Tesbih Namazı - Hadis-i Şerif

'Sünnetler & Hadisler' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 30 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Tesbih Namazı - Hadis-i Şerif konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Resulullah (sav) Abbas İbnu Abdilmuttalib (ra)'e dediler ki:

  "Ey Abbas, ey amcacığım! Sana bir iyilik yapmayayım mı? Sana bağışta bulunmayayım mı? Sana ikram etmeyeyim mi? Sana on haslet(in hatırlatmasını) yapmayayım mı. Eğer sen bunu yaparsan, Allah senin bütün günahlarını önceki-sonraki, eskisi-yenisi, hataen yapılanı-kasden yapılanı, küçüğünü-büyüğünü, gizlisini-alenisini yani hepsini affeder. Bu on haslet şunlardır:
  Dört rek'at namaz kılarsın, her bir rek'atte Fatiha süresi ve bir süre okursun. Birinci rek'atte kıraati tamamladın mı, ayakta olduğun halde onbeş kere "Subhanallahi velhamdülillahi ve lailahe illallahu vallahu ekber" diyeceksin. Sonra rüku yapıp, rükuda iken aynı kelimeleri on kere söyleyeceksin. Sonra secde edip, secdede iken onları onar kere söyleyeceksin. Sonra başını secdeden kaldıracaksın, onları onar kere söyleyeceksin. Sonra tekrar secde edip aynı şeyleri onar kere söyleyeceksin. Sonra başını kaldırır, bunları on kere daha söylersin. Böylece her bir rek'atte bunları yetmişbeş defa söylemiş olursun. Aynı şeyleri dört rek'atte yaparsın.
  Dilersen bu namazı her gün bir kere kıl. Her gün yapamazsan haftada birkere yap, haftada yapamazsan her ay da bir kere yap. Ayda olmazsa yılda bir kere yap. Yılda da yapamazsan hiç olsun ömründe bir kere yap."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tesbih Namazı Hadis Forum Tarih
Kadir gecesi tesbih namazı nasıl kılınır? Dinimizin Direği Namaz 28 Haziran 2015
Tesbih Namazı Cemaatle Kılınır mı? Dinimizin Direği Namaz 9 Eylül 2012
Öğle Namazı Tesbihat Sözleri Dinimizin Direği Namaz 16 Mayıs 2011
Sabah Namazı Tesbihatı Dinimizin Direği Namaz 16 Mayıs 2011
tesbih namazı nasıl kılınır Dinimizin Direği Namaz 16 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş