Ter Kokusuna Doğal ve Bitkisel Yöntemler

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 4 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Ter Kokusuna Doğal ve Bitkisel Yöntemler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğal bitkilerle istenmeyen vücut kokusunu önleyebilirsiniz. Çoğu vücut kokusunu gidericiler kokuyu gizlemeye, terlemeyi azaltmaya ve nemle dost olan bakterilerden cildi korumaya çalışır. Bununla beraber ter kokmaz, koltuk altlarında ve genital bölgelerde bulunan ter bezleri tarafından üretilen ter, protein ve yağlı mineraller yayar, kokuya neden olan bakterilerin gelişmesine yardımcı olur. Deodorantlı sabunlarla yıkanmak ciltteki hemen hemen tüm bakterileri uzaklaştırır. Koku önleyiciler (antiperspirantlar) ve deodorantlar da etkilidir ancak koltuk altını tahriş edebilir. Karbonhidrat ya da mısır ununu terleyen bölgeleriniz için deneyebilirsiniz. Her iki toz da nemi emer ana antiperspirant değildir. Karbonat ortalama bir antiseptik ve koku gidericidir. Bakteri gibi, yiyeceklerde koku yapabilir; Soğan, sarımsak, balık, lifli yeşil yiyecekler gibi çinko içeren gıdalar koku yapabilir. Aşırı terleme, kimyasal dengesizlik gibi ciddil hastalıklar vücut kokusu yapabilir. Koku yapan hastalıklardan şüpheleniyorsanız doktora görünün.
  Adaçayı:

  Bu bitki oldukça popüler bir ter önleyicidir. (antiperspirant). Adaçayı yağı, tentür ve çay poşetleri kolay bulunur. Tentür ile sulandırılmış yağı, yüz ve genital bölgeleriniz hariç terleyen bölgelerinize doğrudan sürün. Çay olarak da içebilir ya da terleyen bölgelerinizi bununla yıkayabilirsiniz. Hamile kadınlar çayını içmemeli ya da tentür kullanmamalı.
  Çay ağacı yağı:

  Bu tarçın kokulu yağ, Avustralya’daki bir ‘Melaleuca alternifolia’ ağacından elde edilir. Terleyen bölgeelrinize uygulayın. Yağ, ortalama bir antiseptik ve deodorant dermatit (deri yanığına) neden olabilir

  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kokusuna Doğal Bitkisel Forum Tarih
Ağız Kokusuna Karşı Sarımsak Zambağı Ağız ve Diş Sağlığı 15 Mart 2011
Ağız kokusuna elma sirkesi gargara Ağız ve Diş Sağlığı 11 Ağustos 2010
ayak kokusuna son El Ayak ve Vücut Bakımı 2 Mart 2010
Kahvemin Kokusuna Sinme, Aynada Seni Görmek İstemiyorum... Aşk ve Sevgi Resimleri 4 Aralık 2009
AqıZ KoKuSuna ßiReßiR.. Ağız ve Diş Sağlığı 6 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş