Telefonunuzun şarjı çabuk mu bitiyor?

'Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Telefonunuzun şarjı çabuk mu bitiyor? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Telefonların fonksiyonel özelliklerinin hızla artmasına karşın mobil cihazlarda kullanılan pil teknolojisinin oldukça gerilerde kalması, kullanıcıların tüm bu özellikleri kullanırken bir kez daha düşünmelerini yol açar hale geldi. Özellikle 3G, GPS, Wi-Fi gibi özellikler şarj tüketimi konusunda önemli bir etken olarak dikkat çekiyor. İşte en gerçekçi verilerle bir akıllı telefonda şarj tüketim değerleri...
  Bekleme Modu
  Üreticiler telefonların pil sürelerini açıklarken, bekleme modunda ne kadar süre şarj edilmeye ihtiyaç duymadıklarını açıklarlar. Yüzlerce saat olarak ifade edilen bu değerler, telefon üzerinde yaptığınız her işlemin, bastığınız her tuşun ardından eksi olarak kayıt edilir. Ve sonuçta kullanıcıya kalan birkaç günden daha uzun değildir. Görselde LCD'nin kapalı olduğu ve sadece şebeke fonksiyonlarını yerine getirdiği durumdaki tüketim değerleri gözleniyor.

  [​IMG]
  Şebeke Modu
  Telefonunuzda eğer 3G desteği mevcutsa ve kullanma izni aktif halde ise bu durum, şarj sarfiyatını artıran önemli bir etken olarak dikkat çekecektir. Yalnızca GSM şebekeleri kullanım durumu ile 3G aktif edildiği durum arasındaki fark, telefon bekleme modunda olduğunda çok farklı değil. GSM şebekelerine bağlanıldığında 0.62W olarak ölçtüğümüz değeler, UMTS üzerinden bağlandığında çok fazla değişmeyerek 0.63 W ile 0.64 W arasında seyrediyor.
  [​IMG]

  Yazan: Ahmet Gözütok
  SDN - shiftdelete.net
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Telefonunuzun şarjı çabuk Forum Tarih
Nokia telefonunuzun güvenli kodunu bulun Nokıa 1 Mart 2009
Telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini öğrenin Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 1 Ekim 2008
Cep telefonunuzun font boyutunu ayarlayın.. N-Gage-Os9x-Symbian Programlar 9 Eylül 2008
Nokia'nın Sitesinden Telefonunuzun Versiyonunu Güncelleme Diğer Tüm Programlar 6 Eylül 2008
Telefonunuzun şarj süresini uzatın Nokıa 25 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş