Temmuz Ayı Burç Yorumları 2010

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda DeMSaL tarafından 1 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Temmuz Ayı Burç Yorumları 2010 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2010 Temmuz Ayı Burç Yorumları

  2010 Temmuz, oldukça etkileyici astrolojik etkilere sahip bir ay olarak dikkati çekiyor. Ay genelinde Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Oğlak, Koç burcunun enerjileri ön planda olacak.

  [​IMG]

  Öncelikle öncü burçlardaki (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) enerjinin çok yoğun olacağını belirtelim. Bu da ay boyunca aktif, enerjik,cesaretli, rekabetçi, girişimci tavırları teşvik ediyor.

  Aynı zamanda yeni başlangıçlara açık, sabırsız, öfkeli, başkalarına kolay uyum sağlamayan, ben bilirimci bir ruh hali de bu gökyüzü konumunun bir sonucu olarak öne çıkıyor. Böyle yoğun etkilerin yaşandığı bu ay bir de Güneş tutulması yaşanacak olması çok dikkat çekici olayları işaret ediyor gibi.

  Yengeç burcunda yaşanacak olan bu tutulma, gene öncü burçları çok etkileyecek. Tutulmalar astrolojide genellikle değişim zamanını ve bu değişimin gerçekleşmesi için gereken olayların başlangıcını işaret ederler.

  Değişimden en çok etkilenecek olanlar ise tutulmanın meydana geldiği burç ve o burcun karşısındaki burçtur. Bu tutulmada ise en çok etkilenecek olan burçlar Yengeç ve Oğlak burçları olarak gözüküyor.

  Bu ay içinde dikkat çeken en etkileyici gün ise 31 Temmuz olarak gözüküyor. Bu tarihte öncü burçlarda açığa çıkan enerjiler oldukça sert ve zorlayıcı gelişmeleri işaret ediyor.

  Bugünlerde mümkün olduğu kadar sakin kalmak ve olayları zorlamaktan kaçınmak önemli. Özellikle 21-27 Mart doğumlu Koç'lar, 21-28 Haziran doğumlu Yengeç'ler, 23-30 Eylül doğumlu Terazi'ler, 21-28 Aralık doğumlu Oğlak'lar ve gezegenleri bu burçların ilk derecelerinde olanlar olayların üstüne gitmekten kaçınmalı ve sabırlı olmaya gayret etmeliler.

  Burcunuzu neler bekliyor?

  Koç

  Ayın ilk haftasında olumsuz olduğu kadar olumlu etkilerle de karşılaşabilirsiniz. Aile içinde otoriteyi temsil eden kişiler ile güç odaklı bir çatışmaya girebilirsiniz. Ancak egonuzu öne almak yerine, geri çekilmek daha mantıklı olacaktır.

  Olumsuzluklardan kaçmak için gerçekleri olduğundan farklı göstermekten ve alaycılıktan uzak durmalısınız.

  Çocuklar ve aşk konusunda oldukça olumlu gelişmeler de sizi beklemekte. İş yerinizde ise beklenmedik tartışmaların çıkması olası. Öte yandan kendiniz ile ilgili olaylar ve siz genelde ön planda olabilirsiniz.

  9-27 Temmuz arasında ise düşünme, bilgi alma ve yeni şeyleri öğrenme konusunda olumlu etkiler gözlemleniyor. Ayrıca gençlerle iletişim, haberleşme, imza atılan anlaşmalar ve yaratıcı projeler konusunda hayatınız hız kazanabilir.

  10 Temmuz'dan sonraki günlerde sanatsal ve estetik konular ile iç içe olmanız söz konusu. Barışçıl ve uyumlu bir ruh halindesiniz.

  Günlük hayattaki ilişkiler hız kazanıyor. Hem ilişkilerde hem de sağlık konularında titiz olduğunuz bir dönem. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

  11 Temmuz'da Güneş tutulması var. Bu tutulmanın etkilerini en çok aile, ev ve özel hayatınız ilgilendiren konularda hissedebilirsiniz. Bu günlerde yaşayacağınız olaylar yaşamınızda meydana gelecek değişimlerin bir habercisi olabilir.

  11 Temmuz civarı ev, aile, eş, ortaklık gibi konularda yeni başlangıçlar yapmamanın daha akıllıca olacağı günler. 7-14 Mart doğumlu koçlar bu etkilerden daha fazla etkilenebilirler. Bu durumun sonuçları ilerideki 6 aylık dönemde ortaya çıkabilir.

  16-18 Temmuz günleri özellikle iş , aile, ilişkiler ve iletişiminiz konusunda dikkatli olmanız gerekiyor. Sakin bir ruh hali ile hareket edilmeli.

  21 Temmuz'dan itibaren ise ilişkiler ve evlilik, beraberlikler, ortaklarla olan bağlarda zorlanmalar, sıkıntı verici gelişmeler olabilir. Veya bu konularda daha ciddi beraberliklere doğru adım atabilirsiniz. Bu etki önümüzdeki iki yıl boyunca kendisini hissettirecek.

  22 Temmuz'dan ayın sonuna dek neşeli, enerjik ve aşk konusunda oldukça şanslı olabilir, çeşitli sportif faaliyetler ile de vakit geçirebilirsiniz.

  27 Temmuz tarihinden başlayarak çalışma, üretme, beceri ve yetenekleri sergileme konusunda olumlu yönde hareketlenmeler olabilir.

  29 Temmuz'dan sonra ev ve aile ilişkileri, kendinizle ilgili sorunlar, iş yerinizdeki gidişat konusunda zorlayıcı ve can sıkıcı gelişmeler olabilir. Bunları özellikle Mart ayının 21 -30 günleri arasında doğanlar daha fazla hissedebilirler.

  Ay genelinde çalışma ve üretme gücünüz, becerileriniz ve sağlık konuları etkisini sürdürecek. Ay sonunda ise ilişkiler ve birlikteliklerle ilgili konular öne çıkacak.

  Boğa

  Temmuz ayının ilk haftasında iletişim konusunda yaratıcı yönleriniz öne çıkabilir,yeteneklerinizle kendinizi fark ettirebilirsiniz.

  Aileyi ilgilendiren konularda ise açgözlü olmaktan kaçınmak gerekiyor. Öte yandan aşk konusunda şans sizden yana olabilir, sportif aktivitelerle uğraşırken yeni bir ilişkiye de başlayabilirsiniz. Zaman zaman üzerinize çöken bir rehavet ile karamsar duygulara kapılabilirsiniz.

  Çocuklar ya da aşk konusunda belli sorumlulukları yüklenmeniz sizden talep edilebilir, canınız sıkılabilir. Ayrıca şimdiye dek sizden saklanmış yada sizin sakladığınız bazı konular ortaya çıkabilir, rahatsızlık verebilir.

  İş yerinizde ise sonuca ulaşmasını beklediğiniz bazı konular netleşmeyebilir. Seyahatler açısındansa şanslı ve olumlu günler.
  9 Temmuz'dan itibaren 27 Temmuz'a kadar olan dönemde, özellikle aile içi iletişim, yaşça küçüklerle tartışmalar olabilir.

  Acele edip ciddi kararlar vermekten kaçınmalısınız.10 Temmuz'dan ay sonuna dek çekiciliğiniz daha ön planda olabilir, aşk konusunda beklenmedik hızlanmalar olabilir, eğlence ve mutluluk arayışı artabilir.

  11 Temmuz'da meydana gelen güneş tutulması sizi en çok yakın ilişkileriniz ve yakın çevrenizle ilgili konularda etkileyecek. Yakın çevreniz, kardeşler, yakın akrabalar, iletişim, eğitim, bilgi alışverişi, teknoloji, iş arkadaşlarınızla ilgili konularda meydana gelecek olaylar aracılığıyla etkilenebilirsiniz.

  Bu günlerde seyahatler, iletişim konusunda yaşanabilecek sıkıntılar,anlaşmazlıklar, yeni imzalanacak anlaşmalar konusunda dikkatli olmakta fayda var. Yeni başlangıçlar yapmamak daha iyi olabilir. Bu durumun sonuçları önümüzdeki 6 ay içinde hissedilir hale gelebilir.

  11 Temmuz'dan sonra iletişim,bilginizi ve tecrübelerinizi arttırmaya yönelik arayışlar, seyahatler konusunda etkileyici ve beklenmedik gelişmeler olabilir.

  16-18 Temmuz günleri, yakın çevreniz, seyahatler, iletişim, yurtdışı bağlantılı konular, eğitim, sıradan rutin denilebilecek işler ve çalışma gücünüz, kapasiteniz açısından sıkıcı gelişmeler yaşanabilir; dikkatli olunması gereken günlerden.

  21 Temmuz'dan sonra yine günlük işlerde aksamalar olabilir, öte yandan sağlığınızı ilgilendiren konularda ve sorumluluk gerektiren işlerde dikkatli olmak gerekiyor.

  22 Temmuz'dan ay sonuna kadar ise aile ve birinci dereceden yakınlar ile ilgili sıkıntılar yaşanabilir, yanlış anlaşılma temelli kavgalar çıkabilir.

  27 Temmuz eğlence, mutluluk, gezmek, sinema ve tiyatro gibi faaliyetlerde bulunmak için doğru bir gün. Ekstra harcamalara dikkat edilmeli.

  29 Temmuz'dan sonra ise günlük hayatınızın sorunları yüzünden bunalabilir, sağlık konusunda bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Burcun birinci döneminde doğanlar bunu daha fazla hissedebilirler.

  İkizler

  Temmuz'un ilk haftasında maddi konular önem kazanabilir, cömert yanınız ortaya çıkarak bazı kişilere yardımcı olmanıza sebep olabilir. Maddi konularda akıllıca hareket edebilirsiniz. Öte yandan iletişim ve birliktelikler konusunda sosyal günler.

  Aile içi iletişimde beklentilerin büyüklüğü nedeni ile zorlanmalar olabilir, ev içi münakaşalara ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Arkadaşlarınızla olan ilişkinizde gelişmeler olabileceği gibi yeni dostluklar söz konusu olabilir. Başkalarının maddi kaynaklarını kullanma konusunda sıkıntılar yaşanabilir.

  9 Temmuz - 27 Temmuz arasında, yaratıcı yönünüz ortaya çıkabilir, orjinal yaratımlarda bulunabilir, doğru anlaşmalarda imza atabilir, yakın arkadaşlar ile beraber başarılar kazanabilirsiniz.

  10 Temmuz'dan ay sonuna dek aileyi ilgilendiren konularda huzursuz olabilir, maddi konular gündeme geldiğinde ise açgözlü davranabilirsiniz.

  11 Temmuz'da Güneş tutulması var. Bu tutulmadan maddi kaynaklarınızı ilgilendiren konularda etki alıyorsunuz. 11 Temmuz ve onu takip eden 6 aylık dönemde maddi konular, yatırımlar, borç-alacak, krediler, miraslar, sigorta, ve maddi anlamda sahip olduğunuz şeylerle ilgili etkileyici olaylar yaşayabilirsiniz. Bu günlerde yapacağınız yatırımlarda ve yeni başlangıçlarda dikkatli olmanızda fayda var. Mümkünse yeni başlamayı düşündüğünüz işlerinizi birkaç gün erteleyin.

  Ayın ikinci yarısında aşk hayatınız, çocuklar ve mutluluk arzusu, arayışı konusunda gelişmeler hareketleniyor.

  16-18 Temmuz günleri, parasal konular, çocuklar, aşk hayatınız, miras, ortaklaşa gelirler gibi konularda etkileyici gelişmeler yaşanabilir.

  21 Temmuz itibariyle aşk konusunda kendinizi büyük bir sorumluluğun altında hissedebilir, bu konuda ciddi gelişmeler yaşayabilirsiniz. Endişeli tavırlardan kaçınmak ve korkuyu üstünüzden atmakta fayda var.

  22 Temmuz'dan ay sonuna dek ise yakın ilişkiler, akrabalar, komşularla olan ilişkiler konusunda yön veren, ilişkinin şekillerini belirleyen kişi olabilirsiniz.

  27 Temmuz'dan sonra aile içi konular önem kazanabilir, bilgi paylaşımı, ortak konuşmalar söz konusu olabilir.

  29 Temmuz'dan sonra ise aşk, çocuklar, eğlence, neşe ve mutluluk arayışında atak ve hızlı bir ruh haline girebilirsiniz.

  Yengeç

  Temmuz'un ilk haftası kendinizin ön plana çıkacağı, yenilenme isteği duyacağınız, karizmatik ve parlayan bir iç benlik ile olacağınız bir dönem.

  Maddi konularda ise hem olumlu hem de olumsuz gelişmeler olabilir, bunu sizin kararlarınız tetikleyebilir. İletişim konusunda hareketli ve paylaşımcı bir ruh hali içinde bulunabilirsiniz.

  İş yerinizde rehavet ve aşırı güvenden kaçınmanız gereken günler. Karamsarlık, sona ermek gibi duygular ise ara ara ortaya çıkabilir ancak etkisi az gözükebilir.

  Evlilik ve ortaklık gibi konularda manipülatif davranışlardan, baskılardan kaçınmak çok önemli.
  9 - 27 Temmuz arasında maddi konularla ilgili hareketli günler geçebilir, ciddi kararlar vermek icap edebilir.

  Haberleşme önem kazanabilir, bilgi paylaşımları büyük fayda getirebilir. Yeni projeler ve anlaşmalar için doğru bir dönem.

  10 Temmuz'dan itibaren ay sonuna kadar iletişim ve haberleşme konuları çok aktif olabilirsiniz. Yeni ilişkiler konusunda çok hareketli olabilir ve olumlu haberler alabilirsiniz.

  11 Temmuz'da Güneş tutulması meydana geliyor. Bu tutulmanın etkilerini üzerinizde hissedeceksiniz.

  Egonuz, kendinizi öne çıkartmak istediğiniz konular, fiziksel görünüşünüz, sizi harekete geçiren öncelikli motivasyonlarınızla ilgili değişimler yaşayabilirsiniz. Bu değişimler, sizin için güç ifade eden kişiler, hayatınızdaki önemli erkek figürleri aracılığıyla olabilir.

  11 Temmuz civarı ve onu takip eden 6 ay içerisinde kişisel konular daha fazla ön plana çıkabilir, egonuzla ilgili bastırmanız gereken yanlarınızı fark edebilir, evliliğinizle veya ilişkilerinizle ilgili sorunlar baş gösterebilir.

  11 Temmuz haftasında ani kararlardan kaçınmanız ve yenilik getirecek seçimlerinizi biraz ertelemeniz tavsiye olunur.

  16-18 Temmuz egosal istekler, aile hayatı ve ev içi ilişkiler, paylaşımlar, sözler konusunda sert etkiler var. Dikkatli olmak gerekiyor.

  21 Temmuz'dan sonra aile içi ilişkileriniz, çocukluğunuz ve ergenliğiniz gibi geçmiş konular önem kazanabilir, ailevi konularda bazı sorumlulukları almanız beklenebilir. Bu durum uzun bir dönem boyunca sürebilir.

  22 Temmuz'dan itibaren güçlü kişilerden özellikle de maddi açıdan yardımlar almak söz konusu.

  27 Temmuz'dan sonra yakın ilişkiler, paylaşımlar, ziyaretler açısından olumlu bir dönem olabilir.

  29 Temmuz'dan sonra, sizi siz yapan şeylerle ilgili konular önem kazanabilir, yaşayacağınız olaylar sizi derinden etkileyebilir.

  İlişkileriniz ve aile ile ilgili konularda önemli gelişmeler yaşanabilir. Davranışlarınızı kontrol etmek, kendinizi olaylara kaptırmamak iyi bir çözüm olabilir.

  İş yerinizde ise düşük bir performans sergilemeniz olası. Bu etkileri en çok burcun ilk on günlük döneminde doğanlar hissedecekler.

  Aslan

  Temmuz'un ilk haftasında gurur, kibir, bencillik gibi duygular kendini gösterebilir, bu konuda dikkatli olmak gerekiyor. Öte yandan kişisel, birinci dereceden şahsı ilgilendiren konular, dış görünüşte değişim, yetenekler gibi konularda olumlu etkiler gözleniyor.

  Parasal konular önem kazanabilir,yüksek harcamalar konusunda dikkatli olmak gerekebilir. Ayrıca yurt dışı bağlantılı konular, yurt dışında eğitim, kendini geliştirme isteği gibi konularda şans sizden yana.

  Uzaklarda yaşayanlardan beklenmedik müjdeli haberler alınabilinir. Son olarak evliliğiniz ya da ortaklığınız konusunda belirsizlikler aldatıcı olabilir, yanılgılara düşmemek, çok fazla beklenti içine girmemek gerekebilir. Çok fazla endişe içine girmek ise fırsatların kaçmasına sebep verebilir.

  İkinci hafta gözlerin size çevrilmesini arzulayabilir, bunun için çaba sarf edebilirsiniz.

  9-27 Temmuz tarihleri arasında her türlü iletişim önem kazanacak, yaratıcı proje ve faaliyetlere imza atılabilinecek. İfade gücünüz sayesinde başkalarının dikkatini üzerinize çekebileceksiniz.

  10 Temmuz'dan itibaren ay sonuna dek maddi konular hareket kazanabilir. Küçük miktarlarda da olsa maddi kazançlar olabilir.

  11 Temmuz'da yaşanacak güneş tutulması sizin manevi arayışlarınızı arttırabilir, yoğun bir içe dönme, yalnızlık duygusu içine girebilirsiniz. Ayrıca bu dönemde olayları kontrol etmekte zorlanabilir, kadersel denebilecek olaylar yaşayabilirsiniz.

  11 Temmuz haftası, çalışma gücünüz, yaratıcılığınız sekteye uğrayabilir. Bu günlerde olayları kontrol etmeye çalışmaktan vazgeçmeli ve yapmayı tasarladığınız yeni başlangıçlar için bir süre beklemelisiniz. Öte yandan dua, meditasyon ve benzeri çalışmalar, ruhsal gücünüzü arttırmanızı sağlayabilir.

  Bu dönemde göreceğiniz rüyalar aracılığıyla bazı sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Ruhsal açıdan şifa bulabileceğiniz belki de bu sayede bedensel şifanız konusunda olumlu ilerlemeler kaydedebileceğiniz bir dönem. Fakat gerçekten şifa bulmak istiyorsanız egosal isteklerinizden tamamen uzak kalmanız gerektiğini unutmayın. Bu durumun sonuçları gelecek 6 ay içinde gözlemlenebilir hale gelecek.

  Ayın ikinci yarısında yakın çevre ile ilişkiler ve iletişim ön planda olacak.21 Temmuz'dan itibaren iletişim ve haberleşme, bilgi paylaşma gibi konularda sıkıntılar, kısıtlanmalar olabilir. Aşk konusunda ise beklenmedik, sevindirici gelişmeler olabilir.

  22 Temmuz ile başlayan dönemde ise burcun sahipleri kendilerini gösterme konusunda çok şanslı olacaklar.

  27 Temmuz ile birlikte maddi konular hareketlenebilir, bu konuda titiz davranabilirsiniz. İnce eleyip sık dokuyabilirsiniz.

  29 Temmuz'dan sonra iletişim ve haberleşmenin önemi ön plana çıkıyor. Yolculuklar konusunda ise dikkatli olmak gerekiyor. Üretim gücü ve yetenekler konusunda da sıkıntılar yaşamak mümkün.

  Başak

  Temmuz'un ilk haftasında arkadaş grubunuz içerisinde yol gösteren, babacan bir tavır takınmanız, beğeni toplamanız mümkün. Atak davranışlar sergileyebilirsiniz.

  Girişimleriniz için kolayca harekete geçebilirsiniz, korkusuz ve cesaretlisiniz ancak agresyonunuz artabilir. Kendinizi yeniden yaratma, bütünlenme konularında başkalarından destek görebilir, beklenmeyen sürprizler de yaşanabilir.

  Kendiniz ile ilgili konularda kısıtlandığınızı hissedebilir, olayları ciddiye alabilirsiniz. Sorumlulukların arttığı bir dönem. Öte yandan sağlığınıza önem vermeniz gerekirken, ilaç kullanımında da dikkatli olmalısınız. Aşk konusunda ise oldukça etkileyici gelişmeler sizi bekliyor.

  9-27 Temmuz tarihleri arasında karamsar bir dönem yaşayabilir, korku ve endişeye kapılabilirsiniz. Gerçekleri yanılmaktan uzak durmanız gerekiyor.

  10 Temmuz'dan itibaren sıcak ve kalıcı ilişkilere imzanızı atabilirsiniz. İlişkiler açısından hayli hareketli günler sizi bekliyor.

  11 Temmuz'da meydana gelecek olan Güneş tutulması sosyal çevreniz, dostlarınız ve gelecek umutlarınız üzerinizde etkili olacak.

  11 Temmuz itibariyle aşk, çocuklar, sportif ve sosyal faaliyetler ve arkadaşlar konusunda etkileyici değişimler yaşanabilir. Yaşamınıza yeni faaliyetleri ve kişileri sokabilirsiniz. Bu olayların sonuçları önümüzdeki 6 ay içinde görünür hale gelebilir.

  11 Temmuz haftası yapacağınız yeni başlangıçları bir süre ertelemenizde yarar var. 16-18 Temmuz günleri aşk hayatınız, dostluklarınız, sosyal çevreniz, maddiyat ve parayı etkileyen her tür konuda çok dikkatli olunmalı. Zor kararlar vermek zorunda kalınabilinir.

  21 Temmuz'dan itibaren maddiyatı ilgilendiren konularda kısıtlanmalar yaşanabilir, sorumluluklar artabilir. Uzun bir süre bu etkiler hissedilebilinir.

  22 Temmuz'da ise karamsarlık ve endişe kendini gösterebilir.27 Temmuz'dan itibaren iletişim becerileriniz artıyor. Kendinizi daha rahat ifade edebilir, fikirlerinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Takdir görebilirsiniz. Özel yeteneklerinizi ilgilendiren konular ön plana çıkabilir.

  29 Temmuz ve sonrasında yatırımlar, borsa, krediler, alacak-verecek gibi konularda ve ilişkilerinizi ilgilendiren konularda etkileyici olaylar yaşanabilir. Zorlanmalar olabilir. Ani kararlar vermemek çok önemli olabilir.

  Terazi

  Temmuz ayının ilk haftasında hem zorlayıcı hem de olumlu etkileri bir arada yaşayabilirsiniz. İş yerinizde otorite konumundaki kişilerle çatışmalar yaşayabilir, güç mücadelesine girebilirsiniz.

  Egonuzu ön plana çıkarmayarak çatışmalardan uzakta kalmalısınız. Öte yandan gerçekleri çarpıtma ve alaycı tavırlardan da uzakta durmanız gerekiyor.

  Dostlar ve arkadaşlar ile bolca vakit geçirebilir, stresinizden sıyrılabilirsiniz. Tehlike, endişe, kayıplar gibi duygulara kapılabilirsiniz.

  Evliliğinizi ilgilendiren konularda kendinize aşırı güven zarar getirebilir. Ailenizi ilgilendiren meselelerde ise hayallerinize en nihayetinde ulaşabilirsiniz. Ancak bazı konularda insafsız tavırlardan da kaçınmalısınız.

  9-27 Temmuz arasında iletişim, düşünme, öğrenme, anlaşmalar, yeni projeler konusunda büyük ve olumlu gelişmeler söz konusu olabilir.

  Dost çevresinden yeni kişiler ile tanışabilir, onlardan fayda ve destek görebilirsiniz.
  10 Temmuz'dan itibaren ise ay sonuna dek huzursuz ve endişeli bir tavır takınabilirsiniz.

  11 Temmuz'da meydana gelecek olan Güneş tutulması sizi en çok işiniz, kariyeriniz, gelecek hedeflerinizle ilgili konularda etkileyecek. Bu günlerde yaşayacağınız olaylar yaşamınızda meydana gelecek değişimlerin bir habercisi olabilir.

  11 Temmuz civarı ev, aile, eş, ortaklık gibi konularda yeni başlangıçlar yapmamak tercih edilebilir. Bu durumun sonuçları ilerideki 6 aylık dönemde ortaya çıkabilir.

  11 Temmuz sonrası ev ve iş konularında yenilikler olabilir, bu değişimler sizi zorlayabilir. 8-16 Ekim doğumlu Terazi'ler bu durumdan daha çok etkilenebilirler.

  16-18 Temmuz'da kişisel konular ve ilişkiler ön planda olacak. İlişkiler açısından sert ve üzücü bir dönem olabilir. Dikkatli olun.

  21 Temmuz'dan itibaren kişisel konularda sorumluluklarınız artıyor. Üzerinizde daha fazla baskı hissedecek ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bu etki uzun süreli bir etki olduğu için şu anda hala değişmemekte direniyor olabilirsiniz. Ama önümüzdeki iki yıl boyunca kalıplarınızdan ve artık size yarar sağlamayacak alışkanlıklarınızdan kurtulmanızı sağlayacak gelişmeler peşinizi bırakmayacak.

  Büyük bir olasılıkla değiştirmemekte direndiğiniz şeyleri değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bu dönemde yalnızlık hissiniz artabilir ve içsel sorgulamalar içine girebilirsiniz. Fakat hayat Satürn aracılığıyla ihtiyacınız olan bilgeliği size sunacak.

  Bütün bunları yaşarken belki fark edemeyebilirsiniz. Fakat sonunda yaşadığınız tecrübeler sayesinde içsel ışığınızın arttığını fark edeceksiniz. Bu süreçte sabır en önemli yardımcınız olabilir.

  22 Temmuz'dan itibaren arkadaşlar ve sosyal faaliyetler konusunda yoğun, eğlenceli günler geçirebilir, sıkıntılardan arınabilirsiniz. Sosyal çevrenizde bulunan önemli kişilerden fayda sağlamanız söz konusu.

  27 Temmuz tarihinden itibaren her şeyi fazlaca didikleyebilir, kendinizi korkmuş ve güvensiz hissedebilirsiniz.

  29 Temmuz'dan sonra ise kişisel konular önem kazanabilir, enerjiniz artabilir ancak agresyon da beraberinde artabilir.

  İş yerinizde ve evliliğinizde can sıkıcı gelişmeler patlak verebilir. Bu etkiyi en fazla eylül ayının son günleri doğmuş olanlar hissedecekler.

  Akrep

  Temmuz'un ilk haftasında seyahatler için oldukça hoş fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Cömert biri tarafından finanse edilmeniz mümkün. İfade gücünüz sayesinde yeni kişiler ile tanışabilirsiniz.

  İş yerinizde ise bazı konularda aç gözlü bir tavır takınmanız zararınıza olabilir. Öte yandan arkadaşlarla sizin organize ettiğiniz bir aktivitede buluşabilir, bazı sırlar öğrenebilirsiniz.

  Hünerleriniz ve yetenekleriniz konusunda ise gelişme kaydedebilirsiniz. Üzerinize bazı sorumlulukların düşmesi de olası. Günlük hayat akışı içerisinde sizi şaşırtacak gelişmeler ard arda gelebilir, bu sebepten sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

  İletişim açısından ise üzerinizde kalıcı etkiler bırakabilecek gelişmeler olabilir.9-27 Temmuz arasında iş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda tartışmalar yaşanabilir, iletişim problemleri çıkabilir. Karışmış olan kafanız ile yanlış ve aceleci kararlar alabilirsiniz.

  10 Temmuz'dan itibaren ay sonuna kadar arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz çok ön planda ve güçlü olabilir. Değer bilen bir kişi olarak akıllarda yer edinebilirsiniz.

  11 Temmuz'da meydana gelecek olan Güneş tutulması sizi en çok yurtdışı bağlantılı konular, eğitim, kendinizi geliştirmek için gösterdiğiniz çabalar, yolculuklar ve uzaklardan gelecek haberler konusunda etkileyecek.

  11 Temmuz tarihinden sonra iletişim ve yolculuklar konusunda radikal değişimler olabilir. 11 Temmuz haftasında yapacağınız yeni anlaşmaları ve yeni girişimleri daha ileri bir tarihe ertelemek doğru olabilir. Bu dönemle ilgili olayların sonuçları gelecek 6 ay içinde ortaya çıkabilir.

  16-18 Temmuz arasında karamsarlık ve endişeye kapılabilir, gereksiz bir kayıp duygusu içine girerek olmadık konuları eşeleyebilirsiniz. Dirayetli olmakta fayda olacaktır.

  21 Temmuz'dan itibaren kayıp ve endişe duyguları artabilir, kendini uzun bir süre etkin olarak hissettirebilir.

  22 Temmuz ve sonrasında iş yerinizde can sıkıcı bir tempoya girebilir, çok yorulabilirsiniz. Can sıkıcı kişiler ile diyaloga girmek zorunda kalabilirsiniz. Tartışmalardan ve gergiliklerden uzak kalmaya dikkat edin.

  27 Temmuz'dan itibaren ise arkadaşlarınız ile ilgili konular önem kazanıyor. Birbirinizle olan iletişiminiz ve bilgi paylaşımınız artıyor.

  29 Temmuz ve sonrasında ise içe kapanma isteği, huzursuzluk gibi hisler gözlemlenebilir, kendinizi yalnız ve güvensiz hissedebilirsiniz.

  Özveri ve fedakarlık yapılması gereken durumlar doğabilir. Özellikle sağlık sorunları ve yakın çevrenizle ilgili gelişmeler dikkat çekebilir.

  Yay

  Temmuz'un ilk haftasında maddi konular ön plana çıkabilir, harcamalarınızı gözden geçirmeniz gerekebilir. Bu sebepten dolayı karamsar bir ruh haline girebilirsiniz. Yolculuklar konusunda yeni fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz.

  Kariyeriniz içinse yüksek beklentileriniz yüzünden enerjiniz düşük olabilir, zorlanabilirsiniz. Tartışmalara karşı dikkatli olmalısınız.

  İkili ilişkiler konusunda çekiciliğiniz artabilir ve etrafınızın beğenisini kazanabilirsiniz. Sizi çok çekici bulan biri tarafından yeni bir aşk ilişkisinin içine çekilebilirsiniz. Veya devam eden aşk ilişkinizin daha sıcak ve samimi bir hal alması da söz konusu olabilir. Çocuklar konusunda da sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

  9-27 Temmuz arasında iletişim ve haberleşme, bilgi edinme konusunda zihinsel faaliyetleriniz yükseliyor. Yaratıcı projeler, anlaşmalar söz konusu olabilir. Yabancılarla tanışmak, kişisel gelişim konuları konusunda olumlu etkiler var. Uzaklardan gelecek haberler büyük sevinç yaratabilir.

  10 Temmuz'dan ay sonuna dek kariyer ve iş hayatı konusunda zorluklar yaşayabilir, çatışmalara girebilirsiniz. Sakin ruh halinizi muhafaza etmeniz çok mühim olabilir.

  11 Temmuz'da meydana gelecek olan Güneş tutulması ortaklaşa yatırımlarınızı, eşinizin veya ortaklarınızın maddi varlıkları ile ilgili konuları etkileyecek. Bu arada miras, borç alacak, kredi, bankacılık, finans, borsa gibi konularda da etkileneceğiniz olaylar yaşayabilirsiniz. Başkalarıyla ilgili beklentilerinizi değiştirecek gelişmeler de mümkün.

  Cinsellik, tutku gibi kavramlarınızı yeniden gözden geçirebileceğiniz 11 Temmuz'dan itibaren maddi ve özel ilişkiler konularında büyük değişimler söz konusu olabilir. Ancak ilerideki düzen için yeni başlangıçlar yapmamak daha doğru olabilir. Bu durumun sonuçları ilerideki 6 ay neticesinde belli olabilir.

  16-18 Temmuz tarihlerinde arkadaşlarınızla ilgili mutluluk verici gelişmeler yaşayabilir, özellerinizi birbiriniz ile paylaşabilirsiniz.

  21 Temmuz'dan itibaren arkadaşlık ilişkileriniz ile ilgili konular yoğun bir şekilde hareket kazanıyor. Dostlarınızla ilgili ciddi sorumluluklar almanız gerekebilir, ciddi gelişmeler olabilir.

  22 Temmuz'dan ay sonuna kadar yolculuklar, yeni yerler ve kültürlerle tanışma, yabancılardan yardım görme konularında oldukça şanslı ve aktif günler geçirebilirsiniz.

  27 Temmuz'dan itibaren iş yerinizde yine sıkıntı ile karşılaşabilir, aşırı titiz ve sorgulayan tavrınızla hoş karşılanmayabilirsiniz.

  29 Temmuz'dan itibaren arkadaşlarınızla ilgili konular yoğunluk kazanabilir, beklenmedik gelişmeler olabileceği gibi sıkıntı verici olaylar da olabilir. Aşk ilişkileri, maddi konular ve değişim arzusu gibi konularda olumsuz etkilenmeler olabilir. Bunlar özellikle burcun birinci döneminde doğanlar için daha etkili olacak.

  31 Temmuz tarihinden itibaren ise etkileyici haberler ve gelişmeler kendini iyice hissettirebilir.

  Oğlak

  Temmuz ayı'nın ilk haftasında insan ilişkileriniz ve iletişiminiz konusunda fazla kibirli ve gururlu davranmanız sizi olumsuz yerlere sürükleyebilir.

  Gerçekleri saptırmaktan kaçınmak gerekiyor. Başkaları ile ilgili konular hareketlenebilir, olumlu olabileceği gibi olumsuz yansımaları da olabilir.

  Uzaklara gitmek, eğitim görmek gibi konularda cesur tavırlarınızla büyük şanslar elde edebilirsiniz. Ev içi iletişimde sıkıntılar olabileceği gibi fırsatlarla da karşılaşmak mümkün.

  Ailenin büyümesi, genişlemesi söz konusu olabileceği gibi ev sahibi olmak gibi bir şans elde edilebilir.Fakat gene de maddi konularda yaşanabilecek hayal kırıklıklarına karşı dikkatli olmak gerekiyor. Beklentilerin gerekleşmemesi söz konusu.

  Öte yandan değişim ihtiyacı artabilir. Etrafınızı da değişim için zorlayabilirsiniz. Baskı duygusu acı verebilir.

  9-27 Temmuz tarihleri arasında maddi konular, başkalarının kaynaklarından faydalanma konusunda, iletişim, haberleşme, anlaşmalar, yeni projeler konusunda olumlu gelişmeler kendini gösterebilir.

  10 Temmuz'dan itibaren ay sonuna dek uzak yolculuklar gerçekleşebilir, değer bilen, sevgi dolu kişiler ile karşılaşılabilir.

  11 Temmuz'da Güneş tutulması meydana geliyor. BU tutulma en fazla ilişkilerinizle ilgili alanınızda etkileyici olacak.

  11 Temmuz'dan sonra kişisel konularda, egonuzu, dış görünüşünüzü ve çevreyle iletişiminizi ilgilendiren olaylarda ve evlilik, iletişim konularında etkileyici değişimler olabilir. Bu günlerde yeni başlangıçlar yapmama k gerekiyor.

  Özellikle 8-16 Ocak doğumlu Oğlaklar daha fazla etkilenebilirler. Bu durumun etkileri 6 ay içinde hissedilebilinir hale gelebilir.
  Ayın ikinci yarısında iş, kariyer, gelecek planları ile ilgili konular ön plana çıkıyor.

  16-18 Temmuz'da bu gibi konularla ilgili ilişkiler konusunda dikkatli hareket etmek gerekiyor.

  21 Temmuz'dan itibaren iş ve kariyer konularında sorumluluklar öne çıkabilir, zorlayıcı olabilir. Aşırı hırslı ve fevri tavırlardan uzak durmak faydalı olabilir.

  22 Temmuz'dan itibaren maddi konularda güçlü kişilerden destekler görülebilinir, sevindirici gelişmeler olabilir.

  27 Temmuz'dan itibaren eğitim, yolculuklar ve yurt dışı fırsatları sizin için çok daha olumlu olabilir.

  29 Temmuz'dan itibaren iş ve kariyer konusunda yine zorluklar ortaya çıkabilir. Evlilik, ikili ilişkiler, sizi ilgilendiren bireysel konular ve aileniz konusunda sıkıntılar yaşayabilir, üzülebilirsiniz. Fakat çabanızla üstesinden gelebilirsiniz. Bu durumu Aralık ayının son günleri doğan Oğlak'lar daha fazla hissedecekler.

  17,23,31 Temmuz tarihleri zorlayıcı etkiler açısından daha etkin günler.

  Kova

  Temmuz'un ilk haftasında günlük rutin işleriniz, çalışma gücünüz gibi konularda kendinizi beğenen ve olayları fazla önemsemeyen bir tavır sergileyebilir, bunun olumsuz meyvelerini toplayabilirsiniz.

  İlişkiler konusunda şanslı olabilir, etrafınız ile harika bir diyalog kurabilirsiniz. Parasal konulara ise özellikle dikkat edilmeli, dikkatli ve hesaplı hareket etmek lazım. İletişim ve yakın ilişkilerde şans ve gelişme sizin yanınızda.

  Yakınlarla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilir, gelecek haberler heyecan uyandırıcı olabilir. Aldatıcı ve yanılgıya düşüren durumlara karşı ise dikkatli olunmalı. Büyük bir beklentiye girmek kayıplar getirebileceği gibi, fazla endişeli olmak da fırsatları kaçırabilir. Öte yandan inzivaya çekilmek, karamsar duygulara kapılmak söz konusu olabilir.

  9-27 Temmuz arasında yeni anlaşmalar, ortaklıklar, evlilik ve eşinizle ilgili konular ön planda olabilir. Karar ve anlaşmalarda ise özellikle dikkatli olunmalı.

  Fikirlerinizi başkaları ile paylaşmak isteyebilirsiniz. Düşüncelerinizi kolayca ifade ederek güçlü projelere imza atabilirsiniz. Aceleci olmaktan kaçınmak gerekiyor.

  10 Temmuz'dan itibaren günlük konular hareketleniyor, başkalarından gelebilecek küçük fırsatlar söz konusu olabilir.

  11 Temmuz'da Güneş tutulması meydana geliyor. Bu tutulma sizi en çok günlük hayatınız ve sağlıkla ilgili alanlarda etkileyecek.

  11 Temmuz'dan sonra çalışma gücünüz, üretim yeteneğiniz, kişisel becerileriniz ve kontrol edilemeyen olumsuz duygular konusunda aktif olabilirsiniz.

  Sağlığınıza daha fazla özen göstermeli yaptırmanız gereken kontrolleri yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Bu günlerde yeni girişimlerden ve yeni anlaşmalardan kaçınmak gerekiyor. Bu tutulmayla ilgili yaşanacak durumun etkileri önümüzdeki 6 ay içinde gözlemlenebilir.

  Ayın ikinci yarısında ilişkiler, iletişim, yabancılar ve uzak yolculuklar daha aktif olabilir.

  21 Temmuz'dan itibaren yolculuklar ve yeni kültürler, eğitim, inançlar,ruhsal ve kişisel gelişiminiz konusunda arayış açısından olumlu olaylar olabilir ancak sıkıntı verici gelişmeler de yaşanabilir.

  Aşk konusunda ise hareketli gelişmeler olabilir. Hayatınıza giren bir yabancıyla yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Uzaklardan gelecek haberler ilginç olacak.

  22 Temmuz'dan sonraki dönemde ilişkiler önem kazanabilir, kendini gösterme konusunda hevesli bir kişi ile çatışma yaşanabilir.

  27 Temmuz'dan itibaren başkalarının kaynaklarını kullanma konusunda becerinizi ve aklınızı kullanarak fayda sağlayabilirsiniz.

  29 Temmuz itibari ile yolculuklar ve serüven, seyahat konuları ön plana çıkıyor. Ancak seyahat konusunda dikkatli olunmalı. İletişim, yolculuk, günlük rutin iş akışı ve karamsarlık gibi konular hayli aktif ve olumsuz etkiler alınıyor.

  Çevredeki olaylar, kişiler ya da yabancılar ve uzaklardaki tanıdıklar vasıtası ile etkilenebilirsiniz. Bu etkiyi en çok burcun Ocak ayının son on günü doğan Kovalar hissedecekler.

  Balık

  Temmuz ayının ilk haftasında, aşk ve karşı cinsle ilişki konusunda cazibeli ve çekici, merak uyandırıcı olabileceğiniz bir dönem. Bilginiz ve hitabet şekliniz ile ilgi çekmeniz olası.

  Günlük işleriniz ve çalışma gücünüz konusunda aç gözlü ve sınır bilmeyen bir tavır takınmanız size zarar verebilir. Girişimleriniz konusunda aceleci tavırlar takınabilirsiniz. Sert tavırlar takınmak agresyon yaratabilir.

  Maddi açıdan olumlu gelişmeler yaşanabileceği gibi fazla özgür bir tavırla sıkıntı da yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizi ve yaşanan olayları çok ciddiye alabilirsiniz.

  Kısıtlandığınızı hissedebilir, sorumluluk altında kalabilirsiniz. Ayrıca maddi açıdan beklenmeyen ani değişimler yaşanabilir. Ruhsal olarak bir çözülmehissedebilir, karamsar duygular etkisi altında kalabilirsiniz. Güçlü kişilerden ve sosyal çevreden destekler görebilirsiniz.

  9-27 Temmuz tarihleri arasında özel yetenekleriniz, maharetleriniz önem kazanabilir, bunları sergileyecek atılımlar yapabilirsiniz.

  10 Temmuz'dan itibaren ilişkiler çok hareketli hale gelebilir. Bu ilişki akışına önem verebilir. Sıcak ve uyumlu ilişkiler kurulabilirsiniz.

  11 Temmuz'da Güneş tutulması meydana geliyor. Bu tutulma sizi en çok yaratıcı yetenekleriniz, mutluluk arayışınız gibi konularda etkileyecek.

  11 Temmuz'dan sonra aşk, çocuklar ve arkadaşlar konusunda ciddi yenilikler ve değişimler olabilir. Yeni başlangıçlar ve çok etkileyici değişimler yaşayabilirsiniz. Bu durumun sonuçları önümüzdeki 6 ay içinde kendini gösterebilir.

  16-18 Temmuz günleri birebir ilişkiler konusunda sert etkilere maruz kalabilir, iletişim ve anlaşma konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

  21 Temmuz'dan itibaren başkalarından beklediğiniz destekler, ortaklaşa kazançlar, yatırımlar, miras, borç-alacak gibi konular, tutku ve cinsel arayışlarınız açısından kısıtlayıcı durumlar yaşayabilir, üzerinizde baskı hissedebilirsiniz.

  Sorumluluklarınızın artacağı bu dönemde değişim arzularınız artabilir.22 Temmuz'da üretim gücünüz, yetenekleriniz, özel vasıflarınız konusunda sıkıntı yaşayabilir, aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz.

  27 Temmuz ve sonrası ilişkiler, ilişkilere bakış şekliniz değişebilir, mantık süzgecinden geçirilebilir, yeni kararlar alınabilir.

  29 Temmuz'dan sonra, değişim arzusu, başkalarından beklediğiniz destekler, ortaklaşa kazançlar, yatırımlar, miras, borç-alacak gibi konular, tutku ve cinsel arayışlarınız açısından etkileyici ve sürpriz gelişmelere açıksınız. Bunu en çok Şubat ayının son günleri doğanlar hissedecekler.

  Yazan: Astrolog Ümran Ensari
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş