Terör, Turkcell Internet'i de vurdu!

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 16 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Terör, Turkcell Internet'i de vurdu! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güvenlik nedeniyle alınan önlemler, günlük hayatında teknolojiyi kullanan kişilerin alışkanlıklarını da değiştiriyor. Son mağdur; internet kullanıcıları.

  Terör eylemlerinde kullanılan teknolojiler, resmi kurumları yeni güvenlik önlemleri almak konusunda daha fazla çalışmaya yöneltiyor. Cep telefonunu uzaktan yönetilebilen bir cihaz olarak kullanmak da bu yöntemlerden biri. Güvenlik birimleri, halkın yoğun olarak kullandığı hassas bölgelerde bu tehditlere karşı önlem almak için bazı uygulamalar gerçekleştiriyorlar.

  Metroda Güvenlik

  Gün içerisinde yüz binlerce yolcunun tercih ettiği, hızlı yolculuk yapılmasına olanak sağlayan raylı sistemlerde alınan bazı önlemler şöyle; metro alanına girdiğinizde cep telefonunuz çekse bile dışarıdan gelen aramalara cevap veremiyorsunuz ve telefonunuzu arayan kişiye ulaşılamadı bildirimi iletiliyor.

  Artık İnternet de Yok

  Yaklaşık 2 aydır İstanbul metrosunda, internet erişimi de engellenmiş durumda. Turkcell'e bu durumu ilettiğimizde, yetkililer net bir cevap veremezken, konunun güvenlik önlemleriyle ilgili olabileceği hakkında bazı açıklamalarda bulunuyorlar.

  Daha Fazlasını İsterken...

  Son kampanyalarla sınırsız internet çözümlerini ön plana çıkaran cep telefonu operatörlerinin, yoğun bir şekilde kullanılan bu alanlarda internet servisini kesmeleri, hem iş hem de boş zamanlarını değerlendirmek için internet kullanmak isteyen teknoloji tutkunlarını hayal kırıklığına uğratıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Terör Turkcell Internet'i Forum Tarih
Şırnak'ta 27'si ölü, 32 terörist ele geçti Haber Arşivi & Gündem 24 Aralık 2011
Hakkari'de 22 terörist yakalandı Yurt İçi Haberler 26 Ağustos 2011
Terörle ilgili kompozisyon - Terör ile ilgili kompozisyon örneği Makaleler-Denemeler 20 Şubat 2011
Eşref Bitlis'in dört ayaklı terör planı Haber Arşivi & Gündem 5 Ekim 2010
Terör Kitabı - Dan Simmons Kitap, Resim ve Dergi 11 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş