Televizyon Tarih Oluyor

'Bilim & Teknoloji' forumunda NeslisH tarafından 3 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Televizyon Tarih Oluyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]Dünyayı evimize getiren televizyonlar tarih mi oluyor? Microsoft çarpıcı bir araştırma yaptı. İşte ayrıntılar...
  Yazılım devi Microsoft'un geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği yeni bir araştırmaya göre televizyonlar çok yakında tarihin tozlu sayfalarına karışacak. Bu oldukça iddialı olan, ancak bir gerçeğin de altını fazlasıyla çizen söz konusu araştırma raporu sonuçları, televizyonların yerini çok yakında internetin alacağını ortaya koydu.

  [​IMG]

  Bugün için evlerimizim vazgeçilmez eşyalarından biri olan ve dünyayı evimize getiren televizyonlar, ilk ortaya çıktığı yıllar büyük ilgi görmüş, o günden bu yana hemen her eve ulaşmayı başarmıştır. Ancak Microsoft'un da gerçekleştirdiği son araştırmayı göz önüne aldığımızda, televizyonlar her ne kadar bugün de evlerimizin olmazsa olmaz eşyalarından biri olsa da, internetin hayatımıza girmesiyle birlikte bu durumun pek de böyle kalmayacağı söylenebilir.
  [​IMG]
  Microsoft'a göre sadece 2010 yılının Haziran ayına kadar olan sürecin ardından klasik televizyonlar, internetin gerisinde kalacak ve televizyon haftada ortalama 11.5 saat izlenirken, internet söz konusu olduğunda ise bu rakam 14.2 saat olacak.

  Bunun yanı sıra masaüstü bilgisayarlardan internete bağlanan kullanıcıların oranında çok yakın bir gelecekte büyük bir düşüş yaşanacağını belirten Microsoft, kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun artık internete mobil cihazlarıyla bağlanacağının altını çizdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Televizyon Tarih Oluyor Forum Tarih
Televizyonun Bulunuş Tarihi Hakkında Bilgi Bilim & Teknoloji 18 Haziran 2012
Televizyon Tarihimizin Unutulmazları... Fıkra & Komik Yazılar 13 Ekim 2008
Televizyon ne zaman icat edilmiştir kısaca Bilim & Teknoloji 27 Ocak 2017
Televizyon izlerken dikkat etmemiz gerekenler Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 8 Mart 2014
Çocuklar televizyon izlerken nelere dikkat etmelidir? Anne babalara düşen görevler Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 17 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş