Termostat Bile Kablosuz Artık

'Bilim & Teknoloji' forumunda Siraç tarafından 8 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Termostat Bile Kablosuz Artık konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Termostat Bile Kablosuz Artık

  Teknoloji artık evin içindeki elektronik eşyaları kablosuz kılmanın yolunu bulmu. durumda..

  Şu anda bu yazıyı yazdığım klavyeden bir kablo uzanıyor, karşımdaki LCD ekran da kablolarla çevrilmiş durumda. İnsanı çileden çıkartan bir kablo bolluğu! Bu yüzden geçen hafta Sunday Times'ta okuduğum kablosuz dünya yazısı çok ilgimi çekti. Artı yalnızca internetin değil, her türlü elektronik eşyanın kablosuz olduğu bir döneme doğru gidiyoruz. Termostattan tutun güvenlik sistemlerine evdeki her şey gerekli yatırımı yaparsanız kablosuz olabilir. Bizde de pek çok kullanıcısı olan Apple TV'yi ele alalım. Gerçi LCD ekranınıza bir HDMI kablosuyla bağlanıyor ama onun dışında her şey kablosuz:

  Kablosuz olarak internete bağlanıyor, istediğiniz dizileri, filmleri çekiyor, kablosuz olarak bunları indiriyor, saklıyor ve HD formatında gösteriyor. Onu geçelim, yakında çıkacak olan Nintendo DSi, Sony PSP gibi oyun konsolları da artık kablosuz olarak oyunları indiriyor, dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla kablosuz oyunlar oynamanızı sağlıyor. Nintendo DSi'da video'lu görüşme özelliği de varmış, yani konsolun üzerindeki kamera görüntünüzü karşıya ulaştırıyor. Ayrıca artık dijital formatta sakladığınız müzikleri kablosuz olarak evdeki ses sistemlerine 'gönderebilir'siniz. Sonos'un 600 dolarlık ses sistemi sayesinde evdeki 32 odaya kablosuz müzik gönderebiliyorsunuz.

  En ilginç kablosuz cihazlardan biri ise Ecobee Smart isimli termostat. 500 TL'lik sistem siz yokken kablosuz ağa bağlanıyor, yoldayken internete girip emri verin, hemen ısınmaya başlıyor! Dahası da var. Schlage LiNK isimli 'kablosuz kilidi' takıyorsunuz kapıya, dışarıdan dört haneli şifreyi girerek kapıyı açıyor, içeri giriyorsunuz.

  Kapıyı açmak için internet bağlantılı bir bilgisayar veya telefon yeterli. Peki güvenlik için kapı yetmez diyorsanız? O zaman da gidiyorsunuz, Wowee Rovio robotunu alıyorsunuz. 550 TL'lik dijital bekçi evde geziyor, içindeki kamera sayesinde neler olup bittiğini kablosuz olarak cep telefonunuza gönderiyor. Radyo dinlemek isteyenler Pure Evoke Flow gibi internet radyolarını kullanarak yaklaşık 10 bin farklı radyo istasyonunu dinleyebilirler. Bilim adamlarına hayatlarımızdaki kabloları kopardıkları için teşekkür edelim lütfen.
  Sabah

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Termostat Bile Kablosuz Forum Tarih
metal çifti nedir? kullanım alanları termostat yapımı ve kullanıldıgı yerler Diğer Mesleki Bilgiler 3 Ekim 2008
2017 Bilecik nüfusu Bilecik Tanıtımı 31 Ocak 2017
Haksızlıkların toplumda meydana getirebileceği olumsuz etkiler kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 12 Nisan 2016
Yolculukta uyulması gereken görgü kurallarına uyulmadığında ortaya çıkabilecekler Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 24 Şubat 2016
2016 Bilecik nüfusu kaçtır? Bilecik Tanıtımı 28 Ocak 2016

Bu Sayfayı Paylaş