TEMA'dan gerçek zamanlı dünya istatistiği

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  TEMA'dan gerçek zamanlı dünya istatistiği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  SAMSUN (İHA) - TEMA, dünyadaki doğal kaynakların, ormanların yok oluşunu ve insan hayatına dair bilgileri 'gerçek zamanlı dünya istatistiği' ile anında duyuruyor.

  Doğal kaynakların ve ormanların korunması daha yaşanabilir bir dünya için mücadele veren TEMA, dünya istatistiklerini anında kamuoyuyla paylaşıyor. Gerçek zamanlı dünya istatistiklerinin uygulamasına başlayan TEMA, dünyadaki orman ve toprak kayıplarını, ölüm doğum, çöl olan araziler, canlıların toplam biyolojik atıkları, avlanan balık, üretilen gıda, tüketilen kalori miktarı, düşük kilolu çocuk adedi, açtık nedeniyle ölüm sayısı, diyet için harcanan para gibi bilgileri saniyede, dakikada, saatte değişen oranlarıyla veriyor. Enerji üretimi, tüketimi, yer yüzüne ulaşan güneş enerjisi, basılan kitap adedi, dağıtılan gazete miktarı ve internetten indirilen veri gibi bir çok bilgiyi anında ulaştırıyor. Uygulama ile vatandaşların dünyadaki gelişmeleri rakamsal olarak anında takip etme imkanı buluyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - TEMA'dan gerçek zamanlı Forum Tarih
Gerçek anlam ve mecaz anlam cümle örnekleri 10 tane kısaca Eğitim Bilgileri Pazar 19:51
Hangi organlarda ve yapılarda sindirim gerçekleşmez kısaca Sorular ve Cevaplar 10 Ekim 2017
Hicret nasıl gerçekleşti kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Belediye hangi kamu hizmetlerini gerçekleştirmektedir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Aileniz hangi işlemleri gerçekleştirmek için belediye hizmetlerinden yararlanır? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş