Tenten film oluyor

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda DilzaR tarafından 29 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Tenten film oluyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tenten film oluyor

  Variety dergisinin haberine göre, yönetmenliğini Steven Spielberg’in yapacağı filmde Tenten rolünü 22 yaşındaki Jamie Bell’in oynamasına karar verildi.

  Haberde, Tenten maceralarındaki Kızıl Korsan’ı da filmde son James Bond filminde başrol oynayan Daniel Craig’in oynayacağı bildirildi.
  Habere göre Spielberg ve Yüzüklerin Efendisi’nin Yeni Zelandalı yönetmeni Peter Jackson, Tenten serilerinin beyaz perdeye aktarılması için anlaşmaya vardılar. Bu serilerin, gerçek aktörlerin oynadığı animasyonlar biçiminde çekileceği belirtiliyor.
  Serinin sinemaya aktarılacak ilk kitabı “Tekboynuz’un Sırrı”nın (Le secret de la Licorne) çekimlerinin dün başladığı kaydedildi. Haberde, ikinci filmin Jackson tarafından çekileceği ve serinin üçleme olacağı kaydedildi.
  Spielberg, Tenten’i beyaz perdeye taşıyacağını 2 yıl önce açıklamıştı.
  HERGE’İN 80 YILLIK KARAKTERİ
  Belçikalı çizer Herge’nin yarattığı Tenten, ilk kez 10 Ocak 1929’da Belçika’da yayımlanan 20. Yüzyıl gazetesinin gençlik ekinde “Tenten Sovyetler’de” macerasıyla yayımlanmıştı. O günden beri Tenten’in maceraları 23 albüm halinde yayımlandı. Tenten, 50’den fazla dile çevrildi ve 200 milyon adet sattı.
  Avrupa çizgi romanının babası sayılan Herge, gerçek adıyla Georges Remi, 22 Mayıs 1907’de Etterbeek’de doğdu ve 1983’te öldü.
   

Bu Sayfayı Paylaş