdan bu sertifikayı alan öğretmen adaylar arzu ederlerse, dünyadaki diğer İngilizce öğretmenlerinden farklı olarak en saygın dil eğitim kuruluşu olan The College of Teachers 'ın üyesi olurlar. Bu üyelik, öğretmenlerimizin işe girmesinde inanılmaz öncelikli ve avantajlı olmasını sağlar.

  Sıkça Sorulan Sorular

  » TESOL? TEFL? TESL? TEAL? ELT? TESL? Aralarındaki fark nedir?

  Aslında temel olarak hepsi aynıdır.Hepsi İngilizce konuşmayan kişilere İngilizce öğretilmesi işi ile ilgili terimlerdir. Bu kısaltmalar arasındaki temel fark, öğretilme işinin yapıldığı ülkedir. TESOL (Teaching English to Speakers of Second or Other Languages) ve TEFL (Teaching English as a Foreign Language) İngilizce konuşmayan ülkelerde İngilizce öğretiminin standart terimleridir. TESL (Teaching English as a Second Language) ve TEAL (Teaching English as an Additional Language) İngilizce konuşulan ülkelerde, göçmenlere ve mülteci topluluklara İngilizce öğretme işinin standart terimleridir. TEFL ve TESL kısaltmaları daha çok Avrupa'da kullanılırken, TESOL ve TEAL Kuzey Amerika'da daha yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.

  » Neden diğerlerini değil de INTESOL Türkiye' yi tercih etmeliyim ?

  Eğer yurtdışında İngilizce öğretmenliği yapmak istiyorsanız, seçmeniz gereken program budur. Gene bu program ile alacağınız sertifika, Türkiye'deki tüm özel okullarda ve özel dil kurslarında geçerlidir ve M.E.B' dan atamanız yapılabilmektedir. INTESOL, kursun başarılı bir şekilde bitirilmesi sonucunda, dünyanın en büyük TEFL organizasyonu British Council ve saygın bir kuruluş olan College of Teachers tarafından tanınan akredite bir sertifika sunar. INTESOL Türkiye'nin eğitmenleri TEFL öğretimi konusunda deneyimlidirler. Öğretmen adaylarına gerçek öğrenciler üzerinde pratik saatleri sağlanır.Kursa katılan herkese kişisel bir dikkat ve özen gösterilir.

  » TESOL Sertifikası olmadan iş bulabilir miyim ?

  Bazı ülkelerde sertifikanız olmadan iş bulmanız mümkün olmasına rağmen, artık işverenler sertfika görme taleplerinin yanı sıra bu sertifikaların da saygın kuruluşlar tarafından akredite olmasını istemektedir. Genellikle sertifikasız çalışanlar, sertfikalı çalışanlara göre ortalamanın altında bir ücretle çalıştırılırlar.

  » INTESOL uluslararası geçerliği olan bir sertifika mı verecek ?

  Evet, INTESOL Worldwide Ltd., OCNW tarafından akredite bir kuruluştur. Bu yüzden her katılımcı kursunu başarı ile tamamladığı takdirde, "Certificate of Educational Studies in TESOL" belgesi alır.

  » Kursa katılabilmek için üniversite mezunu mu olmam gerekiyor ?

  Böyle bir gereklilik olmamasında karşın, eğer yurtdışında çalışacaksanız üniversite mezunu (Lisans) olmanız tercih sebebidir. Bununla birlikte, ülkenizdeki üçüncü seviye eğitim düzeyini tamamlamış olmanız gerekmektedir. Bu kurs sizi doğru şekilde İngilizce öğretmek üzere hazırlayacaktır, ancak rekabetçi piyasaya bakarak söyleyebiliriz ki, lisans diplomasına sahip olmanız size öncelik kazandıracaktır.

  » Çalışmayı planladığım ülkenin dilini bilmem gerekli mi ?

  Hayır. INTESOL programı öğretmenleri evrensel olarak kabul edilmiş olan "Communicative Approach" ile eğitir.Bu yaklaşım ile bütün dil düzeyleri için sınıflarda öğretim yapılırken İngilizce konuşulacaktır.

  » Bu kursa katılmam için ana dilimin İngilizce mi olması gerekiyor ?

  Hayır. İkinci dili İngilizce ya da yabancı dili İngilizce olan tüm katılımcılar, kursa katılabilmek için tüm dil becerilerinde yeterlilik göstermelidirler. Bazı okullar öğretmenlerin ana dilinin İngilizce olmasını istemektedir, ancak bu hepsi için geçerli değildir.

  » Daha önceden bir öğretmenlik deneyimine sahip olmam gerekiyor mu ?


  Hayır. INTESOL Türkiye, her bir kursiyer için gerçek öğrencilere ders vermek için birçok kez şans verecektir. Böylelikle eğitim boyunca gerçek öğrencilere İngilizce öğreterek deneyim kazanmış olacaksınız.

  » Gramer Bilgisine sahip olmam gerekiyor mu ?

  Kurs, gramer konusundaki eksiklerinizi tamamlayacak bir müfredata sahiptir. Kurs öncesi ödevlerinizden birisi de size sağlanan gramer kitaplarını okumak olacaktır. Kurs sırasında gramerle ilgili birçok öğretim oturumları sunulacaktır.

  » Çalışacağım ülkede vize almama ya da çalışma iznine ihtiyacım olacak mı ?

  INTESOL Türkiye, çalışmayı planladığınız ülkenin konsolosluğu ya da elçiliğinden bu bilgileri kontol etmeniz konusunda size rehberlik eder.

  » Kurs sırasında ne kadar çalışmamız gerekecek ?

  Alacağınız kurs çok yoğun bir kurstur. Kursiyer tarafından çok güçlü bağlılık ve sorumluluk gerektirir.Sınıfta göreceğiniz eğitimler 8 saati bulurken birkaç saatte kurs sonrası sizin ayırmanız gerekecektir. INTESOL, 4 haftalık eğitimler boyunca kursiyerlerin kişisel veya profesyonel bir başka bağımlılıklarının olmamasını tavsiye eder.

  » Öğretme pratikleri yapacağımız öğrenciler kimlerdir ?

  Sizlerin öğretme pratikleri yapacağınız bu derslere katılan öğrenciler, kendilerine ders veren öğretmenlerin bu işte yeni oldukları kendilerine tam olarak tebliğ edilmiş İngilizce öğrenmekte olan genellikle Türk öğrencilerden oluşacaktır. Sınıftaki öğrenci sayısı 12 yi asla geçmemek şartı ile değişkendir.

  » Bu kursdaki eğitmenler kimler olacaktır ?

  Göreceğiniz kurs, sizin grubunuz için 2-4 kişi den oluşan bir eğitmen ekibi ile desteklenmektedir. Bu ekip, öğretim oturumları, gözlemleme ve sizin öğretme pratiklerinizden sorumludur. Eğitmenlerin tamamı öğretmen yetiştirme konusunda donanımlı ve deneyimli olmalarının yanı sıra hepsi diploma sahibidir.

  » Kurs süresince ve sonunda nasıl değerlendirileceğim ?

  Kursun teorik kısımları, modüllerden oluşmaktadır ve her bir modülle ilgili geri bildirim yorumları ve notlandırma yapılacaktır. Verilen modüller için yazılı bir sınav yoktur, değerlendirme modüller üzerinde "sürekli değerlendirme" metodu ile yapılacaktır.Aynı sistem öğretmen pratikleri için de geçerlidir. Kurs sonunda, başarılı adaylar sertifikaları üzerinde aşağıda belirtildiği şekilde derecelendirilecektir :
  A1 - Distinction ( Üstünlük, Şeref )
  A2 - Excellent ( Mükemmel )
  B1 - Very good ( Çok İyi )
  B2 - Good ( İyi )
  C - Pass ( Geçer)

  TESOL Sertifika programı ingilizce öğretmen ve okutmanlarına, ya da adaylarına yönelik olup, mesleklerini değişik ülkelerde uygulayabilmeleri, geliştirebilmeleri olanağını sağlar.
  Canada College TESOL Sertifika Programı ne sağlar:
  Canada College tarafından belirlenmiş olan standard eğitim programı uygulanır. Eğitimi başarı ile bitirenler Canada College tarafından verilen sertifikayı alırlar.


  Eğitim programı:
  Sertifika adayları 6-8 haftalık bir süre içinde yoğun akademik eğitim alır ve uygulama yaparlar.
  Kurslar, çalışma grupları, ve gözetmenle verilen dersleri kapsayan , birer haftalık altı üniteden oluşmaktadır.

  Yabancı dil deneyimi
  Dil farkındalığı
  Fonoloji
  Öğrenci profili
  Eğitim teknikleri
  Eğitim uygulamaları ve gözlem
  Materyal projesi
  Değerlendirme
   

 2. Sadece sınavı alma gıbı bır opsıyon var mı?
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tesol Sertifikası Nedir Forum Tarih
Symbian 9.1 ve 9.2 Telefonlarda Unsigned Uygulamaları Sertifikasız Kurmak N-Gage-Os9x-Symbian Programlar 21 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş