Tesla Roadster (Şarjlı) Resmi-Tesla Roadster (Şarjlı) ResimLeri

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Mavi_Sema tarafından 7 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tesla Roadster (Şarjlı) Resmi-Tesla Roadster (Şarjlı) ResimLeri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tesla Roadster (Şarjlı) Resmi-Tesla Roadster (Şarjlı) ResimLeri  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  Tesla Roadster o bildiğimiz klasik roadsterlerden değil. Hatta çevreye güzel homurtular satan spor arabalarla da benzer bir karaktere sahip değil. Tesla Roadster hareket ederken duyabileceğiniz ses bolca rüzgar ve lastik sesi. Tabii radyonuz kapalı iken. Egzoz emisyonu denen şey bu spor arabada bulunmuyor. Hareket için %100 elektrik enerjisi kullanan Tesla Roadster mil başına ( yaklaşık 1.4 km başına) 1 cent maliyeti olan bir elektrik motoruna sahip.
  Amerikalı firmanın ürettiği roadster 0-60 mil ( 0-100 km) hızlanmasını yaklaşık 4 saniyede tamamlıyor. Konvansiyonel elektrik motorlu araçların genelde performans değerleri kötü olur. Ancak bu sorun hafif üretim teknikleri daha güçlü elektrik motorları üretimi ile aşılmış. Aracın dış görünümünde günümüz spor araçlarından farklı olarak sadece egzos bulunmuyor. İç mekanda ise 2 ileri vitesli şanzıman kolu ve şarj göstergesi dışında günümüz araçlarda bulunan hemen her öğe ve lüks mevcut.
  Tesla Roadster’in kötü yanlarından biri ise menzili. Elektrikli araçlar sınıfı göz önüne alındığında 250 mil gibi yeterli menzile sahip olan araç, benzinli rakipleri ile karşılaştırılınca sık sık şarja girmek zorunda kalıyor. Şarj süresinin ise benzin doldurma işleminde misli misli uzun süreceği ise aşikar. Çevre için değer diyenlerin önüne çıkan bir engel daha var. Duyumlarıma göre araç Türkiye’ye getirilmiyormuş maalesef.
   

Bu Sayfayı Paylaş